Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Totální utopie? Kazeťák - VHS

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil stiglitz 30. 1. 2021 1:17)

Téma: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Jak, dejme tomu vyrobit magneťák na VHS? To by byla pecka, čistě technicky. Pásek, jako prase, široký, tuhý, takže přesnost, kdepak kompaktní kazeta, to je nic, emulze, co to je, uvnitř, chromka? Udělat jenom magnetofon na VHS. Srát na video. A to by muselo hrát, jako svině. Teoreticky. Je to blbost? Mám jich tu desítky. Když vidím pásek cívkáče, kotoučáku, a tohle, tak rozdíl je vidět hned... To by byl bastl...

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Teoreticky to blbost byt nemusi. Podivej se na https://en.wikipedia.org/wiki/VHS#Recording_capacity - Hi-Fi audio system a na https://en.wikipedia.org/wiki/PCM_adaptor

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Teoreticky to blbost byt nemusi.

Ovšem prakticky ano smile .. Lepšie ako normálny PCM záznam (CD) to nikdy nebude.

A PCM adaptor is a device that encodes digital audio as video for recording on a videocassette recorder. The adapter also has the ability to decode a video signal back to digital audio for playback. This digital audio system was used for mastering early compact discs.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Šestihlavé VHS má nahrávání zvuku celkem kvalitní.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

To mám vyzkoušeno už někdy v 90 letech na Panasoniku NV-HD620 ,měl jsem na to i takový dělaný propojovací kabel SCART-CINCH zvukově mě to nijak nenadchlo.Ale byla to jen audiostopa a navíc každá i mikroskopická vada na pásku = cca 2s výpadek zvuku.
Jiné by to asi bylo pokud by jsi přišel na to jak nahrávat audio do videostopy.

(upravil danhard 30. 1. 2021 12:49)

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Ty šestihlavý mají dvě rotační hlavy na audio, který dělají rotační záznam fm modulací.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Mám Grundig GV940. Je to šestihlavý stroj, zvuk nahrává FM, v manuálu píší: FM Sound ............... 20Hz…20kHz (+2/-4dB)
Manuál gv940.pdf je na ulozto...

Web

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

VCR Panasonic NV-F55 takovým hi-fi kazeťákem vlastně byl, ruční record level a LED indikátory vybuzení...
pásky v kazetě VHS jsou bez výjimky CrO₂, zvuk plně srovnatelný s CD
nikdo, nikdo ! ze známých audio fandů u VHS nezůstal, kdyžtak běžná CC kazeta Philips ze 60 let

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Benazi 30. 1. 2021 20:44)

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Jvc hrd řada, hliníkové šasi, pak Panasonic 100 a 101,
Akorát horší odstup šumu.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Kdysi jsem dělal demo nahrávky na VCR Panasonic NV-F88, (do šikmých stop, ruční záznam úrovně, kazety S-VHS), ale zvuk nic moc. Nahrávání na minidisc, bylo zvukově úplně něco jiného. Dokonce tří hlavový Tapedeck Yamaha, měl lepší zvuk jak to video, ty videa jsem měl dvě, takže nešlo o chybu videa.

(upravil kratz 30. 1. 2021 21:38)

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Ono existovalo i mnohem sofistikovanejsi reseni, nez ta 6-ti hlava verze se zapisem v FM modilaci. Je to v tom 2. odkazu co jsem tu pastnul. Jednak existoval prevodnik co na VHS zapisoval digitalni PCM podobne jako na DATku (treba Sony PCM-1600) a pak existoval format ADAT, ktery dokazal na S-VHS zapsat az 8 stop v 16 bit / 44.1 kHz PCM.
Pokud bys ADAT obvody integroval do 6-ti stopyho prehravace, tak by vysledek rozhodne nebyl spatny. Ale v dnesnim svete, kdy muzes nacpat na SSD disk cokoliv, je to opravdu jen akademicka debata.

Takze ano, na VHS nacpes zaznam minimalne ve stejne kvalite jako na CD. Existovaly i prevodniky 20 bit / 48 kHz, takze vlastne i lepsi zaznam nez na audio CD. smile
...zase kdyz se udela datovy CD, tak tam opet vleze cokoliv, ale uz to neprehraje CD prehravac. big_smile

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

maxell napsal:

VCR Panasonic NV-F55 takovým hi-fi kazeťákem vlastně byl, ruční record level a LED indikátory vybuzení...
pásky v kazetě VHS jsou bez výjimky CrO₂, zvuk plně srovnatelný s CD
nikdo, nikdo ! ze známých audio fandů u VHS nezůstal, kdyžtak běžná CC kazeta Philips ze 60 let

Ono to dneska je vazne technologie k nicemu. Jednak pak prisly DATky, ktery jsou mnohem skladnejsi a pak s nastupem CD to totalne pozbylo smyslu.

(upravil Crifodo 30. 1. 2021 21:45)

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Stiglitz měl (asi) na mysli analogový bastl s využitím celé šířky širokého pásku, použít prostě hotový VHS nahrávač s pcm do šikmých stop žádnej bastl není.
Pásek v kazetě není ani tuhý, ani vhodný pro audio, je toho na webu dost.
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=54175
kde sehnat stereo palcovou hlavu by ovšem bylo zajímavé.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Platné v té době, nevýhoda šum.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Ano, Crifodo má pravdu. Tohle vlákno jsem včera založil asi po šestém pivu, kdy se člověku zdá vše na dosah, a vše má najednou reálné obrysy. A chtěl bych se omluvit, ale zase vidím, jak se to tu rozjelo. No. Teď si říkám, je to nesmysl - ale co kdyby...

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

Dovolím si přispět do tohoto vlákna za základě vlastních zkušeností z 90 let. Na vhs jsem v audio režimu nahrával v době, když jsem chtěl ušetřit za běžné kompaktní kazety, a nebo když jsem chtěl nahrát, a poslechnout něco opravdu kvalitně.

Ty videorekordéry nelze všechny házet do jednoho pytle. Měl jsem jich docela dost, a tak vím, že ty modernější, ač byly nabity funkcemi, tak po zvukové stránce se těm starším nevyrovnaly.
Z mého pohledu se mi zvukově jevil nejlépe starý Grundig 340(přesné označení si už nepamatuju) a Bang Olufsen Beocord 4500. Poslech vážné hudby z nich byl vždycky zážitek, a přišlo mi jako by se mezi bednami promítal zvukový ohňostroj.

Po nějaké době se starý Grundig i B&O odebral do křemíkového nebe, a tak jsem pořídil novější s-vhs Panasonic 1000, nějaké JVC i Sony, ale žádný z nich už nehrál tak dobře jako ti první dva výše uvedení.

Re: Totální utopie? Kazeťák - VHS

https://www.youtube.com/watch?app=deskt … u9zYGhVxiQ

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Totální utopie? Kazeťák - VHS

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£