Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 11)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mini zosilnovac k PC

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 205]

Re: Mini zosilnovac k PC

EC som tam nemal ale myslím že to je skôr estetická záležitosť aby sa dalo povedať že to má tiež THD 000 ako bipolár smile

(upravil Wili 28. 3. 2021 23:16)

Re: Mini zosilnovac k PC

Cez vikend som mal trochu cas navyse tak som upravil dosku pre vykonovu variantu a tiez som nakreslil aj velmi jednoduchu ovladaciu dosku pre zapinanie tlacidlom + softstart + remote on. Tieto dam ale do vyroby az sa overi funkcnost prveho prototypu.

Doska ovladania je velmi malicka ma len 60x98mm, a vojde sa hoci aj vertikalne na predny alebo zadny panel skrinky podla mechanickej konstrukcie. Modul je velmi univerzalny a je mozne pouzit aj kazdu z vlastnosti samostatne. Okrem hlavnych funkcii spomenutych vyssie je tu aj vyvedene napajanie pre standby ledku + ledku pre indikaciu zapnutia alebo podsvietenia potenciometru a pod...

https://i.postimg.cc/hJhpfcmF/mini-SYM-control.png

Vykonova varianta s TO126 predbudicmi a vasom a 220budicmi a s tepelnou ochranou... rozmer 60x175mm

https://i.postimg.cc/f3F5dp7V/mini-SYM-PWR.png

Re: Mini zosilnovac k PC

Wili napsal:

Doska ovladania je velmi malicka ma len 60x98mm, a vojde sa hoci aj vertikalne na predny alebo zadny panel skrinky podla mechanickej konstrukcie. ...

Willi budeš jich dělat víc? Já bych měl o jednu zájem. Pokud je univerzální, jak píšeš, určitě bych ji někde upotřebil. Klidně přes SZ nebo mail.

Re: Mini zosilnovac k PC

Též bych 2 ks upotřebil

Re: Mini zosilnovac k PC

Dvě 555 místo jednoho jednoduchýho procáku za cenu jedné té 555 ?? Nééééééé yikes

Re: Mini zosilnovac k PC

Este ich nemam smile ale az budu dam vam vediet.

Djrix ano slo by to aj tak ako pises, ale s 555 to je blbuvzdorne a bez potreby cokolvek programovat. 555ka stoji asi 7korun kde kupis za taku cenu 8bitove pic? A to nema program... 555 je 100% spolahlive a velmi lahko opravitelne v dalekej buducnosti. Slo by to aj jednoduchsie s jednou 556 a bez tranzistorov ale potom by to malo viac nevyhod.

Re: Mini zosilnovac k PC

Jasne, chapem, ale:
https://www.tme.eu/cz/details/attiny4-t … hip-atmel/

Cena je dnes stejna jako 555, navic u 555 musíš mít spoustu součástek okolo a 555 zrovna není ukázkou stability v těchto aplikacích.
Ale chápu argument s programem.

Re: Mini zosilnovac k PC

V prvni rade to neni minizesilovac, ale zesilovac na male desce.. smile
Mala deska nemusi byt vyhodou a kdyz u z ma byt mala, tak dneska predci mame SMD
dokonce i 555, je v SMD bezne.

Re: Mini zosilnovac k PC

^^ to je pravda, minule som sa ale patlal s kopou smd a musim povedat ze THT je pre mna viac diy zabava a relax, smd je skor vela potenia big_smile

Re: Mini zosilnovac k PC

Prave vcera a dnes, sem znamemu, dodelaval 3 ks zesilovacu ZK-502C, modul hotovy, stal kdesi z ciny kolem 6 eur kus.

Jeden do klasickeho tower PC, ktery ma v pracovne, repraky pouziva nejake pasivni monitory, ty sem ale nevidel
Montaz je presne jak sem to popisoval, do predniho panelu zaslepky pro mechaniku, couha jeden potenciometr.
Kvuli modremu zubu, sem mu musel udelat antenku ven, aby to fungovalo na vzdalenost toho koutu kde ma PC.
druhy sel do mini PC, ktere je urceno, jako entertajment PC, ku TV, aby mohl pripojit externi repraky, poneva c v TV to hraje, jako vietnamsky lidovy orchestr.
Pridelany prepinatelne vstupy.
Treti jeste laboruju, do drevenych PC repraku, ktere krom silneho sumu stand by, meli i vyrazny brum, kvuli polomrtve filtraci a slabemu trafu.
zesilovace nesumi, nemaji nejak zazracne parametry, zkouseno na 12V v PC ze zdroje, daji v pohode 10W, mozna by dali i vice, ale ja sem to netrapil, nebyl duvod.

