Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač - výměna potenciometru

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [11]

1

Téma: zesilovač - výměna potenciometru

Ahoj,
vytáhl jsem po letech z garáže nepoužívaný zesilovač Advance Acoustic MAP-103. Při zesílení chrastí potenciometr. Vygooglil jsem fotky pána, co v minulosti opravoval. Neporadil by někdo znalý podle fota a hodnot, co je to zač, případně zda je nějaká alternativa? Nebo klidně za úplatu nechám opravit, ideálně ZL kraj a okolí. Děkuji.

https://i.postimg.cc/BLX4h5rw/map-103.jpg
https://i.postimg.cc/tZwy8ZyR/potenciometr.jpg

2 ...editoval wimshurst (23. 7. 2020 16:04)

Re: zesilovač - výměna potenciometru

zkus Aliexpress
Najdes tam i kvalitnejsi cermetove ALPS, nebo jim podobne.
https://www.aliexpress.com/item/3279912 … web201603_

Levnejsi, jak samotny potenciometr, te vyjde cela ovladaci stavebnice, ktera tento potenciometr obsahuje.
https://www.aliexpress.com/item/3281411 … web201603_

3

Re: zesilovač - výměna potenciometru

ja som kupoval lacnejsi tu, je to original a funguje dobre:

https://www.ebay.com/itm/ORIGINAL-Brand … 2749.l2649

to co mas ty ale je iny druh alpsu, teda aspon tak z fotky vyzera a nebude to 27mm alps ale mensi, asi by to mohol byt tento:

https://www.tme.eu/cz/details/rk16812mg … udio/alps/

musis pomerat rozmery...

4

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Díky za nasměřování.
Ještě jsem pravděpodobnou našel příčinu - v překladu od výrobce:

Logaritmický ALPS potenciometr pro starší Advance Acoustic zařízení je nyní k dispozici

Je známo, že některé hrnce instalované v Advance Acoustic zařízeních až do poloviny roku 2008 během provozu poškrábaly zvuky. Domino Design velmi lituje problémů s těmito potenciometry. V rámci naší dobré vůle jsme hrnce zdarma vyměnili za všechna zařízení, která nám byla zaslána, za nové hrnce s delta, které jsme předtím testovali, a vybavili jsme zařízení tlumiči nebo mosty pro lepší kontrolu hlasitosti. Někteří zákazníci však s tímto řešením stále nejsou zcela spokojeni.
Advance Acoustic proto hledal lék dlouhou dobu. Bohužel však nebyl jako přímá alternativa na trhu k dispozici žádný náhradní potenciometr, a to jak co se týče velikosti, tak přiřazení a uspořádání kolíků. Advance Acoustic se proto rozhodl nechat postavit vhodný logaritmický potenciometr na zakázku od renomovaného výrobce ALPS, jehož potenciometry jsou instalovány ve všech zařízeních od poloviny roku 2008. Tento potenciometr je nám k dispozici na krátkou dobu, takže je nyní možné jej účinně napravit. Vzhledem ke změně geometrie osy potenciometru Alps již stávající tlačítko hlasitosti již nesedí s novým potenciometrem ALPS, takže i toto musí být vyměněno za nové.

Proto majitelům Advance Acoustic nabízíme výměnu potenciometrů, tlačítka hlasitosti a vrácení zásilky za speciální cenu 78,40 EUR včetně DPH. provést. Aby si majitelé Advance Acoustic udrželi nízkou cenu, zaplatí Domino Design zbytek nákladů.

Účast na propagaci a výměně výše uvedených komponent souvisí s následujícími obecnými podmínkami:
- Nabídka platí pouze pro zařízení dovezená společností Domino Design a prodaná autorizovaným prodejcem Advance Acoustic v Německu.
- Zařízení musí být dodáno v originálním balení nebo v jiném obalu, který je také vhodný pro zpáteční dopravu a je bezpečný před poškozením při přepravě. Domino Design nemůže přijmout žádnou odpovědnost za poškození při přepravě a - bohužel z důvodu příslušných zkušeností - musí odmítnout přijmout zařízení, jejichž obal již vykazuje známky poškození při příjezdu.

5

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Ja ti neradim kontox, ani renol, nebo diavu..
Ta cena za postovne sem a tam, se rovna bazarove cene toho zeslilovace.
Neni to nagra, ani nic podobneho.
Pokud mas ten zesik rad, umis trosku bastlit, tak tam nacpi prvni ALPS potak 50k log. ktery  ma cermetovou zakladnu, moturek na priblizne stejne napeti a dej ho tam, treba na kousek univerzalu a mas zase zesilovac, ktery ti udela sluzbu.
Nebude ten zesilovac ani lepsi, ani horsi, jen zase funkcni

6

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Vidím to podobně, v nejhorším tam zkusím vrazit potenciometr bez motoru, jen podle rozměrů osky. Jen otázka laika - dá se teoreticky uvažovat o rozdělání a vyčištění stávajícího potenciometru?

7

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Teoreticky, ale bude to zábava.. Ešte otázka, skús bez signálu, či to chrastí pri zmene polohy. Ak ano, bude to zvodom väzobného kondenzátora v ceste signálu.

Web

8 ...editoval miro (25. 7. 2020 7:24)

Re: zesilovač - výměna potenciometru

To může. Hlavně pokud a jak píše pajas, zes. ležel dlouho bez proudu. Někdy se po nějakém čase v zapnutém stavu vazáky naformují a bude to ok.

9

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Původní potenciometr je pravděpodobně Delta, doporučuji výměnu za ALPS. Tuším bude třeba poněkud předělat spoje na desce. Průběh mohu příležitostně najít, to B je myslím něco mezi logárem a lineárem.

Web

10

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Po dovolené se vrátím ještě k tématu. Děkuji za reakce, ale zaujal mě dotaz BV - Ešte otázka, skús bez signálu, či to chrastí pri zmene polohy. Ak ano, bude to zvodom väzobného kondenzátora v ceste signálu.

Ano, chrastí to při změně polohy hlavně v nejpoužívanější první třetině dráhy, a to na všech vstupech (CD, Tuner, AUX), i když nejsou zapojeny. Je teda možnost, že je něco více než potenciometr?

11

Re: zesilovač - výměna potenciometru

Chcelo by to schému alebo to "preskúmať" . V ceste signálu (do "horného" konca potenciometra alebo z bežca ďalej), môžu byť väzobné kondenzátory, ktoré majú zvod. Zmena polohy potencimetra (aj bez audiosignálu) sa potom prejaví pazvukmi..

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač - výměna potenciometru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£