Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Sluchátka » Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 61]

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Skor som sa snazil vykreslit to, ze nedostatky starsich filmov, ktore este boli natacane vo fullHD a bolo pri nich pouzitych vela pocitacovych scen, odkryvaju velke a moderne obrazovky a pre mna je to neprijemne bijuce do oci...vykreslil som aj cast filmov, ktore sa mi v remastered pacia. Mam doma dost drahu TV(aj ked uz starsi model) aj slusny UHD prehravac  + slusnu zbierku original Blu-ray aj UHD filmov, aby som to vedel zhodnotit.
Minuly tyzden som si vychutnaval Top Gun 4K na Samsung QE82Q60R a zial, paci sa mi ten obraz viac ako dnesne digitalne natacane filmy s dokonale cistym obrazom.

Mam to stastie, ze si viem vela veci cez robotu vybavit na test a vybrat si co mi vyhovuje.
Robia sa krasne TV aj prehravace, ale tie uhlopriecky a rozlisenia sa prehanaju az do extremu vzhladom na zdrojove medium.

Ide naozaj o moj osobny pocit.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Pan učitel na učňáku,při tématech TV poukazoval,že správně nastavená barevná televize při denním světle musí v podstatě zapadnout svým kontrastem,ostrostí,jasem,barevností do prostoru ve kterém se nachází.Kdyby promítala to co je za ní,"neměl" by divák poznat,že jde o TV obraz.Když se budu uprostřed místnosti otáčet dokola,TV obraz by měl svým vyzařováním " zapadnout" mezi ostatní vybavení bytu.Takto vnímám naší starou plazmu a nějak mě nedráždí,kromě zvuku:-)
Dnes když vidím v obchodech,i v domácnostech TV,"vystupuje" jejích obraz nepřirozeně efektně jako z nějakého přeefektovaného okna.Dalece víc "upoutává".

(upravil mechanik 6. 11. 2020 18:57)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Od tých čias sa toho asi dosť zmenilo. Zaujímavé je to aj s doporučovanou uhlopriečkou vzhladom ku vzdialenosti. Alebo čo tzv. ergonomia keď má dnes pri PC niekto 34" monitor? Ale páči sa mi že v dnešnej dobe keď svieti reflektor napríklad do kamery tak to fakt neprijemne oslnuje. Ale zase dosť mi vadí prežiarená tráva/zeleň a celkovo krajina. To vyzerá zle.

Sice je to OT ale napríklad katastrofa sú fotky z lacných smartfonov ako xiaomi. Prežiarené neprirodzené farby, spomínaná príroda a hlavne tráva... Pritom mizerná ostrosť. Pri umelom osvetlení zase brutálne vyhladzovanie šumu že material uplne stratí povrch. No a to simulovanie efektu rozostreného pozadia ako majú zrkadlovky je tiež hrozný humus... Nechať tie fotky zašumené s pôvodnými farbami urobili by daleko lepšie. Ale mám dojem že dnes sú tie neprirodzené farby v móde. Pochopitelne ideálne je kúpiť si zrkadlovku. Ale tú človek nebude mať vždy pri sebe a napríklad samsung tak hnusne umelé fotky ako xiaomi nerobí.

(upravil reeb 6. 11. 2020 21:17)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Fotky z dnešních mobilů jsou naprosto v pohodě https://www.fotoguru.cz/mobily-a-fotaky/ https://www.fotoguru.cz/fotoamateri-a-foceni/ a v podstatě zařízly trh kompaktů. Pro použití na fb/instagram dostačují a o to jde ( s ostrostí ani šumem problém není...)

Web

(upravil mechanik 6. 11. 2020 21:58)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Z fotiek krajiny v rozlíšení tak 800x600 sa prd pozná. Šum nastupuje pri zlých svetelných podmienkach. Či to nemá prehnané farby sa nepozná pri zamračenom počasí... Ale nechcem robiť múdreho. Len sa tu riešili farby tak ma napadlo napísať skúsenosť s konkretne xiaomi 8T a bol to proste humus. Samsung S8 už daleko lepší ale zrkadlovka je zas inde. Šum a ostrosť je daná asi mizerne malým snímačom tipujem. Ale redukcia šumu a farby sú softwarová záležitosť daná výrobcom a ja neviem koho môžu tie prehnané farby zaujať a prečo sa to vôbec robí... Autentickosť je uplne mimo... Ale je to OT.

