Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Nákup komponent

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Nákup komponent

Zdravím,
kde tady lokálně v ČR koupím pár věcí na XO:
2x Resistor: 8.2Ω (>25W)
2x Capacitor: 20μF (5%>250V)
2x Capacitor: 10μF (5%>250V)
2x Inductor: 1.85mH (<0.45Ω)
2x Inductor: 0.1mH (<0.12Ω)
a aby to pokud možno nestálo ruku a nohu. Jantzen až Finska tu bude bůh ví za jak dlouho a neni to uplně levný.

Díky

Re: Nákup komponent

skus
https://www.reproobchod.cz/soucastky-pr … hybky-a965

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Nákup komponent

Díky moc, až na ten 8.2ohm rezistor tam mají všechno smile

Re: Nákup komponent

Aj ten Ti Lukáš zoženie.

Re: Nákup komponent

coaxialmage
můžeš ho skombinovat z několika jiných hodnot spojených v sérii nebo paralelně

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Nákup komponent

Mno, nechci být kverulant, ale když si představím, že je do výhybky potřeba 25W 8J2 rezistor, tak to ve mne vyvolá představy o velkých výkonech. A najednou se mi pak jeví jako obtížně použitelné různé cívky na feritových i EI jádrech. Buď je ten rezistor předimenzován, nebo zde běží o RMS výkony dost nad 100 W.
Já do výhybek na RMS 500W v profi používám do nejzatíženějších částí výhybky rezistory ztrojeně 3*20W a zatím to stačilo. Pod 2*20W už mi jednou ztmavnul kuprexit sad (zes 600W).
Můj obvyklý zdroj:
https://www.prodance.cz/rezistor-8r2-20w-sqp.html

Re: Nákup komponent

maxell
To sice můžu, ale když mají jediný v eshopu 100ohm tak se mi to bude dělat blbě smile

Otas
Stavím to podle doporučených hodnot od výrobce toho coaxialu. Sice to nehodlám krmit nějakým extra výkonem, ale proč se toho nedržet? Experimentovat chci začít až ve chvíli kdy si ten reprák změřim.

Re: Nákup komponent

Pokiaľ máš stiahnutý VituixCad (dnes bežný nástroj meračov a ladičov) tak je tam aj fičúra ktorá stanovuje výkonové zaťaženie jednotlivých prvkov vo výhybke. Voľbou vstupného napätia uvidíš ako je ktorý prvok, vrátane meničov výkonovo zaťažovaný a nemusíš si tu lámať hlavu nad tým, aké výkonové zaťaženie ten odpor znesie.

Re: Nákup komponent

Poradíte prosím někdo, kde sehnat kostřičky do jádra EI75? Nejlépe EI 75/21,5/ nebo EI 75/26,5/ ? Googlí mi to jenom velkoobchody.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Nákup komponent

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£