Téma: DYNAVOICE DM-6

Co říkáte na netradiční řešení DYNAVOICE DM-6 - dva výškáče.. Na forech z toho chrochtají blahem. Kamarád něco shání v téhle cenovce..

https://www.dynavoice.se/en/artiklar/de … -dm-6.html

Web

Re: DYNAVOICE DM-6

Ak je tam 6,5" tak delička na 3kHz je dosť mimo, vysoko. Potom deliť pásik so stredovou kalotou na 13kHz je dosť divné. Pre tak vysoké delenie je aj ten pásik pomerne velký teda bude zbytočne smerovať podobne ako tá kalota pod tým. Je to divný kočkopes. Tipujem že na tak vysokom kmitočte bude velmi záležať aká je vzdialenosť tej kaloty od pásku a lahko sa to vo vertikálnej rovine rozhodí. Na záver pri tak vysokej citlivosti (92db) je jasné že to bude slabé aj na basoch pri tak malej velkosti bedni. Maž to 85db tak by to už teoreticky mohlo mať slušné basy na 6,5"...

Re: DYNAVOICE DM-6

Jde na to asi koukat ze dvou pohledů. Buď vidím prakticky "téměř" normální dvoupásmo s ribbonem zaskakujícím tam, kde už by ta větší kalota třeba příliš zkreslovala, nebo druhý přístup, že chtěl výrobce za každou cenu použít ribbon, ale ten logicky nejde dostatečně nízko tak mezi museli nacpat kalotu. Ale fungovat to může dobře, netvrdím že ne, když jsem neslyšel... Spíš bych ale čekal, že to bude mít charakterově blíž k dvoupásmu než k třípsámu klasické koncepce s tím že to zřejmě oproti dvoupásmu bude mít preciznější podání na úplném vršku slyšitelného spektra

Re: DYNAVOICE DM-6

Dynavoice df-6, jsem slyšel  v Opavě ve studiu přes Cambridge azur 840,mizerie hučíci basy, citlivost neodpovídala.
http://nuke.nonsoloaudiofili.com/Dynavo … fault.aspx
Vyšší ráda a staly za prd.

Re: DYNAVOICE DM-6

Občas googlim kúzelné slovko "measurements".

Napríklad:
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht … egUIARCoAQ

No nekúp to za skromných 1000 eur...

Re: DYNAVOICE DM-6

Kdo ví no, je to třeba poslechnout, ale taky vědět jak testovat a na co se soustředit, doporučoval bych začít mluveným slovem nebo z muziky třeba 4TET. Co se týče těchto beden, nahoře to nějak fungovat bude, nechce se mi věřit, že by kalotu omezovali shora, ale asi jo, měřením to nebude zrovna vzorové tam nahoře, to ale nikdo nikdy neuvidí, hlavní je, že to jsou "neobyčejná třípásma" a poutají pozornost.

Více výšek vedle sebe funguje poslechově dobře a tady se kombinují jiné reproduktory, poslechově to možná nebude zrovna univerzální, ale pro jisté situace a muziku bych se tomu chrochtání nedivil, bude to mít svůj charakter, fungovat to může. A nedělali to blbci.

tatko Tom: Zkontroluj si link

(upravil tatko Tom 13. 12. 2020 18:40)

Re: DYNAVOICE DM-6

Antonio, plný súhlas.
Keďže nie som odborník na audio, len praktik a dačo som už počul - za seba vnímam ako najpresnejší zvuk vtedy, ak ľudská reč, hlas (teda aj spev) je verná, akoby ten/tá boli v miestnosti predo mnou a viem so zavretými očami ukázať presne, kde. No a spodné basy, ktoré aj pri malej hlasitosti "cítiť", potešia tiež.
Na metale poznať hovno, najviac pri folku a podobných žánroch, kde nieje zvuk prepchatý všetkým možným a nemá to zmačknutý dynamický rozsah na  4 ...

Re: DYNAVOICE DM-6

Pro mě horké téma. Mám třípásmo s větší kalotou nahoře. A tak nějak mi za poslední roky mi utíkají výšky. Je jich čím dál míň. Taky uvažuju o posílení vršku a tohle zajímavá varianta...