Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktory » doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 46]

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Podívej se na toto:

https://www.htpshop.cz/regalove/dynavoi … vFEALw_wcB

Mám je doma. Za přijatelný peníz docela dobré.

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

jsou hezký, kalotovej střeďák a páskovej vejškáč, ideální kombinace, ale sou 6-ti ohmový (uplná píčovina, nedaj se k ničemu pořádně připojit) ale co je horší, maj v zádu akustickej zkrat

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Zvláštní názory, tobě bych asi radit nechtěl.

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

DaVidsob's napsal:

ale sou 6-ti ohmový (uplná píčovina, nedaj se k ničemu pořádně připojit)

Můžeš to objasnit? Protože je to nesmysl..

Web

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

uplně jednoduchý, 4 Ohmovej zesilovač nevyužije celej svůj výkon a 8-mi Ohmovej zesilovač bude přetíženej, navíc na tom mym zesilovači jsou odbočky jen 4, 8 a 16 Ohm

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

ano, oproti optimálnímu využití přijdeš o cca 2dB. Navíc nevím o žádným akustickým zkratu vzadu na bedně, podle mě to je normální basreflex, nevím, co si o tom myslíš ty.
Připojit k lampám můžeš cokoliv, klidně i nějaký moderní bedny s malejma reprákama co hrají odspodu s citlivostí okolo 80-82 dB, ale pak ti nebude asi stačit výkon, protože max. hlasitost s 30W výkonu bude někde u 93-95dB,  kdežto když použiješ něco s 15" basákem, co má vyskokou citlivost (někde k 90dB/W tak potom můžeš dosáhnout hlasitosti i přes 100dB.  Na druhou stranu udávaná citlivost 92dB u těch Dynavoice s 6.5" basákem od 35Hz (snad -3dB, tj vklastně 89dB i to by bylo krásný, na hranici scifi) je podle mě jenom reklamní údaj, kterýho nejde s tak malým reprákem na takovým kmitočtu dosáhnout. Pokud oželíš cokoliv pod 100Hz, tak potom je to jiná, ale fyzika se okecat nedá, na rozdíl od politiky, filozofie a dalších pavěd.

(upravil reeb 22. 6. 2020 20:02)

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

DaVidsob's: Něco si načti , impedance beden kolísá v závislosti na kmitočtu, třeba 3-12 Ohm, to co se udavá je nějaký průměr ..

Web

(upravil DaVidsob's 22. 6. 2020 20:05)

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

I přes to, že ty bedny maj rozsah dolu stejnej jak ten muj zesilovač, tak je tu furt fakt, že nemam rád bassreflex, nechci ho doma a s těma 6-ti Ohmama se taky nesmířim, ale jinak dobrý.
Zatim u mě vede to širokopásmo Lii nebo jedna z těch vintage beden od toho člověka z Brna

Reeb: a kolikrát se v tej charakteristice vyskytne míň jak 6 Ohm ? To je jen takový bezvýznamný plácání, abys mě zkusil nachytat na neznalost

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Menší než jmenovitá  impedance by neměla být nikde v kmitočtovým rozsahu, nejmenší impedance beden (s korektní výhybkou) je obvykle na vlastní rezonanci basáku a na ladění BR.  Ale  to můžu s jistotou tvrdit u beden, který si oměřím sám, a nebo někdo, komu věřím, fabriky mají marketingový odělení, spojený s grafickým designem, kde ty parametry patřičně upraví...
Pozor, pořád je to impedance, ne odpor, což může zesilovač (nejen) s  výstupním trafem celkem snadno přivést "do úzkejch" pokud to bude více méně kapacitní zátěž.

(upravil reeb 22. 6. 2020 22:58)

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

No jo, výrobci většinou kecaji úplně ve všem..jak citlivost, tak impedance..takže vybírat podle papírových údajů je nesmysl.