Re: Mini zosilnovac k PC

neviete niekto aky je rozmer tych montaznych profilov v modushop krabici pre horny a spodny kryt?

https://www.modushop.cz/3BR300-par-L-dr … ladic.html

zaujima ma sirka co lezi na chladici = teda vyuzitelna sirka chladica, a tiez to rozsirenie na koncoch kolko to uberie z celkovej vyuzitelnej dlzky?

Re: Mini zosilnovac k PC

wimshurst: máš nějaký fotky z té zástavby?

Re: Mini zosilnovac k PC

to rvx73
To me nenapadlo, ale kdyz se k tomu dostanu, tak to odfotim, ale je to jen "perforace" na PC jedna dira na volume v zadu 4 zdirky, nic vic.
Odfotim dam nekde na uloziste, ja se nestydim.

Re: Mini zosilnovac k PC

Kam treba poslať žiadosť, aby toto vlákno bolo a ostalo o Mini zosilnovaci k PC???

Re: Mini zosilnovac k PC

Ked sem do vlakna, o stavbe zosilovaca velkeho, na malej doske, prestanu prispievat ludia, co sa snazia o mini zosilovac ku PC, nemusis davat ani ziadost.
Vlakno zalozime nove, bude sa volat "skutocne maly zosilovac" pre PC.
Nieje to prosim OT.

Re: Mini zosilnovac k PC

je to zosilnovac k PC, nie V PC, ked uz... smile

mini = maly

malym zosilnovacom beriem cokolvek co je mensie ako klasicke 43cm siroke hifi. Hore uvedeny zosilnovac sa vojde do krabice 18x6.5x25-28cm aj s trafom, to je si myslim dost male vzhladom na to co to je. Vela ludi sa do takeho rozmeru nevojde ani s LMkom.

Povodny napad na prvych stranach s LM som zacal kreslit a dosku mam z 90% hotovu, bola by 15x8cm, ak by to slo s chladicom uprostred pozdlzne a na jednej strane trafo na druhej doska tak k tomu chladic 4cm + 10cm trafo +2cm rezerva okolo = 24cm siroka skrinka a minimalne 17-18cm hlboka, takze zhruba podobny rozmer ako celosymetricky tranzistorak vyssie. A myslim ze co bude zvukovo lepsie opisovat nemusim.

ak by to slo s adapterom a v krabici len chladic a LM velkost by bola polovicna, ale kybel na vystupe a kvazos, a vzhladom k tomu co tym chcem napajat som zhodnotil ze postavim nieco cim mensie a cim kvalitnejsie...

Re: Mini zosilnovac k PC

clarion napsal:

Kam treba poslať žiadosť, aby toto vlákno bolo a ostalo o Mini zosilnovaci k PC???

Jako nejlepší řešení se mi jeví přejmenovat vlákno na "Další klon DPA" a vlákno o minizesilovači založit znovu.
.

Re: Mini zosilnovac k PC

mad rofl neprovokuj big_smile

Re: Mini zosilnovac k PC

Kdybychom se mohli na chvíli vrátit ještě k LM3886, v jedné věci nemám jasno. V datovém listu se píše, že napájení má být blokované 0,1uF keramikou a elektrolytem 10uF (nebo větší). Ale na konci odstavce se objevuje hodnota 470uF. Tak co z toho platí ? Uměl by to někdo dešifrovat ?

... These instabilities can be eliminated through multiple bypassing utilizing a large tantalum or
electrolytic capacitor (10 μF or larger) which is used to absorb low frequency variations and a small ceramic
capacitor (0.1 μF) to prevent any high frequency feedback through the power supply lines.
If adequate bypassing is not provided the current in the supply leads which is a rectified component of the load
current may be fed back into internal circuitry. This signal causes low distortion at high frequencies requiring that
the supplies be bypassed at the package terminals with an electrolytic capacitor of 470 μF or more.

(upravil rvx73 6. 4. 2021 15:52)

Re: Mini zosilnovac k PC

já to chápu tak, že tou keramikou a 10u elytem bys měl zablokovat přívody přímo u čipu, a těch min. 470u by měla být "vyrovnávací" kapacita napájení (ve zdroji nebo někde na desce)

jinak bych se držel osvědčené konstrukce od Opampa:

http://www.opamp.wz.cz/lama2/lama.htm

Příspěvky [101 až 120 z 205]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mini zosilnovac k PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£