Téma: Sluchátkáč z NE5532

třeba se to někomu bude hodit

https://youtu.be/Z2GUoi63pJs

Re: Sluchátkáč z NE5532

Vypadá to strašně sofistikovaně, ale ten člověk u toho vůbec nepřemýšlel. Nafláká 12 operáků paralelně a výstupy oddělí odporem 1 Ohm.
Za to pak dá 10 Ohm odpor. Operáky se přes ty jednoohmové odpory budou přetahovat mezi sebou.
Kdyby dal oddělovací odpory 120 Ohm, tak budou krásně oddělené, těch 10R může vyhodit a výstupní odpor bude 10R.
Ach jo...

Re: Sluchátkáč z NE5532

Eloxi dík za postřeh wink

Re: Sluchátkáč z NE5532

Chlapec má v hlavě zjevně nasráno, pokud to chce mít šumově a výkonově optimální, tak místo dláždění NE5532 použije TPA6120.

To počítání šumu je asi tak úžasné, jako když dáš místo 5ks BC550 paralelně jednu BC337 smile

Ovšem, když se to přednese vážným hlasem, tak by tomu kdekdo věřil smile

Re: Sluchátkáč z NE5532

smile

Re: Sluchátkáč z NE5532

Veď za operák stačí dať klasický diamond. Jeden operák a 4 tranzistory. Nevidím dôvod pchať tam takú hromadu OZ. Aj kebyže ich doma mám 1000 tak toto nestaviam. Je to škoda práce.

Re: Sluchátkáč z NE5532

A nebo takto:- https://www.usaudiomart.com/details/649 … s/2287891/

Re: Sluchátkáč z NE5532

Hordek, nesymetrické napájanie a výstupný kondenzátor? Hanbil by som sa tak mizerný obvod predávať.

Re: Sluchátkáč z NE5532

Hřeje to jak elektronky, hraje to jak elektronky, to se bude líbit big_smile

Re: Sluchátkáč z NE5532

Fúha tak to je hnus. Pripomenulo mi to jednu recenziu v S&V, koniec 90tych. Zosilňovač Naim, za vtedy ťažké peniaze s otrasným dizajnom. Samozrejme bol vychválený do nebies. Neskôr som zistil, že to bol kvázikomplementár a hádam ešte aj Bčku, vzhľadom na skoro žiadny chladič. Tú značku odvtedy neznášam.

Re: Sluchátkáč z NE5532

K NAINum se daji dohledat schemata, je tam spousta kvazosu, stoji to ranec, a lidi z toho upadaji do tranzu smile

Web

Re: Sluchátkáč z NE5532

To proto, že uši měří jinak, než osciloskopy. Asi tak. smile

Re: Sluchátkáč z NE5532

Je tu někdo kdo to dělá kvůli hezké křivce a ne uším?

(upravil danhard 13. 6. 2021 0:25)

Re: Sluchátkáč z NE5532

Odrbánek v základní verzi je taky kvazoš big_smile
A to chci udělat ještě verzi v B-čku s asymetrickým napájením a výstupním kondem.
100W/4R se dvěma KD503 (resp. KDY76).
Přechodové zkreslení bude viditelné osciloskopem, ale nebude uchem slyšitelné.
To bude maso smile

Re: Sluchátkáč z NE5532

Je rozdiel odrbánek a pojebánek NAIM za 3 litre, ktorý ešte aj nahovno meria.
To že uši a oči merajú inak ako osciloskop je už dávno jasné.

Re: Sluchátkáč z NE5532

Ja zase nevylučujem že ten NAIM bude zvukovo zaujímavý. Kludne by som si nejakeho Passa vypočul. Skutočne som tak debilné konštrukcie nikdy nestaval a neviem ako to bude hrať ale nepochybujem že inak. Možno sú tie nové produkty NAIM už iné... Minimálne ten obrovský koncák plný elektroniky... Čítal som žemajú dosť vymakané regulátory...

(upravil dawsoo 16. 6. 2021 15:56)

Re: Sluchátkáč z NE5532

Naim je jedna z největších sraček co jsem měl kdy v ruce (opravoval jsem asi dva každej jinej model) ,hraje to naprosto příšerně,malej tupej huhlavej divnej plochej zvuk,má to příšerný konektory pětikolík DIN a atypický krátký dutinky na banány ... měření 0,95% THD na kile!!! přechoďák slyšitelnej i na muzice,nene nikdy více.... 

obecně "britské tradiční hifi značky" dle mě patří do tzv obskurního hifi = Rega,Arcam,Naim,Cyrus a podobný .

Sorry jako, působí to na mě jako nějakej pokus o retro ve stylu 60-70s kde místo germania se tam dal křemík,jednoduchost ok, ale nestabilní uplně základní zapojení kvazikomplementáru s rebrandovanými tr. 2N3055/TIP v TO3 a TO220 na konci a vždy tavnou pojistkou na výstupu (ta asi dělá ten feeling),prostě předraženej krám o ničem, kerej nedokázali ti mamlasové ani obyč základně zakompenzovat,příjde mi to jak kdyby to dělal někdo podle starýho plánku a nerozuměl elektronice fakt hrůza... bylo mi divný to chování, tak jsem dal škopek a bez zátěže to kmitalo 1Vpp a se  zákmity jak prase při použití jiných než jejich drahých kabelů... to opravdu není o hifi ale o sadomaso-obsesi-fetiši ke značce. big_smile Maník s opraveným kusem spokojen na půl (po kompenzaci stabilní,větší kliďák s lepčím tepl provázáním a thd +-0,1%) prej že to hraje nějak jinak,tak jsem mu řekl že se musí zahořet pojistka a že si to sedne... co na to říct taky jinýho big_smile:D:D

Pass je maximalizovanej minimalismus... SE áčko má specifickej zvuk a je to podobný flašce.

Jinak ten sluchátkáč je super aspoň se daj upotřebit ty NE553x líp než do zdroje či do praku smile A naopak ty balastní odpory kdyby byly větší tak je to výhoda eliminuje to přechoďák v béčku když má každej kus mírně jinej offset.

Není co dodávat...