Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 168]

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kudlibabka, no jo no, už nejsi nejmladší a lampa jako lampa, obě začínají na "6" smile

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirku, pre sluchatkac s EL34 (a asi aj 6p3s) pre hladova Hifimanny si mal budic so ECC803S, pouzival si anodove tlmivky?

A pre 6n6p? Naham budic pre EL11... (EF6 este nedorazili).

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Skusil som EL11 ako spud, a je to dobre smile Otazka na Mirka, neporovnaval si to s EBL21? Predsa len tie sa trochu lepsie zhanaju. Ked si vezmem kolko som uz dal za lampy aby som nasiel aspon jeden par.... to uz by som mal dozivotnu zasobu EBL21 big_smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie, EBL21 jsem nikdy nemel a nezkousel...behem par let se mi podarilo sehnat velkou zasobu EL11 a AL4...uz se mi nechce experimentovat s dalsima flaskama...mam ale taky celkem slusnou zasobu novych DHT od EML tak s nima mozna jeste nejaky sluchatkac spacham...na sluchatka ted cca rok posloucham denne vecer hodinu az dve a diky TIDAL objevuju novy veci a fakt si to uzivam...
jeste k predeslymu prispevku:ECC83 jsem vzdy zkousel jen s anodovym odporem,nevim jestli je mozny vyrobit anodovou tlumivku pro tuhle lampu...6N6P ted s EL11 jedu taky s anodovym odporem...kvalitnim karbon kompozitnim...s EL11 vyzkousej E180F v triode,ta je zvukove velice neutralni...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirek, dakujem za odpoved. A nahodou spominanu EF6 si neskusal? (Mozno sa da aj v triode, aj ked podla DS je Ug2 max len 125V...).

Tak ja tie EBL21 odskusam a uvidime smile E180F myslim ze mam, minimalne rusa 6z9p.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirku, karbon kompozitní odpory jsou zákeřné, pokud se skutečná zátěž blíží už 1/4 povoleného příkonu, začne růst THD. Psal to Morgan Jones ve své knize o lampových předzesilovačích. Nevěřil jsem tomu a zkusil jsem to. Bohužel má pravdu, THD při 1/4 příkonu v obyčejném děliči vzroste na desetiny procenta, při 3/4 šlo už přes půl procenta. Paradoxně mnohem lepší jsou vrstvové uhlíkové odpory, dokonce ani šum není tak problematický, jak jsem si myslel. U uhlíkových odporů obecně je největší problém přesnost a teplotní stabilita. Takže za mně kompozitní uhlíkové nee.

zdenoeddie, pozor na mikrofonii u E180F, jsou tím pověstné, z deseti jich jsou ok tak tak dvě až tři. A bacha, 6ž9p není přesný ekvivalent E180F, parametry celkem ano (dá se přibližně nahradit), ale konstrukcí a zvukově už tolik ne. Porovnával jsem 6ž9p, 6ž11p, 6ž49p, 6ž52p a E180F a nejblíž k E180F byla 6ž52p... Bohužel i mikrofoničností sad

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Petre, dik za postrehy. S malymi pentodami som zatial nerobil nic, ak nepocitam ich pouzitie v roznych stabilizatoroch.

Co sa tyka karbon R, vseobecne sa im vyhybam, pripadne osadzam len na nevyznamne pozicie. Problem s THD maju aj ine rezistory, preto je vhodne pouzivat napr. ako anodove odpory aspon 1W, aj ked je tam strata par mW.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kluci v tom sluchatkaci mam 2W  Allen Bradley,pres vsechny zminovane nedostatly je to zvukove super...techto odporu mam jen par poslednich kousku...nejvic pouzivam soucasne Kiwame,ty jsou karbon filmove a daji se sehnat za rozumny peniz...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

jo, krabon filmové jsou ok, až na tu teplotní závislost, ale ta mimo frekvenčně závislých filtrů (např. RIAA korektor) u elektronek většinou tolik nevadí. Všechno je to tom, používat při návrhu hlavu a osazovat takovými prvky, aby to dávalo smysl smile

zdenoeddie, já malé pentody řady 6ž..p taky moc nepoužívám, jen jako budiče ve triodě, a tam je top D3A, pak E180F a 6Ž52P, která má navíc v triodě  velmi malý šum, ale blbě se shání a je hodně mikrofonní, je potřeba vybírat. Mile překvapila i 6Ž49P-DRV. Jinak mám s úspěchem vyzkoušenou v pentodě 6Ž1P (6F32)a 6Ž2P jako aktivní zátěž místo anodového odporu, dtto sekci pentody 6F12P (to je vůbec hodně zajímavá flaška trioda/pentoda, mnohem lepší než ECF80, hodně lineární, obě sekce v triodě prakticky shodné s Au=100 a zvukově příjemnější než ECC83). Zajímavá je ve triodě taky 2Ž27L do linkového stupně, ale je to DHT.