(upravil kratz 7. 11. 2020 0:10)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

reeb napsal:

Skenuji (a cisti) stare filmy na filmovych pasech a muze z toho pak byt 4K
..

https://plus.rozhlas.cz/digitalni-resta … ie-6522120

No nevim nevim. Zalezi na jakem materialu to maji. Pochybuju ze v IMAX 15/70. Pokud je to aspon stara 70ka, tak z toho po digitalizaci a vycisteni 4k ziskat muzou. Z 35mm formatu uz ne.

(upravil kratz 7. 11. 2020 0:42)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

mechanik napsal:

Bohužial projektory a monitory k PC, tam je to horšie sad Pritom v telefone je už tiež  2960x1440 na cca 6" štanard. Keď si potom sadnem k PC s 32" 2560x1440 je to celkom humus a o FHD ani nehovorím big_smile

Ja na stole 4k monitor mam, ale nepouzivam to na filmy. Mam radsi vetsi obraz na 3metrovym platne. V PC mam Radeon Vega64, OS Hackintosh OS-X Mojave (tj. Mac) a 4k rozliseni vyuzivam pri pareni myho oblibenyho WoWka (HW mi zvlada full detaily ve 4k), nebo pri praci. Ono je i fajn mit ve vyvojarskym IDE moznost zobrazit si vic zdrojaku vedle sebe kdyz se v tom vrtam.

Co se tyce 4k projektoru, ono to slo zase o neco dolu, viz. https://www.czc.cz/projektory/produkty? … 60%20(UHD)
nebo https://www.alza.cz/levne-projektory/18 … 554-173537
Ale slusnejsi kousky jsou porad 40-50 tisic a vys. Uplny low-end bych nekupoval.

Edit: Pro me je problem spis velikost. fullHD ma cca 3,7 M pixelu na snimek. 4k (3840 × 2160) uz je skoro 8,3 M pixelu na snimek, takze skoro 2,2x tolik. Tj. pokud slusny .mkv s fullHD ma 15-20 GB, u 4K se dostavame na 30-45GB a to se porad bavim o videu prohnanym ztratovou kompresi (byt to jeste neni moc videt). Cisty blue-ray bude jeste o dost vetsi. Limitace pak je spis stahovani a ulozny prostor a to tu mam jako czFree APckar 180 Mbit download.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Inspiracia na home made 4k projektor: https://youtu.be/YfvTjQ9MCwY

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

kratz, chce to velký disk smile Ja som tento rok kupoval 6TB a starý 4TB som si nechak na zálohu spolu s dvoma 1TB... Na systém mám SSD 250GB ale zvažujem m.2 (do dosky) 500-1000GB. S monitormi a 4K až taký problém už nie je ale chcel by som niečo väčšie než môj 32", tak 34". Problém je že hneď za 32" sú najlacnejšie velké až 43" tušim philips a mne sa aj 40" zdá už k PC dosť. Bral by som 34" 16:9.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

ked uz monitor, tak odporucam z osobnej skusenosti max 43" 21:9 a zakriveny...to este dokaze ludske oko zachytit zo vzdialenosti beznej pre umiestnenie monitora. Ja aktualne pracujem uz druhy rok na 34" 21:9 a pomer stran by som uz nikdy nemenil...skoda, ze uz Philips ukoncil vyrobu TV 21:9...

