(upravil smejch 5. 3. 2021 0:30)

Téma: Simatic S5 - nahrání programu

Úplně mimo mísu, ale nenašel by se tu nějaký "pamětník", který by poradil nebo pomohl s nahráním programu do starého PLC od Siemensu?
Konkrétně jde o Simatic S5-115U ve kterém se včas nevyměnila baterie držící paměť. Je to v mašině, u který se v roce 2001 měnil program, takže mám po ruce soubory, který se použily (ini, seq a s5d), ale postup tehdy údajně poslali sólo faxem a tak 20 let nepřežil big_smile

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Niečo tu nevylovíš?
https://www.google.com/search?client=op … p;oe=UTF-8

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Řada S5, to jsou 90. léta minulého století. Moc si toho za těch 25 let, co jsem to neviděl, nepamatuji, ale zeptám se, co k tomu máš za hardware a software na přenos dat? Měl bys mít software STEP5 (v 90tých letech byl ještě pro DOS. Byl nějak chráněný, asi donglem) a buď nějaký převodník mezi PC a PLC, nebo Siemens prodával něco jako jednoúčelový notebook s monochromatickou LCD obrazovkou s nahraným STEP5. Pokud nemáš, zkus domluvit nahrání programu u Temexu.
V manuálu k STEP5 bys měl najít postup, jak do PLC nahrát program. Google taky může pomoct.

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Právě, že nemám nic pro přenos, jsme jen koncoví uživatelé.
Firma, která vyrobila mašinu už se profůzovala kdoví s kým, a reaguje ve smyslu, že na tak starej systém už nejsou bohužel vybavený. Life cycle 5ky skončil v srpnu 2020 (náhoda big_smile) ale snažíme se nějak zkontaktovat i se Siemensem. Temex a podobní budou další volbou smile

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Tak to bude nejlevnější si nechat od někoho program nahrát. Temex školil S5-ku, ale nebudou levní. Další firmy z ostravska které dělaly do Simaticu co znám jsou sestupně podle ceny Ingelectric a Prospect.

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Jsme teda v Brně, ale OK, díky moc.

(upravil DJ_Rix 7. 3. 2021 8:39)

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Franto, vždyť si pamatuješ vše smile Přesně tak to bylo. Je potřeba ten jejich předraženej dědek "laptop" (v práci stále máme,kdo to viděl ví že to je velikošti ytong tvárnice, ale pořád menší než původní terminál třeba k Allan Bradley PLC1 smile ) a nebo kabel a převodník z USB.

smlejch: Jsme taky v Brně,Temex to zváldne, jen počítej že si za to řeknou desítku, platí se to paušálem smile

Re: Simatic S5 - nahrání programu

Mno jo, za blbost se platí smile ale u plně funkční mašiny za 10 mega (v roce 1999) to skousnem