(upravil tatko Tom 27. 6. 2021 17:48)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Najskôr nie - skrz rozmery bední, do ktorých som sa musel zmestiť. Širšie, než 25 cm nemôžem. Moja nie je najštíhlejšia - neprešla by zvyšným miestom po otvorení balkónových dverí - už takto pindá big_smile

(upravil marcin 3. 7. 2021 0:55)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

VMA-I EVO Sú to iba horizontály, ale môžem ukázať aj gulu, keď kružnica nestačí. Je úsmevné, keď tvorca týchto reprosústav, kritizuje smerovosť RBT-95.
https://i.postimg.cc/7JzjG1y7/VMA-I-EVO-smerovky-Directivity-hor.png https://i.postimg.cc/hz6HtyNc/VMA-I-EVO-smerovky-Power-DI-iba-hor.png

(upravil jozy 3. 7. 2021 6:59)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Samozrejme, ze ukaz aj gulu. A pre nu vykonovu charakteristiku. Pripadne aj vertikaly samostatne. A este by bolo dobre uviest kde bola zvolena referencna os. A mna osobne by zaujimalo, kde bola zvolena os otacania, ci v strede podorysu bedne alebo na povrchu cela. Teda ak to meranie nerobil chcek, ale tretia strana. Potom by bolo ok ak by sa chcek vyjadril, ze to meral za rovnakych podmienok (mohol by tiez ukazat grafy) a mame vsetko potrebne na nejake porovnanie, takto je to len take "hrubo orientacne" porovnanie. Vlastne nie, aj tlu by mohol ukazat aj vertikaly. Ked uz chceme byt nejaky korektny.

PS: Nerozumiem tomu premeravaniu pipikov, hlavne na projkte, ktory je len o zuzitkovani menicov, ktorych kombinacia bola navrhnuta pred 10 rokmi.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

A ktorý som si spravil pre radosť...

(upravil mechanik 3. 7. 2021 19:41)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

marcin, horizontálne to vyzerá zhruba narovnako. Ak je to RBT tiež do 90°. Ale pásky sú horizontálne v pohode aspoň tie lepšie určite. Vertikálne by tam boli väšie rozdiely.

Inak mne tie grafy čisto pre horinzontál a vertikál s čiarami vyhovujú. Tie "dúhové" grafy hádam ani netreba.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Sú to merania stiahnuté zo stránky vmaudio len bez offsetu. Lepšie vidno daň za vyrovnanú osovú charakteristiku. Nehovoriac o tom, že ten výškač je nič moc. Výkon padá už od 7-8kHz. Možem ukázať celkový výkon aj s vertikálami, ale to iba zvlní výkonovku a na smerovosť na výškach to aj tak nemá dopad. Jasné že RBT je na tom vertikálne horšie ako akákoľvek kalota. Nikto však netvrdil, že by to tak nebolo.

Mechanik: vobec to nevyzerá rovnako. Neviem čo myslíš dúhovými grafmi? Veď to sú tie horizontály/vertikály.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Myslel asi polárny graf...
VMA majú veľký pokles výkonu od 7kHz...sú to 3dB 7kHz oproti 10kHz a to je naozaj moc. Pri uhle 60° od osi je úroveň na 10kHz o 10dB nižšia oproti 5kHz. Preto sa človek stretáva často s názorom, že VMA I EVO hrajú "tupo". Ja osobne som mal možnosť tie sústavy niekoľko hodín počúvať. Ten pokles výkonu na výškach je proste enormný. Check pravdepodobne riešil dilemu výškača pre nízke delenie, s nízkym skreslením, hladkou charakteristikou, ktorý dobre vyzerá a je ešte zaplatiteľný. A ďalšia vec je tá daň za rovnú osovú charakteristiku, ktorú si spomenul. Ale to už je jeho vec. Nech si každý vyrába, čo uzná za vhodné.
Rozhodol som sa predsa len ukázať aj vertikály. Áno, vertikálne smerovky sú hrôzostrašné. Čakal by niekto od tohto setupu niečo iné? Príčetný jedinec asi nie. Napriek tomu som sa aj v ich prípade snažil dosiahnuť aspoň ako-tak vyrovnaný výkon pri zachovaní relatívne jednoduchej výhybky.
https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/10/10620/10620212_0a2734231bf5c1c55a77bcb7346978ef/images/Sixpack_Vertical.jpg?ver=0

(upravil Kocour 6. 7. 2021 15:17)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

----

ruzne DIY repro

Web

(upravil BV 5. 7. 2021 15:26)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Len pre ilustráciu podobné "obrázky" (prehľadnejšie) pre iný typ boxu
https://hifi.slovanet.sk/bb/files/thumbs/t_hornmeassmc_six_pack_201.png

(upravil jozy 5. 7. 2021 17:58)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Kocour:
K bodu 2. Kde dole? Myslis prispevok od TLU #87? Nie, to su vertikaly, vsetky tie tri grafy su pre vertikaly.

BV:
Pre ilustraciu coho? Ako maju vyzerat vertikaly? Ak su to vertikaly, tak to mas super, ale asi to budu horziontaly, vsak?

(upravil Kocour 6. 7. 2021 15:31)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

----

ruzne DIY repro

Web

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

jozy
Pre prehľadnost grafov (bod1. od Kocoura..)... Inak vidíš, že je to dvojpásmo (a popis "hor"), takže niekde od 1,2-1,5kHz sa  vertikály líšiť nejako nebudú..Nemajú prečo..

