Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 168]

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Tenhle zesilovač je pro málo citlivá sluchátka... výrobce doporučuje výkon zesi 2w...6P3S v triode s tím pracovním bodem, který tak je dává tak 1,5W....
PCL84 by výkonově taky stačila,ale přijde mi,že ty větší lampy hrajou líp...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Co to máš za sluchátka, že potřebují 2W ? to zahoď, to je sračka smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Vašku, to budou asi magnetoplanáry, ty jsou žravé a málo citlivé. Osobně si v nich moc nelibuji, ale teď je jejich módní vlna... smile Mirek to dělá pro nějakého kámoše, sám má AKG smile

Web

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Sluchatka jsou tato:
Hifiman HE6SE V2  imp. 50ohmů, citlivost 83,5dB

Po sebe pomalu pracuju na sluchatkaci,kterej je kombinaci Sakumovy koncepce a Loftin White,navic budice jsou naladovany anodovou civkou.Budice a koncovky stejny,a sice AL4 v triode,vystupaky na amorfnich C jadrech,7K/40 a 600 Ohmu nebo 7K/30 a 120 Ohmu,uvidim co tam bude vic sedet...
Finisuju jeste s jednim sluchatkovym SE,stejna deska jako ten s 6P3S,koncovky rusky DHT 6S4S,u primozhavek trochu problem se zhavenim,budu tam mit Collemanovy DHT regulatory (diky Petře)...AL4 mozno zhavit stridave i ve sluchatkaci,ale zase to (v mym pripade) zere 4 x 1,7A...no v tech Collemanch clovek taky neco protopi...
vcera vecer jsem si dal ten sluchatkac s 6P3S na nocni stolek a uzival si vecerniho poslechu...mel jsem v tom zapojenej levnj mobil Xiaomi,k prekvapeni jsem zjistil,ze jeho zvukovy vystup je velmi kvalitni,mnohem lepsi nez co mi leze z NB...dnes vecer si k posteli dam jeste DAC....:-)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Dyť to váží půl kila, to bych na hlavě nesnesl a ještě by mi to opařilo ucha smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Hele to ja vubec neresim...ukol znel jasne:zesilovac pro hladovy sluchatka....
Mate nekdo tip na "nejlepsi" koncovku pro SE zesilovac,hlavne dle kriteria pomer cena/kvalita?
muj tip je 6P7S...prestoze by mela byt elktricky naprosto shodna s 6P3S,je 6P7S v triode  zvukove je lepsi nez 6P3S a srovnatelna s KR EL34d,coz je pomerne draha trioda...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Takový starý vykopávky roll
6P15P v triodě je strčí do kapsy smile

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Dobrej tip a fakt dobra lampa,mam je a postavil jsem s nima cca deset zesilovacu nebo spis vic... sobne mi prijde 6P7S o fous lepsi a vykonnejsi,coz se muze obcas hodit...

(upravil Wili 1. 12. 2021 14:35)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

vykon je jedna vec ale zvukovy charakter je vec druha. V tomto suhlasim s Danhardom ze vsetky tieto malicke pentody maju svoje kuzlo co sa tyka zvuku. Ci uz 6p14p alebo 6p15p alebo aj EL84, v triode tiez. Este by som mozno skusil nejake stare 6V6 to by sa ti mozno tiez velmi pacilo a ma to octal paticu takze nemusis menit kablovanie z 6p3s co tam aktualne mas, len upravis bias. Ci uz NOS alebo pripadne z toho robi tung-sol reissue.

Inak z velkych pentod asi jedine EL34, zalezi ale velmi na znacke, tam su obrovske rozdiely ale to asi sam vies velmi dobre smile lepsiu ako Teslacku EL34 najdes tazko, ruska 6p3s je tiez super lampa a velmi pekne svieti na modro kedze je to "beam" tetroda. Su to ale dost velke lampy a asi dost overkill big_smile no vzhladom na lenive sluchadla ktore popisujes jedine tieto ponuknu adekvatny vykon ak chces SE a s nizkym skreslenim...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

2wili: 6V6 so zkusal...v tomto pripade uprednostnujem 6P3S...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mirku, das prosim typ na pracovny bod pre 6p3s v triode?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

...65mA,cca 290V na anode...
...v tom sluchatkaci cca 240V a 25mA...

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Jenom malé ot, snad mě omluvíte. Jenom se zeptám, má to lepší vlastnosti než třeba sluchátkový zesilovač s OZ a BUF634 na výstupu?

