21

Re: Rodina vs koníčky

Tenhle příspěvek mě nejvíc pobavil lol Dost jsem toho už ale daroval elektrokroužku HK.

george napsal:

Neprodávej ale daruj !!! Uděláš mě tím velkou radost. Adresu ti napíšu do SZ. Poštovné samozřejmě hradím.

Web

22

#21:... však také některým z těch žáků, kteří už se dary stačili pokochat, lezli oči z důlků. Když teď zadávám písemnou práci (příklad) na úbytek napětí na vedení, leckteří si hned vzpomenou na skříňku pro 100 V rozhlas, pro ně až neuvěřitelné vyprávění o rozhlasu po drátě, a již mně vyjmenovávají, co ta plastová krasavice skrývá, jak má řešenou hlasitost, jak to souvisí se školním rozhlasem, s přenosem energie vodiči, s odbočkou transformátoru, atd. Tyto dary jsou stále pro vyučování, v němž je potřeba věci vidět, sáhnout si na ně, manipulovat s nimi, měřit je, doslova k nezaplacení!!! 
Blázinec s virem nás teď brzdí, ale věřím, že www.technickykrouzek.cz se zase brzy rozjede.
Ještě nedávno tam byli zdejší dárci uvedeni v sekci Poděkování. V mezičase se nám však také daří získávat i větší podporu z projektových soutěží, v nichž jsme lecjakou techniku (nejčastěji měřicí, laboratorní) nebo prostředky na její pořízení "vyhráli", a tak začínáme s kolonkami pro poděkování šetřit, aby obzvlášť významní podporovatelé nezapadli v moři menších, prospěšných nám jinak. Nezřídka poklady, které bychom za peníze neměli jak pořídit. Třeba proto, že od soukromých osob je ze školních nebo grantových peněz obtížné cokoli pořídit. Pokud jde pak o nějaký unikát a najde-li se prodejce či inzerent, který nespekuluje a žádá morální peníze, asi je jasné, za čí peníze ty věci do kroužku kupuji (sem naštěstí moje žena nechodí). Mimochodem, poslední příspěvek do učebny byl zcela funkční Tesla K 103 Delta a k němu doma vyráběné, ale po truhlářské stránce takřka excelentní třípásmové reproboxy. Těším se, až si i přes ně naši chlapci poslechnou muziku, kterou znají např. z hotprasetu či empétrosek, ale puštěnou z CD či z gramodesky. Mimochodem, že jsme vydali gramo singl, Testovací gramodesku, o tom jsem zde již psal.
Vám zdejším, co jste nám cokoli věnovali, často neváhali balit, posílat či sami dovézt, znovu děkuji. Ty věci pro nás, pro technické vyučování, pro rozmanitost, mají význam. Často, když je beru do ruky či do jiných půjčuji, mám hřejivý pocit z pohnutek takových podporovatelů.

23

hranatybraska: jiný důvod můj příspěvek neměl. Škoda, že jsem já nebyl u tvé reakce (třeba blbec jeden co si myslí).