Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 87]

1

Téma: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zdravím všechny znalce. Mám gramofon Akai AP 100CC. Výstupní cinche jsou zapojeny tak, že červený a zelený je na pravý kanál a bílý a modrý  je na levý kanál. Dva černé vodiče(uzemnění ramínka) jsou připojeny na uzamňovací káblík který vede ven z přístroje. Gramofon je do sítě připojen třemi vodiči L-N-PE. PE je dále propojen s plechovým šasi gramofonu a motorkem který je na 220V.
   A teď můj problém. Gramofon nechám vypnutý ze sítě a propojím signálovou cestu se zesilovačem do Phono vstupu. Ozve se středně silný brum. Připojím uzemňovací káblík gramofonu na zesilovač pod šroubek k tomu určený a brum zcela zmizí. Připojím gramofon do sítě a ozve se zcela silný nesnesitený brum. Pak zapnu motor gramofonu a brum ještě zesílí.
   Pak jsem vzal gramofon a připojil jsem jej ke starému minisystému Panasonic který má PHONO vstup a zde nebyl žádný brum.
    Gramofon i zesilovač jsou ve stejné zásuvce a v době zkoušení nebyl v této zásuvce žádný jiný spotřebič. Zesilovač je připojen taky třemi vodiči L-N-PE.
    S kostrama jsem už vyzkoušel všechny pokusy- odpojování a připojování. V zapojení jak je to teď je to nejlepší, ale poslouchat se to nedá. Rovněž jsem gramofon zkoušel připojit přes předzesilovač do jiného vstupu, ale je to stejné.

Prosím PORAĎTE!!!!!!  Děkuji.

2

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Na zkoušku odpoj PE u gramofonu.

3

Zdravím, to jsem udělal včera a bez reakce.

4 ...editoval Otas (23. 12. 2020 11:50)

Co všechno může udělat minisystém zřejmě jen se síťovou vidlicí oproti zesu i s PE?
Lze vyzkoušet zes s jiným gramofonem?
Prověř, zda je vodivě propojeno zemnění přenosky (černé vodiče) s PE gramofonu a pro jistotu i odpor k nule a fázi se zapnutým motorem.
Prověř i správnost propojení vývodů přenosky a propojení s PE (to by být nemělo) a rovněž propojení s černými vodiči (to by podle mne rovněž nemělo být).
Předpokládám, že signálové kabely a kontakt konektorů jsi prověřil.

5 ...editoval orhore (23. 12. 2020 12:01)

S dovolením přihazuji pár obrázku se zapojením. Snad to uživateli pomůže.

https://i.postimg.cc/CLpxwC90/Akai-AP-100-C-01.jpg

https://i.postimg.cc/BQ5QbLGK/Akai-AP-100-C-02.jpg

6

Ahoj. Díky za obrázky. Zrovna včera jsem si je vytiskul. Ale podle tohoto zapojení to snad funguje úplně nejhůře jak je možné. Ale děkuji. T

7

Propojení zemí signálových kabelů u earth wire rozpoj, nejlepší je když je signálová cesta z přenosky plovoucí a zemnění šasi gramofonu je tím zemnícím kablíkem.

8 ...editoval stiglitz (25. 12. 2020 23:22)

Já přidám svoji zkušennost. Mě to dělaly propojovací kabely. Vyměnil jsem je, a bylo po problému. Ale než jsem na to přišel. Pak jsem je oholil, sypal se z nich zelenohnědý prášek. Měděnka. Ale jestli to na starém minisystému funguje... pak nevím. Projdeme - li bez úspěchu všechna logická řešení, nutně musí zbývat ta nelogická.

9

Možná jsem to blbě pochopil, ale zemnění je jednou vedeno kabely s cinchy a podruhé jako uzemnění ramínka přenosky (černé vodiče vně z přístroje) na kostru zesu. Tady tím podle mě vzniká smyčka, do které se naindukuje cokoliv. Zemnění by mělo být vedeno jednotně, jednou cestou.