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

jak to tu tak citam zavidim Vam ze pocujete rozdiel v tom ktory odpor sa pouzije. Ja mam problem rozoznat rozdiel medzi lampami, nie to ktory odpor ma aky zvuk big_smile big_smile

zdeno chces pentodu na vstup pre rozkmit? budes tam mat spatnu vazbu alebo chces bez? Ja mam skusenosti s klasickymi EF86 a EF806S. Su trochu mikrofonicke ale len ked im fakt poklepes, pri hudbe to vplyv nema. Zaujimave je rozhodne spravit prepinanie pentoda/trioda u vstupnej lampy, pretoze to velmi ovplyvnuje vysledny zvuk a sum. Hlavne je neuveritelna magia co u malej pentody robi g2, skus sa s tym pohrat na nejakom testovacom zapojeni, najst tu spravnu hodnotu odporu resp. napatie pre g2 ma neskutocne velky vplyv na THD.

A posledna vec bacha na vystupny odpor, tie male pentody nechcu velmi krmit velku zataz ked im nedas vysoky prud. A vacsinou u malej pentody chces opak ak chces velke zosilnenie. Ak by si s tym chcel krmit koncovu triodu co ma nizky mriezkovy odpor tak tam mozes vyrobit dost velke skreslenie len na tom...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Ano, pentodu by som chcel na vstup, zalezitost FB je otazna... kedze chcem pouzivat vystup z OPT ako symetricky hlavne...
Ak s EF6 by to neslo, dalsia na rade je EF86. Prepinanie trioda/pentoda ma napadlo tiez, ale to by som experimentoval az potom.
No budit by to malo priamo spominane lampy ako EL11, apod.
Pripadne ak by som vyskumal ze EBL21 je zamenna za EL11, tak by som mozno siel do EF22 (alebo mozno aj ECH21 s nejakymi ficurami), nech to aspon pekne ladi smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Pred casem jsem se u sluchatkace s EL11 vratil k zapojeni spud,vzhledem k tomu ze mi z lampoveho DACu leze hodne silnej signal neni poblem s hlasitosti (volume na cca 10hod max.)...dnes jsem udelal dalsi upgrade sluchatkoveho setupu...a sice
AKG K-812...mňam...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

EL11 SPUD hraje jak vino v triode.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

jj presne tak...a s AKG812 to nema chybu...vypreparoval jsem z poslechovky svuj referencni DAC a dal si ho k posteli ke sluchatkovymu setupu....mňam...krome ceny tech sluchatek mam jeste jednu obavu...a sice ze budu muset udelat jinej sluchatkac, a to s velkyma DHT...mam tu 242 od KR ty by pro spud byly pouzitelny...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

https://i.ibb.co/X7NH8gC/image.png

Uvaril som takuto dosku na vystupaciky od BB. Namontuje sa priamo na VT cez distancie. Snad to bude ok smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

asi pred tydnem jsem dodelal SE sluchatkac pro HifiMany,ted uz otestovano a pujde do sveta...pouzil jsem amorfni vystupaky,zvukove se mi velmi libi...zesilovac je v jedne krabici se zdrojem a pokud pripojim citlive AKG812 je slyset brum (zpusobuje to interakce vystupak sitak- uz jsme to tu probirali),coz ale u tech Hifimanu neni problem,maji o cca 25dB nizsi citlivost...proto jsou v zesilovaci pouzity 6L6,doporucovany vykon zesilovace pro tato sluchatka je cca 2W...foto z testovani zda:
https://eu.zonerama.com/buggeroff/Photo … duplicates

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kudlibabka, hezké to máš... hifimany jsou žrouti,

Web

(upravil Wili 19. 2. 2023 21:58)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kudli pekne ako vzdy, tie preklizkove krabice sa k tomu hodia. No sietove trafo v sluchatkaci s vystupakmi byt nemoze... kedze mas malo citlive sluchatka tak verim ze sa to urcite strati. Skusal som s tym (vystupne trafka sluchatkaca + sietove) experimentovat a to jednoducho nejde odtienit a vzdy to chytne brum a skoncil som s adapterom meter daleko pod stolom big_smile

Inak ako to je s EM izolaciou vnutri tej krabice, predpokladam ze je tam vsade naokolo drevo. Neziskas lepsie odstupy ak by si to niecim odtienil? Napr. existuju samolepiace hlinikove pasky, ktoru keby si uzemnil urcite by to malo prinos... + ziskas odolnost voci poziaru v pripade poruchy.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Wili, už jsem pár sluchátkových s VT dělal a souhlasím, že vzájemná indukce je velký problém, ale není to neřešitelné. Je to hodně přemýšlení, zkoušení a občas i o náhodě, jak VT vůči napájecímu trafu orientovat a umístit. Pokud je napájecí trafo toroid, je to o dost lepší, VT na C jádrech taky pomohou. Pak je to i o počtech závitů na VT, způsobu vinutí, stínění atd. Ideální je samozřejmě umístit do oddělených krabic, ale ani to nemusí být výhra, pokud si to někdo chce postavit hned vedle sebe smile

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Asi by to slo odstinit,ale vetsinou s ti neni problem...no pokud bych delal RIAA predzesilovac tak by to chtelo "zaplechovat"...
Ve sluchatkaci,kterej mam u postele  a kterej je spud s EL11 s brumem potiz skoro neni,trochu to slyset je,ale nijak to nerusi,a to mam 110dB sluchatka AKG K812...pokud tam zapojim AKG501,ktery maj nizsi citlivost je to uplne OK...
Udelam si sluchatkac s oddelenym zdrojem a bude po problemu....droj uz mam skoro hotovej...
https://eu.zonerama.com/buggeroff/Album/9458191

Příspěvky [101 až 120 z 168]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£