Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 47 z 47]

(upravil kovac.pavol1 26. 3. 2020 19:29)

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

To mňa napadlo tiež, že má prehodené vývody B E na KD503 smile si ma predbehol

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

No chlapci asi by som si zaslúžil pár faciek big_smile  . Keď som kompletizoval posledný blok tak som už zrejme podcenil pozornosť a máte pravdu . E-B som mal prehodené naopak . Nechápem ako mi to  mohlo hrať ale zrejme som to nemal poriadne vybudené tak preto .

Veľmi ste mi pomohli a tých pár riadkami aj niečo nové naučili . Idem to všetko poriadne dokončiť potom ešte skúsim zapojenie do mostíka ak to bude v poriadku tak budem kompletizovať šasi . Včera som nahodil orchany  relé mi zopínajú ako majú  na jednej ochrane  bol uhnutý kontakt na báze tranzistora tak som ho vymenil a vyzerá byť OK .

Schéma je zrejme z novšieho alebo staršieho modelu je tam veľa nejasností aspoň pre mňa . Na ochrane repro. je v schéme  VT30 KC 147 ale ja som tam mal KC148 . Tak isto ja mám tepelné ochrany na chadičoch koncových Tr. zapojené do série s napájaním na  ochrany  repro. no v schéme je to napojené priamo na pomocné vinutie trf.
Tak isto na ochrane z relé boli pôvodne zapojené 4 hnedé káble ale v schéme sú iba dva na zapínací kontakt relé tak ,že to zapojím tak isto keď ,že pôvodne zapojenie si vôbec nepamatám .

Zatiaľ Vám ďakujem veľmi ste mi pomohli ak budem mať nejaké nejasnosti tak sem napíšem a snáď tá blbá karanténa čoskoro skončí .

(upravil Otas 26. 3. 2020 21:45)

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

OK, dobrý trénink.
Při testech IQ (zaměstnavatelé jsou Poláci, ti se v tom vyžívají, přitom to o kvalitách člověka moc neřekne) jsem při řešení slovních úloh dosáhl 10 bodů z 10 možných, což prý dokáže jen 2,5% populace (jsem ve znamení Berana, tedy vejtaha big_smile). Je to ale nahoněné tréninkem, když mi ve tři ráno zavolal směnový mistr s problémem, musel jsem být schopen ho řešit. Nebo alespoň nezvorat, abychom nezhavarovali nebo nebouchli.

Nezapomeň doplnit ty termistory a znovu seřídit na 40 mA přes trand = 15 mV na R39.

Že by relé ochran odpínalo každý kanál zvlášť? A nebo to mělo kontakty paralelně? KC148 nebo 7, frkalo se to tam, podle toho, co bylo.

Ten předzes si zkus zdokonalit - viz mé doporučení výše.

A poreferuj o celkovém výsledku smile.

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

Ochrany sú dve osobitne nezávislé na sebe . Ak pripojím do siete zdroj nezapínajú sa naraz zrejme majú už kondenzátory rozličné kapacity . Samozrejme termistor som doma našiel ešte jeden a jeden budem musieť dokúpiť . Predzosilovač upravím ako si mi odporúčil aj ostatné veci .

Tak ty zrejme pracuješ v Jadernej Elektrárni big_smile

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

Ne, jen v chemičce wink .

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

Dobre tak ešte raz dík ak si nebudem vedieť s niečim rady tak napíšem smile

(upravil kovac.pavol1 26. 3. 2020 22:11)

Re: Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

Tie ochrany sú dve nezávisle na sebe. Majú každá zvlášť napájanie z trafa.  21V striedavých. Ochrany ti nezopnú presne naraz nikdy, pretože kondenzátory majú rozdielne kapacity. To čierne tepelné čidlo zapoj sériovo k pomocnému vynutiu trafa. To ti chráni zosilovač pred prehriatím, zhodí ti to relé. Po ochladnutí znova nabehne. Samozrejme dve tepelné čidlá sú tam.

Příspěvky [41 až 47 z 47]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Prosím o radu ohľadom Tesla AZK 220

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£