(upravil jozy 5. 7. 2021 19:01)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

No ono TLU ukazal vertikaly a popis tam ma "hor". Cize som si nebol isty, co si to vlastne postol. Ale inak vsetko ok. smile

(upravil TheLastUnicorn 5. 7. 2021 20:56)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Sú to vertikály. Horizontál je na stránke 2. Ten popis je blbý, pretože som to neprepol. Ale simulované charky sú z vertikálov. Myslím, že to je vidno.

For All: UMM380 byla definitvně poslední věc, kterou jsem hodil mezi lidi. Protože tenhle projekt byl zamýšlen odzačátku jinak, než stavba hájendu a až příliš mnoho lidí se na tom přišla odbavovat. Většinou jdu s kůží na trh a snažím se pro lidi něco udělat a někdy ta oprávněná kritika prostě přijde...ale teď už ta pověstná kapka prostě přetekla. Dělat cokoliv pro veřejnost nemá smysl. Maximálně se u toho člověk nasere. Takže...nasrat. big_smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Ja blbec, že som to sem dal...

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

TLU
Tak dufam, ze to nie koli mne. Ja som sa nemal vobec zaujem odbavovat na akomkolvek tvojom projekte. Mne slo skor o checka, kedze nieco poslapal bez znalosti vzniku projektu (aspon to tak vyznelo), ktory si ja celkom pamatam este spred tych cca 10 rokov.

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Už dlhšie pozorujem, že sú tu niektorí jedinci, ktorí nerozumejú písanému textu s porozumením. Niektorým to aj pekne kvápe na karbid.
Autor jasne napísal, kedy projekt vznikol, že išlo o zúžitkovanie meničov, aj že ten výškač už v dobu vzniku za veľa nestál. Ale ako na just, stále sa nájdu rypálkovia, ktorí sa v tom potrebujú hrabať a honiť si ego nad niečím, čo už bolo pomenované a vysvetlené. Hanba.

(upravil dawsoo 6. 7. 2021 12:17)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Poslední jednorožec:
Nenechej se otrávit chlape,já tě veřejně rád podpořím, už jen proto že jsi věnoval tomu svůj čas a peníze a podělil ses s ostatníma,což dneska není zas až tak běžný,za mě je ten projekt v pohodě žádnej průser se nekoná a lidem co si ho postavili a postaví udělal radost... je to Monacoří klasika z doby kdy ty repráky byly tady ve svý  době určitě exotika (Kevlar+pásek) co hraje jinak a proti všem těm seas,tvm, dexon a podobně to byla aspoň změna.  smile

Ta koncepce je klasický 3p se vším co k tomu patří a moc jinak to udělat nejde, podstatný je hlavně to jak to hraje,vše ostatní je jen defakto jen taková konstruktérsko kritická debata okolo,já třeba poslechově mám raději podobnou klasiku a třeba různý trychtýře ač vypadaj na měření mimo osu určitě kultivovaněji, tak na ucho mě vše co jsem si poslechl na muzice co poslouchám nevydržel a po delším poslechu mě vždy zejména horní pásmo od kila nahoru začlo docela dost iritovat,vždy je to něco za něco a každý nechť si vybere co mu nejlépe sedí a vyhovuje.

Není co dodávat...

(upravil tatko Tom 6. 7. 2021 13:56)

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

Presne tak - nenechaj sa odradiť, hejtovanie a "travičstvo studní" sa utešenie rozmáha naprieč všetkým. Ser na hnidopichov a rob, čo Ťa baví, v čom si výborný. Je taká hláška - jediné, čo Ti ľudia nikdy neodpustia, je úspech... Ser na takých.

Niekoľko týždňov až mesiacov som zvažoval, ktoré a či vôbec skúsim. Som veľmi vďačný za tento konkrétny projekt - z dôvodov, ktoré som popisoval prv tu pasujú a zvučia nad očakávanie vynikajúco. Voči veku, nectnostiam RBT - bedne ako celok majú tu v najlepšom slova zmysle "veľký zvuk". Navyše sa mi páčia aj na pohľad. Mudrlanti sa môžu dať vypchať.

Ak by som sa náhodou dal v budúcnosti do ďalších - budú zas "made in TLU" a nemám žiadny problém si za jeho prácu, skúsenosti a vedomosti priplatiť (čím netvrdím, že nieje viacero vydarených projektov) smile

Re: Dokončené 3p s Monacor SPH-200KE, SPH-102KEP, RBT-95 :)

penjo napsal:

...niektorým to aj pekne kvápe na karbid...

Martin, presne o tomto to je. Na druhej stranke som napísal, že furt si potrebujú premerievať cikule a už došli do stavu, že im nestačí, že majú väčšieho, musia zadupať ostatných do zeme. Proste dookola miešajú to hovno, len aby dokázali, že sú majiteľmi pravdy. Dookola budú vypisovať tie svoje tri naučené vety, len aby bolo jasné, že ONI majú patent. Kontext, doba, rozpočet, to sú veci, čo im nič nehovoria. Len to, ako zosmiešniť, ponížiť, zadupať. Zvlášť ma pobavil truľo, čo tu splietal niečo o tom, že piezo za 5 euro hrá lepšie. Ale v pohode, vyhnali už viacerých, ešte mnohých vyženú a znechutia....