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Mne to zakrivenie pripadá ako marketingový lákač a nepáči sa mi to. V realite tiež nie je nič zakrivené. Obrazy v galeriách tiež niesu zakrivené. Keď sa v realite na niečo pozriem vzdialenejšie okraje sú menšie... Nie je dôvod ich približovať. Kamera nasníma realitu autenticky a keď ju prehrávam malo by to byť z niečoho rovného aby to odpovedalo skutočnému záberu. Nemá to podla mna vôbec logiku. O formáte 21:9 som neuvažoval ale môže to byť o zvyku. Fotky sú viac menej 16:9, filmy sú občas širokouhlejší formát. No a internet mám už teraz len úzky pás v strede. Audioweb a rôzne weby čo ešte nepočítajú s dnešnými rozlíšeniami monitorov a ani sa neprispôsobujú.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

ani ja neuznavam zakrivenie, lebo nemyslim, ze je to oku prirodzene ako to prezentovali...aj TV s tym skoncili...ja pouzivam 34" rovny, ale nad 34" to zakrivenie pomoze vnimat ociam cely obraz na beznu dlzku PC stola, aby som nemusel posunut monitor na 1m od oci.
ano, je to uzky pas, ale o to ide...zobrazit napriklad tri plnohodnotne okna vedla seba...film vyzera prirodzenejsie.
https://i.postimg.cc/xNG6thRD/IMG-1328.jpg

https://i.postimg.cc/Xp82FMq9/IMG-1329.jpg

(upravil mechanik 8. 11. 2020 23:10)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Vau sice, mohol by som si zobraziť na jednej strane schému a na druhej dosku keď niečo kreslím... smile Pri 16:9 to nie je uplne ono... Občas by som tomu využitie našiel smile Ale 16:9 mi príde akosi praktickejší a prirodzenejší. Dík za fotky ako to v praxi vyzerá.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

4k je za zenitem..nastupuje 8k big_smile

https://m.avmania.zive.cz/prvni-4k-oppo … -1-sekundu

Web

(upravil scoop 9. 11. 2020 13:30)

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

aktualny favorit pre mna:
https://www.philips.sk/c-p/55OLED805_12 … -ambilight

len stale strach z androidu a ich hlupeho updatu len na 2 roky a potom koniec...

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Oled je pecka..jj s tou podporou je to des.

Web

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

hlavne ambilight...teraz to mam sice demontovane, ale mam 4 ziarovky + led pasy zosynchronizovane s TV...sci-fi sa na tom pozera neopisatelne smile . prinasa to popri zvuku aj iny zazitok.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

mechanik napsal:

kratz, chce to velký disk smile Ja som tento rok kupoval 6TB a starý 4TB som si nechak na zálohu spolu s dvoma 1TB... Na systém mám SSD 250GB ale zvažujem m.2 (do dosky) 500-1000GB. S monitormi a 4K až taký problém už nie je ale chcel by som niečo väčšie než môj 32", tak 34". Problém je že hneď za 32" sú najlacnejšie velké až 43" tušim philips a mne sa aj 40" zdá už k PC dosť. Bral by som 34" 16:9.

Tak ja tu mam pole na 16 disku a v nem nejaky ZFS raidZ na FreeBSD:

[kratz@fs ~]$ zfs list
NAME         USED  AVAIL  REFER  MOUNTPOINT
m0          1.10T   677G    64K  /zfs/m0
r0          13.3T   764G   176K  /zfs/r0
r1           738K  7.65T   128K  /zfs/r1

Bohuzel i tech puvodnich cca 15T diskovyho prostoru zacina pomalu dochazet a budu to muset zase zvetsit.

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Tak to držíš rekord smile Nepoznám nikoho s tak velký a zaplneným diskom big_smile

Re: Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Pri dnesnych filmoch a plnom Bluray FHD a 4K a zbierke DSD hudby sa kapacita disku mina jedna radost... u mna 32TB v HW RAID5 a 16TB na druhu oddelenu zalohu a miesta uz len 11TB...mojim cielom bolo centralne ulozisko pre celu rodinu a poriadnou rychlostou zapisu a citania a s moznostou stabilneho streamovania aspon na 5 zariadeni naraz...na wifi AC2 fungujeme s prenosom 130MB/s stabilne a cez kabel 400-500MB/s...este upgradnut router na wifi 6 a osadit wifi 6 karty do zariadeni a niet co riesit...

Příspěvky [21 až 40 z 61]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Poslech nových TV filmů na obyčejná drátová sluchátka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£