Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

MDF je na PA těžká...

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Jeste jednou moc dekuji za rady. Asi pujdu do EM215, muzu si koupit stavebnici a nemusim se temer nicim zdrzovat. Hlasitostne to s vyse uvedenym repro vyjde na stejno nebo ve prospech EM215. Zvukove na tom bude EM215 o neco hure sad.  Jeste premyslim, zda to neosadit tim seleniem 15PW5. Dival jsem se na grafy a u toho selenia je citlivost v nekrerych momentech az o 3 dB horsi nez u eminence sad. Takze na stredech by tato verze hrala o neco hur , ale zase na druhou stranu selenium ma lepsi Xmax. To se vsak vyuzije predevsim u bassu...
Co si myslite? - EM215 s DELTA15 nebo EM215 s 15PW5?

(upravil hot.shot 4. 5. 2007 0:30)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

podle mne je kravina do EM215 dávat ty 15PW5 nebo jakkoliv upragadovat, buď nechat jak to je nebo prostě postavit něco jinýho. koupíš tu stavebnici zbydou ti ty Delty sice je můžes prodat ale proděláš na tom, a bude to chtít odladit vyhýbku nebo aspoň doladit tu původní

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

hot.shot: ja myslim, ze mu prodaji v prodance tu stavebnici i v konfiguraci s 15PW5... samozrejme pak bude muset resit novou vyhybku u Huberta.

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Divali jste se nekdo na grafy tech reproduktoru? Myslite ze to s 15PW5 bude hrat o dost mene, kdyz je nekde pokles az o 3dB (tedy jednou tak mensi hlasitost)? Stavajici vyhybka nelze pouzit, reproduktor ma stejny vykon a tak by se to mezi stredy a vyskami mohlo delit na stejne frekvenci co?

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Jo delit to pujde priblizne stejne, no a repro jo, to tak holt chodi, ze co ma vic basu ma min stredu a naopak...

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

JBL007: 3dB neznamenaji dvojnasobek hlasitosti. Dvojnasobek hlasitosti znamena 6dB akustickeho tlaku. A radej postav satelity ze stavebnice, je to odzkousene a v podstate nemuzes udelat chybu. A nez zacnes stavet, opravdu se podivej, jaka hovada jsou  nektery bedny s 15", nech si je pustit tak na 100W a zkus obtezkat. Vlastnime tripasmove bedny s 15" Kappama a kamosi vzdycky nadavaj, kdyz je musej nosit (ve dvou) a nasazovat na stojan. Vzdycky se hadame, kdo bude hovada nosit big_smile

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

aha , takze by to selenium nemuselo byt zas tak o dost horsi smile)). Kdesi jsem cetl , ze ma lepsi zvuk nez delta 15.

(upravil Jaro 4. 5. 2007 18:59)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Na zaciatok by nebolo spatne aj 2x10+1" a pod to 18" dalo by sa ratat s 2x750W
Daj mejla poslem ti 2xBeta10+BC DE160+A9060- vsetko kupis v prodance, zvuk výborný cena nejakych 12000Sk na pár (na Kč ešte menej)
mala, lahka bedna, odladena vyhybka...
A subov je lepšie viac malych.

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Já myslím ,že záleží na tom kolik do toho chceš vrazit- Kč- a na co ty bedny budou,-jestli pro kapelu na zpěv nebo na reprudukovanou hudbu -disco ?!
Je zajímavý ,že se teď staví aparát s ohledem na počet lidí!!! Mě vždy spíš zajímal prostor. A ty lidi budou :v divadle nebo na fotbalovým zápase,budou -stát -sedět,nebo ležet?......
Já mám dvoupásmovky Selenium- a jsem s nima spokojenej. Dobrej zvuk a basy to má taky-a krásný.