Web

(upravil DaVidsob's 22. 6. 2020 23:21)

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

je nesmysl psát tak zcestnej a tupej argument jako si napsal v 17:56

(upravil mechanik 23. 6. 2020 0:12)

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Buď si musíš postaviť poriadny zosilňovač. Potom zistíš že bass reflex je vlastne dobrý... Alebo to chce postaviť fakt velkú skrynku s reprákom čo spodok nehrá. Na elektronickú hudbu to sice nebude... Ale keď sa pustí nejaka akustická hudba dostaví sa požadovaný výsledok. Zle postavená horna s dlhým vedením, minimum tlmenia, prenikanie stredov do celého vedenia. Brutálne THD toho širokáča dole... Zrazu to dostane to "telo". Len čo sa ti dostane do rúk niečo s BR, čo hrá hlboko. Pripojíš to na ten lampáč s mizerným DF. Tak sa utvrdíš v tom ako tie BR bedne nehrajú smile Alebo si môžeš nechať poradiť a opustiť desatročia prežitú koncepciu.

Inak je zaujímavé ako šialene dlho tie tenučké papierové membrány doznievajú. Je to dobre vidieť na grafoch CSD. Tie tenké sú vždy katastrofa. Tiež je zaujímavé že už taký klasický 7" hrubší papier alebo PP sa na 2kHz dosť deformuje... Tieto velké papierové membrány fungujú asi ako keď hodíte kameň do jazera. Na 5kHz rozhodne... Absolutne to nie je piest... Dajú sa nájsť aj videá zo simulačných programov na youtube. To CSD a doznievanie je potom vidieť na všetkých weboch kde majú premeraných viac reproduktorov.

Aby nebolo že kecám:   http://www.dibirama.it/le-prove/full-range.html

"masaker":
http://www.dibirama.it/home-page/full-e … -wmax.html
http://www.dibirama.it/home-page/full-e … -wmax.html

reeb, niekomu chceš poradiť a ešte ti vynadá sad

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Sory, já sem od Reeba žádnou radu nezaznamenal.
Zesilovač ale mám jen tenhle a zase na druhou stranu, když umí 30Hz, je škoda to nevyužít a s tim širokopásmem od Lii by z toho 30Hz nevylezlo nikdy v životě...

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

to mechanik: pjekná stránka, prohlídl jsem si repráky, co znám ze sestav i nějaký 3-4" širokopásma a celkem to odpovídá tomu, co mám naposlouchaný...
další znak, že je něco špatně, jsou "zuby" na impedanční a fázové charakteristice, obvykle nějaká vlastní rezonance. A ty velký širokopásma jsou na tohle fakt tragický.
Tak možná by se dal použít TB W4-1320SI http://www.dibirama.it/home-page/full-e … 320si.html s tím, že co je pod 100Hz je zapomenuto a maximální použitelný SPL bude 90dB, takže vzniknou repráčky k PC. škoda že tam nejsou moc  "nízkonákladový" daytony, podle mě ND91 je "extended range" jak vyšitej. Ale k lampám nepoužitelnej díky citlivosti a prakticky nutnosti BR ozvučnice.
Ale k tématu - takže pokud chceš hrát od 30Hz, tak to chce nějakej vintage 18" "kiňák" s příkonem do 20W v 300l bedně, k tomu aspoň 8" střeďák a nahoru ARV161, aby neutrpěl charakter zvuku... samozřejmě tahle sestava má něco do sebe, obzvlášť pokud jsi fanda hudby ze šedesátejch let, budeš to mít i s autentickým podáním.

(upravil reeb 23. 6. 2020 9:32)

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

komu neni rady.. big_smile

Web

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Reeb: cos mi tu kdy poradil ? Dyť tu jenom plácáš prázdnou slámou.

kaed: no přesně tohle bych chtěl, akorád ne tak velký, ten basák bych viděl 12" max. a ne vintage, ale něco co se furt vyrábí a za citlivostí se taky nijak extrémně hnát asi nepotřebuju s těma 91 dB/1W bych se asi spokojil.

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

DaVidsob's - chlapče, Ty si tak mimo, že si to ani nevieš predstaviť sad

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

další prázdnej komentář, takový si můžete klidně ušetřit, jenom to tu zbytečně nabejvá

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

K tomu elektronkovemu udelatoru budou adekvátní jakékoliv reprosoustavy že sběrného dvora smile tak to tak neprozivej..

Web

Re: doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

nejsem toho názoru

Příspěvky [21 až 40 z 46]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » doporučte mi něco k lampovýmu zesilovači

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£