10 ...editoval miro (26. 12. 2020 16:10)

To jistě. Ale jak z toho ven? Odpojit zem na signálové cestě-vražda! Odpojit vodič PE, možná taky vražda a to doslova. A rady jak vše zapojit z jedný zásuvky můžou sice částečně problém eliminovat ale neodstraní. Správně navržená a zapojená audiosestava nemůže trpět na různé zemní potenciály. Základní pravidlo zní, signálová zem-GND se nesmí nikde potkat s vodičem PE. A když už, tak POUZE v jednom bodě. Zpravidla koncový zesilovač. PS, do zemní smyčky se nic nenaindukuje. Problém vzniká průchodem střídavého proudu vodičem, na kterém vzniká úbytek řádů mV. Ty pak zákonitě slyšíte v užitečném signálu.

11 ...editoval zdenek00 (26. 12. 2020 16:16)

Jednotná plně stíněná signálová cesta od začátku (vložka) až po vstup do zesu, bez jakýchkoliv smyček. Připojení PE v kterémkoliv bodě už pak na brum nemá vliv. On vodič PE je v zásadě jenom ochranný proti dotyku, sám je zdrojem rušení.

12

To jistě. Ale jak z toho ven? Odpojit zem na signálové cestě-vražda!

Odpojenie PE od signálovej zeme nie je žiadna vražda..Na PE má byť pripojené šasi a ramienko, ale nie signál z prenosky. Však danhard to napísal jasne

Propojení zemí signálových kabelů u earth wire rozpoj, nejlepší je když je signálová cesta z přenosky plovoucí a zemnění šasi gramofonu je tím zemnícím kablíkem.

Web

13 ...editoval reeb (26. 12. 2020 16:50)

Jo je tam smyčka..přeruš spoje -červené křížky. R a L kablik vest u sebe (malá smyčka) a přizemnit zvlášt drátem.

https://i.postimg.cc/9ML2V8t9/Akai-AP-100-C-02.jpgeyes poems for him

Web

14

Uzemnění ramínka a uzemnění šasi nespojovat!

15

Poslouchej to přes ten minisystém.
Ne dělám si srandu, musí se to dát odstranit.

16

Samozřejmě, že se to dá odstranit. Buď má někde smyčku nebo blbě uzemněný ramínko.

17 ...editoval stiglitz (26. 12. 2020 23:34)

Tak já mám spojený rameno, šasi, a všechno, co jsem myslel, že by mělo být, a nemám brum, tedy takhle: Brum je slabý při vytočení Volume na maximum. Zdenku, proč by nemohlo rameno a šasi být spojeno? Možná to mám blbě, ale nemám problém. Léta to tak mám. A ještě takhle: Kam tedy připojit rameno? Když nesmí být spojeno se šasi?

18

Ale já jsem nepsal, že NESMÍ být ramínko spojené s šasi, já jsem psal, aby ho nespojoval, když hledá příčinu brumu - ta je buď ve spatném stínění, nebo někde vytvořené zemní smyčce. Pokud máš spojeno všechno se vším a není problém, no tak je to OK. Šasi se uzemňuje na PE z důvodu ochrany před nebezpečným dotykem, uzemnění ramínka na šasi už stejně tuto funkci nesplňuje, protože by propojovací vodič musel mít průřez jako silový přívod, což je nesmysl, a spojení ramínka s uzemněným šasi může být někdy původcem brumu. Prostě musí zkoušet, ten brum se dá zcela jistě odstranit - může ho způsobovat jediný nevhodný spoj.

19

Jasně. Už jsem pobral. Tak jsem zvědav, co tazatel nakonec objeví.

20

Pokud neobjeví nic, tak má někde špatný kontakt vývodu uzemnění ramínka s konstrukcí ramínka.

Příspěvky [1 až 20 z 87]

Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£