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

pujde o techno venku na louce smile. chci sebou tahat co nejmene beden a aby to hralo co nejvic -  jako rozumny pomer techto 2 veci. Proto bych treba uvital i radu na nejaky poradny sub, ktery vyda za 2 smile, treba nejaky bandbass s 2x18" smile)). jaka konstrukce subu je nejucinnejsi? bandbass? nebyl by zas nejaky super navod?
Opet vsem predem dekuji

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Tak zkus dvě bedny dvoupásmovky (satelity) jak se tomu teď říká. Třeba tu stavebnici z Prodance. A k tomu dva suby .Ale není to jen na bednách- musíš to mít také čím krmit",-pořádnej zes  atd.
Návodú je spousty  a repráků taky jen se zorientovat a spočítat peníze. Na ty suby by nemusely být nějaké "kravské" bedny. Stačily by normální s bas-reflexem. Správná vyhýbka ,a taky pocesor udělá svý.

(upravil hot.shot 5. 5. 2007 12:29)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

nejúčinější budou horny (šnek) obvzlášť na techno apoň teda podle mně. na techno jsou snad nejvíc používáný ty W-bin který jsem tu už zmínil několikrát. od Selenia si můžeš stáhnout nákres W-bin 1x18 i s doporučenejma reprama, ale je to docela macek co se velikosti týká. 2x18 bych nedělal, bude to velký a těžký, lepší udělat víc 1x18 na přepravu to bude +/- stejný a na přenášení to bude lepší.

EDIT: tady máš ten W-bin http://www.selenium.com.br/site2004/dow … 805A1R.pdf

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Halene, 140dB v metru a venku v plenéru /nikoliv ohraničeném náměstí/ není žádná sláva. Nemusím Tě poučovat, jak klesá ak. tlak se vzdáleností, takže to, cos napsal, zkus přehodnotit:-)

Web

(upravil Halen 6. 5. 2007 0:37)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Je mi to celkem jasny, zvuceni 150-200 lidi aparatem, ktery bude davat v metru na louce 140dB musi snad stacit. Uz proto, ze vim jak zni naplno orostovany Mig-29 s plnou forsazi pri startu (135dB) Proto jsem psal, at neosazuje primovyzarujici saty, ale udela to v horn provedeni. Je to smerovy a zbytecne to pak neobtezuje okoli. Obzvlast takovym stylem muziky, kterou neprovozuji muzikanti. TUC-TUC! big_smile  TUC-TUC nema skoro zadnou dynamiku (krom tech TUC basu), takze se zamerit na suby. Stejne odhaduju pri pouziti 2KW na subech i satech dohromady pri prumerny citlivosti 100dB/1W/1m ve vzdalenosti 50m od beden kolem 95-100dB akustickyho tlaku (na basech vic, vejsky ubyvaj rychlejc) Jestli to je malo, tak uz pak nechapu vubec nic.

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

140db/m a k cemu to kurva? to aby aspon tak 10m u toho nikdo nestal. podle mne jediny reseni, kdyz uz nebude stacit vzadalenost kam hraje, tak pouzit ty delay towers. kdyby nekdo nevedel co je to delay towers tak, to je proste bedny ktery se da nejaky kus dal (tak 20-30m) od podia, podle vzdalenosti se jim nastavi prislusny zpozdeni a tim padem aparat hraje vic do dalky

(upravil pibi 6. 5. 2007 10:55)

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

2Halen: Oroštovaná 29 není až taková hrůza, na vojně při motorových zkouškách jsem běžně spával v tatře hned vedle smile

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

lidi dokazou v pohode kalit 1 metr od 16 ks subbasu 18"/1500W smile

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

Ano, případně spát s hlavou v plně buzeném šneku s osmnáctkou.

Web

Re: Pouzitelny aparatek na venek - 2x15+1,4 + sub na stranu

mnoa? i keď radšej s 15tkou, má jemnejšiu pokožku
ale vážne, zaspať mi od únavy nerobí problém ani pred šnekom vohuleným co_to_dá

Web