(upravil Wili 1. 12. 2021 17:30)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

cokolvek lampove bude na sluchadla vzdy lepsie (zvukovo big_smile ) tieto kremikove buffery su dobre na nizkoimpedancne sluchadla, ked ides nad 200R uz su lampy ovela lepsie ci uz OTL alebo s trafkom

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Hmm, to mas s pevnym predpatim? Mam to original 6L6 RCA, to by mohlo byt pekne...

(upravil kudlibabka 2. 12. 2021 10:53)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Ne s automatickým...
Vcera jsem vecer v posteli cca hodinu poslouchal,fakt se mi ta kombinace ECC803s a 6P3S libi,ikdyz bych to puvodne necekal...
Tady jsou pekny triody,hadejte kde se vyrabi....:-)
https://www.audioaffair.co.uk/icon-audio-el34d-valve

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Tak pokus so 6AS5 dopadol celkom fajn, ale stale mi lepsie zneje 6p30b. Akurat hladam vhodny PB pre 4p1l v triode (podla Petra cca Ia 14mA), no vychadza mi to na cca 135V/-12V/15mA pre Ra 7k. Ak to bude dobre, laka ma este spravit prepinanie pentoda-trioda.

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

zdenoeddie: Na nějakém miliampéru nesejde, těch 14mA mi vyšlo jako optimum s ohledem na povolený proud VT, THD a výstupní výkon (zkoušel jsem nastavovat Ia a sledoval jsem, co to dělá). 4P1L v pentodě jsem nezkoušel, po dřívějších pokusech s koncovými stupni v pentodě a triodě s jinými lampami mým uším jednoznačně více vyhovují triody i za cenu nižšího výst. výkonu.

Web

(upravil kudlibabka 22. 12. 2021 9:43)

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Mě se 4P1L osvedcily pri proudu nad 20mA...v predzesilovaci cca 22mA a v koncaku cca 35mA...velice dulezity je zpusob zhaveni,ja pouzivam Collemanovy regulatory...v predzesilovaci bias SiC diodama,v koncaku pevne predpeti...chystam se ten predzesilovac vyzkouset s jinymi vystupaky,nez tam mam ted (600Ohmu) a pouzit jako sluchatkac...
vcera vecer jsem do sluchatkace vrazil EL11 Telefunken a jako budic 6N6P goldpin...vyborna kombinace
EDIT:vcera vecer a trochu i v noci jsem poslouchal a testoval ruzny verze 6N6P,mam celkem tri (goldpin Novosibirsk 1990,normalni Novosibirsk rok 1984 a Foton rok 1976).Ve sluchatkaci mi prijdou zvukove stejne...na chvilku jsem tam vrazil i 6H8C Foton z roku 1958 (asi ale NOS a nerozehranou,dneska vytahnu pouzivanou MELZ),ta je tady zvukove taky slusna,ale 6N6P se mi libi vic,na spodku obe plus minus stejne,stredy a vysky jsou u 6N6P lepsi...v zesilovaci mam oktal patici a vsechny jine lampy nez 6SN7(6H8C) pouzivam s adaptery...pracovni bod je cca 100V a 5-8mA,jak u ktere lampy...je to samozrejme kompromisni reseni,ale pro porovnani zvukoveho charakteru ruznych lamp s to da...
Probral jsem taky zasoby EL11 a obcas zkousim ruzny typy,asi nejvic mi sedi Telefunken s matnym sklem.U ruznych kusu ruznych vyrobcu je nekdy potiz z mirnym brumem,vetsinou je to zpusobeny mechanicky,potoze kdyz macknu na sklo banky tak se to ve vetsine pripadu snizi...mozna by stalo za to vyzkouset DC zhaveni,pripadne silikonovy krouzky...u zesilovace na bedny by to neby problem,ale ty citlivy sluchatka vsechno odhali...
2pzwak:petre zkousel si na tom 4P1L zesilovaci citlivy sluchatka?

Re: Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

S koncovkama EL11 TFK testuju ruzny budice a k mymu velkymu prekvapeni jsem nenasel nic zvukove lepsiho nez 6N6P...velmi dobre na tom je i 6CC42 ale 6N6P mi prijde o fous lepsi...

Příspěvky [61 až 80 z 168]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Lampový sluchátkový SE zesilovač s výstupními trafy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£