Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 25)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 25 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 496]

Re: K300

Spýtaj sa nejakého strojára. Respektíve pochop, že tak je omnoho nižšia šanca strhnúť závit pri jeho rezaní. smile

Re: K300

Jednoznačne petrolej alebo niečo iné toho typu. Bez neho by som sa bál vôbec rezať závit... Používali sme aj pri sústružení a výsledok je vždy lepší...

Re: K300

Kdo maže ten jede, Willi smile Na sucho to neni dobrý. V nouzi je použitelný i technický líh.

Web

Re: K300

reeb napsal:

V nouzi je použitelný i technický líh.

A taky klasický olej na smažení (třeba slunečnicový). Koho žena používá řepkový olej, tak je také použitelný.

Re: K300

Ten hrozně lepí, blbě se to čistí..to už raděj olej na šici stroje

Web

Re: K300

u hliníku jde v nouzi použít i mýdlová voda, ale petrolej je na to nejlepší - proč, to se mě neptejte smile

Re: K300

ja nehovorim ze nemazat, ja pri rezani mazem a uz som navrtal vela malych a aj hodne hlbokych slepych zavitov bez jedineho utrhnutia, ide mi konkretne o petrolej, nepripada mi ako prave najlepsie mazivo pre tento ucel big_smile preto sa pytam

Re: K300

Wili, máš lepší tip? smile Viem si predstaviť že do bežného hustého oleja sa budú tie špony lepiť.

Re: K300

https://youtu.be/9k5whjrZwXo?t=34

(upravil tatko Tom 5. 6. 2021 7:27)

Re: K300

Aj vlastné sliny (v núdzi) sú lepšie, ako nič.
Overené mnohokrát pri povoľovaní matíc na starých šróboch. Tiež pri vŕtaní dier.
Cieľ je znížiť trenie kov-kov, cesta je voliteľná big_smile

Re: K300

Skuste lady juice

(upravil rvx73 5. 6. 2021 8:20)

Re: K300

tak jsem tomu petroleji věnoval chvilku studia jeho vlastností a může to být tím, že má nízkou viskozitu a dobrou smáčivost, tudíž se dobře dostává mezi plochy, které se o sebe třou. Zároveň je trochu mastný, takže maže.


tatko Tom: taky to občas používám. Má to jednu nevýhodu - při větším počtu děr hrozí, že mi vyschne v ústech a já místo práce půjdu na pivo doplnit tekutiny smile


laco, aby to pak nedopadlo jak v tom vtipu:

Kohn, Roubíček a jejich manželky hrají kanastu.
Kohn sedí vedle krásné paní Roubíčkové
a v průběhu hry se osmělí a sáhne jí pod stolem na nohu.
Paní Roubíčková nereaguje, tak to zkouší výš a výš.
Všimne si toho Roubíček a říká:
Kohn, nechaj toho. Nejde vo morál, ale ty karty pak lepjej.

Re: K300

laco/frantisek sorry za OT...

mechanik, niesom strojar takze sa v tom nevyznam, ale petrolej mi nepripada prave ako najlepsie mazivo na znizenie trenia, mozno sa mylim. Ja pouzivam synteticky motorovy olej s nizkou viskozitou, mam odliate v malej flasticke a pouzivam na vsetko co treba mazat smile odkedy ho pouzivam nezlomil som jediny zavitnik a neviem co to je utrhnuty zavit, to sa mi v zivote nestalo. Bezproblemov spravim aj slepy zavit m3x30.

Osobne si myslim ze mazanie sice je velmi dolezity element ale skor je dolezitejsi postup kto ako reze...

Re: K300

Jak píše rvx73. Při obrábění hliníku a jeho slitin je skutečně nejlepší používat petrolej a nebo benzol. Třísky se při těchto "smáčedlech" nejlépe tvarují a odcházejí mimo obráběná místa. Netvoří se ani oděrky na povrchu. Žádné jiné oleje bych nepoužíval, protože více "lepí".

Re: K300

Celkovo je petrolej na nete odporúčaný pre mäkké kovy.
Vyskúšam aj ja smile
Predpokladám, že je myslený predovšetkým technický petrolej.

Re: K300

ano makke kovy ako sodik? big_smile

Re: K300

František napsal:

Predpokladám, že je myslený predovšetkým technický petrolej.

To by mě také zajímalo, "jaký" petrolej. A kde se nechá koupit?

Re: K300

Áno Wili, tu to platí dvojnásobne.

Re: K300

j_paseka napsal:

To by mě také zajímalo, "jaký" petrolej. A kde se nechá koupit?

https://www.formotor.cz/petrolej/1279-p … ky-1l.html

Je to dobré i na povolení zarezlých šroubů...

Web

(upravil hranatybraska 5. 6. 2021 18:13)

Re: K300

Děláte si prdel, ale sodík se fakt uchovává v petroleji, na vzduchu reaguje ochotně se vzdušnou vlhkostí za současného vývinu vodíku.

Web

Příspěvky [81 až 100 z 496]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 25 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£