Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 168]

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

konecne suprova kombinace flasek...
https://www.zonerama.com/buggeroff/Phot … /304119347

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Ta uplne vpravo je koncova? big_smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Jo včera byla koncová...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

pzwak napsal:

zdenoeddie: Na nějakém miliampéru nesejde, těch 14mA mi vyšlo jako optimum s ohledem na povolený proud VT, THD a výstupní výkon (zkoušel jsem nastavovat Ia a sledoval jsem, co to dělá). 4P1L v pentodě jsem nezkoušel, po dřívějších pokusech s koncovými stupni v pentodě a triodě s jinými lampami mým uším jednoznačně více vyhovují triody i za cenu nižšího výst. výkonu.

Petre, ako riesis zeravenie na 4p1l? Striedave zeravenie je mi jasne, ale pre headamp nepouzitelne. Chcelo by to vyfiltrovane, ale pamatam si poucku z nejakej starej knihy, ze DC pre priame zeravene lampy nie je ok, kvoli "otrave katody" (a ak sa pouzije, je potrebne ho menit).
Nasiel som nejake regulatory (Coleman apod.) pre DHT, ale nepaci sa mi tam pchat dalsie moduly (a konkretne Coleman za dost prachov). Viem ze na velke DHT je mozne pouzit odbrumovaci trimer atd. ale tuna to asi aj tak nepomoze.
Dik za tip.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

@zdenoeddie, 4P1L se nedaji zhavit AC ani v koncovym zesilovaci...ja mam Collemany,Petr ma neco svyho....:-)

(upravil 12. 1. 2022 22:19)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Tak na skusku asi hodim DC a uvidime....

Nasiel som takyto
http://audiophilediyer.com/dht-filament-regulator/

Tak bez nejake regulatora sa 4p1l nezaobide, takze zatial ju odkladam do suflika, kym nieco vytvorim.

Rozhodol som sa teda spravit sluchatkac s danymi vystupakmi so 6p30b a pred to klasicky CC napatovy zosilnovac so 6n16b. Necham to asi bez vazby, aj bez nej to hraje podla mojich usi velmi dobre.

Btw. typ ako zaviest symetricku vazbu z vystupu? Pozeral som, tak su nejake sposoby ako na to, ale to by som musel inak riesit budenie, ale pytam sa kvoli symetrickemu OTL...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

mas symetricky vstup alebo naco chces symetricku vazbu? je to stale SE sluchatkac s trafami alebo nejake push pull otl?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Najprv som premyslal ze by som pouzil symetricku vazbu aj pre zapojenie SE s trafom, ale z dovodu jednoduchosti koncepcie atd. to bude bez vazby.

Ale pre sym OTL sa mi naskytuju rozne moznosti, takze ma to zaujima hlavne tam. Preto to presmerujem do ineho threadu, tak ak mas nejake postrehy Willi, prosim daj tam. Dik.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie, nemám teď u sebe poznámky pro 4P1L, ale obecně u DHT používám DC žhavení bez nějakého přepólování, i když i to by se asi dalo celkem snadno řešit. Na vláknu by neměl být paralelně žádný velký kond a už vůbec ne elyt. Pro malé DHT (např. 2Ž27L)  používám podobné zapojení jako Coleman, gyrátor, kvalitní elyt a pak  zdroj proudu. Nenastavuju žhavení na napětí, ale na proud. Jednak vlákno nedostává proudový náraz za studena a výstup má vysokou impedanci. Nevýhodou je potřeba vyššího napětí pro žhavení a protopené teplo stabilizací. Pro 4P1L jsem, pokud si pamatuji, nakonec proto použil plovoucí zdroj s LM317 blokovaný na výstupu svitkem 1uF, střed žhavení uzemněný. Funguje to dobře, zvukově jsem rozdíl oproti Colemana nepoznal a je to mnohem jednodušší, navíc protopeného tepla je mnohem méně. Ale možností je mnoho... DHT bohužel potřebuje oddělená vinutí na napájecím trafu, což trochu komplikuje život sad

