Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

Ahoj všem, nevíte někdo proč mi notebook u nové baterie cca po měsící hlásí, že se nabíjí, ale ve skutečnosti se nenabije (WIN 7 - 0% k dispozici; podle správce zařízení pracuje správně). Nezdá se mi, že by to byla chyba softwaru, ale nevím, jestli odchází notebook nebo klekla baterie. Na pinech notebooku ve slotu k baterii je 4x3,34V, baterie má mít 14.8V, ale nemá nic.

(upravil danhard 5. 1. 2021 20:34)

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

3,3V je od komunikace, napětí na baterii je na krajních pinech.
Kolika pinovej je ten konektor ?

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

Díky za vysvětlení. Konektor má šest pinů - dva velké na krajích a čtyři menší uprostřed.
Napětí jsem měřil vždy mezi jedním krajním pinem a těmi menšími.
Mezi oběma krajními není nic.
Když zapojím napájecí kabel do notebooku změní se zelená LED ihned na oranžovou (značí napájení), ale asi po vteřině vyditelně pohasne, jako při velkém odběru proudu, což se dřív nestávalo.

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

V baterce NB je "chytrost" která sleduje kapacitu baterky, a jednoho dne řekne že dost, prostě 0 a hotovo. Když vyměníš články, nic se nezmění. Přepsat tu eeprom, která přes smbus komunikuje s pc není jednoduchá záležitost, co jsem se dočetl, tak bez demontáže elektroniky z baterky a přímýho připojení k té eeprom nějakým programátorem to nelze udělat. Baterka má krom tohoto BMS, která odpojí výstup při napětí některýho článku mimo meze, proto na pinech nic neměříš.
Já se pěkně spálil s baterkou od číňana - ať jsou tam články jaká chtějí, v elektronice je zapsaná menší kapacity než měla původní baterka a je vymalovaný.
Nedávno jsem měl zmáknutý příkazy pro linux, kde se dá tohle vyčíst, ale nedá se s tím nic dělat. Podle popisu to bude těžká historie, baterka má nárok po víc než desíti letech odejít...

(upravil Joski 6. 1. 2021 8:39)

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

kaed: Taky díky za dovysvětlení, je to tedy nějaký moc chytrý. Problém je, že ta baterie je dva měsíce stará, prodejce ovšem nekomunikuje.

P.S. Prodejce se právě ozval, baterii budu reklamovat.

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

Prodejce z číny? Pokud jo, tak jsou ty dva měsíce úspěch...
Ostatně baterky do NB jsou hodně špatnej artikl - i čeští obchodníci prodávají mizerný čínský napodobeniny, a originální (nesmyslně předražený) baterky už se na starý stroje nedají koupit, takže tím i funkční NB odsuzují k záhubě. Praxe je taková, že s ukončením výroby NB končí i výroba baterek, ty potom značkovej servis drží 3 roky skladem a pak je hodí do kontejneru, a tím to skončilo. A EU potom vydává nařízení o opravitelnosti...

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

Prodejce z Čech, ale baterie asi z číny. Už jsem ji poslal zpátky.

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

avacom.cz má celkom dobré meno. Z aku pre laptop skúsenosť nemám no čo som bral od nich do UPS -plná spokojnosť.

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

To snad nechceš ani srovnávat - konfekční olovo s v podstatě zakázkovou baterkou s řídící elektronikou... AGM  koupíš slušný na každým rohu, baterku do NB prakticky nikde...

Re: Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

Tak nakonec reklamace proběhla bez problémů, mám novou baterii a zatím funguje.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Nová baterie se nenabíjí - notebook HP530

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£