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Jeste jeden poznatek k zhaveni DHT...
Pred casem nekde Jarous vycetl,ze je mozne pouzit 7805  a na vystup dat tantalovy kondenzator 10 az 47uF.Udelal jsem u jednoho 300B zesilovace,zvukove je to super a brum vyrazne nizsi nez u AC zhaveni,mozna by tomu prospel jeste odbrumovaci potak,ten jsem tam nedal ale jeste to chci zkusit.V tom puvodnim pojednani byla mereni,dokonce i porovnani ruznych typu 7805,pamatuju si,ze ty nejstarsi na tom byly nejlip...novejsi regulatory (LT... se pro tento pripad nehodi)...
Na vyzkouseni s 4P1L by se urcite dala 7805 pouzit,tezko rict jak by to bylo pri dlouhodobem pouzivani z hledisky zivotnosti, myslim si ze pri 5V zhaveni by ta flaska byla vic mikrofonni...asi by slo dat v serii s zhavenim odpory...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Neměl tyhle věci okolo napájení sluchátkáče před dlouhými lety tady na AW řešené a vyřešené Maras? někde ve starším vlákně, tuším i se schématy a (kolektivním) návrhem DPS.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Se žhavením nepřímo žhavených lamp není problém, žhavení není součástí katody a tudíž nemá na zvuk vliv,u DHT je to jinak,tam se kapacita na výstupu nepříznivě projeví (ve zvuku). zatímco nepřímo žhavené lze i ve sluchátkáči zhavit střídavě,u DHT to nejde...brum
...Maras použil ECC88 a 6N6P a ve žhavení napěťový regulátor...já mám k 4P1L collemanovy DHT regulátory....

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirku, vyhrabal som minuly tyzden doma nejake EL11 aj AL4, co by malo byt elektricky to iste... a v datasheete je triodove zapojenie prave pre Ra 7k, takze asi to skusim este s nimi, kedze si pisal ze je to vyborne. Mam aj zanovne EF6, tak by som ich pouzil pred EL11, ak to bude fajn.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie, jsem zvedavej jak se ti to bude zvukove libit...ja v tom mam amorfni vystupaky,ty mi prijdou o fous lepsi...jako budic jsem nakonec vybral 6N6P,je zvukove dost neutralni a hodi se na vsechny zanry,ktery posloucham...dlouhodobe jsem si vsimnul,ze veci ktery zvukove exceluji pri poslechu na bednach nemusi znit ve sluchatkach idealne a naopak...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

po case zkousim ve slchatkaci novou flasku:
https://eu.zonerama.com/buggeroff/Photo … /310149254

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Já měl jenom nízkonákladovýho Bruncvíka... Hodnotím ty předválečný lampy v aparátu.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kaed, EL11 jsou zvukove lahudkovy,ve sluchatkaci ale casto nutno vybrat z vice kusu,nektere brumi nebo prskaji a taky byvaji velmi mikrofonicke....

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

ted jsem chvili poslouchal pres sluchatkac s 6E6P v triode,vystupaky podle predpisu od bobobroda ala Sowter,stabilizovany celolampovy zdroj od pzwaka...od EL11 v triode a amorfnich vystupaku uz neni cesty zpet smile...zkousel jsem proto,ze ten sluchatkac potrebuju rozebrat a veci pouzit na neco jinyho...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

kudlibabka, no 6E6P pro SE není moc úžasná, ta EL11 je určitě lepší, je to čistá pentoda, kdežto 6E6P je tetroda. Rozdíl v konstrukci musí být znát, i když obě zapojíš v triodě... A u SE bez NFB na VT taky sakra záleží, ty Sowtery na normálním železe nemohou být lepší než amorfy, takže porovnáváš jabka s hruškama, můj zdroj to nezachrání... big_smile

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

pzwak, rozumím šéfe:-)...z toho sluchatkace uz je dneska predzesilovac,jen mi bylo blby ho rozdleat bez vyzkouseni-opetovneho porovnani...dnes mi prestal fungovat ten super duper zdroj od tebe...nejakou dobu jsem s tim trapil a nakonec zjistil,ze jsem misto 6C19P zasunul 6E6P...

Příspěvky [81 až 100 z 168]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£