Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Zvuková karta

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

(upravil kaed 19. 1. 2021 23:46)

Re: Zvuková karta

pokud je to na měření repráků, tak já používám tohle, s nb starým 10 let, intel celeron, win7 a 4B ram... Využívám phantom napájení a UMIC-1, dá se přes to i celkem hrát - https://zvukove-karty.heureka.cz/esi-maya-22-usb/#
A dívám se, že ji prodává i boskovickej Disk, tj. Petr Krkavec...
Pravděpodobně bude použitelný i všechno ostatní, mě se na té esi maya22 líbí ta robustnost, mám k tomu sadu kabelů a bazmek s konektorama a odporama, všecko v kufříku, kterej rozbalím a měřím... soundblaster X-fi používám jako zvukovku pro přehrávání, ale klidně i na měření, párkrát jsem měřil i s velkým PC s obyč AC97, takže proč ne...

Re: Zvuková karta

kaed napsal:

win7 a 4B ram...

To by moc nefungovalo smile

Re: Zvuková karta

Když já už jsem stará škola, a i počítač se 4MB RAM jsem měl, a bylo to v době, kdy bylo obvyklý mít 1MB RAM nebo míň... Holt sem se upsal.
Když už to plevelíme: první HDD v PC jsem měl 40MB, fakt jsem se neupsal, a nedávno jsem kupoval 4TB, produkce digitálního bordelu roste exponenciálně...

Re: Zvuková karta

@ KAED - prosím, dá sa s tou MAYA merať cez intrený mic preamp napr. s Behringer ECM 8000? Ako by sa urobil loopback? Uvažujem o výmene meracieho mikrofónu a karty. Páči sa mi napr Mackie Onyx Artist 1.2 Použil bz som to aj na posluch.

(upravil kaed 20. 1. 2021 19:04)

Re: Zvuková karta

Oprava, není to UMIC, ale MEGATON M-1 z prodance. Už pár let nedostupný zboží, měl by zas někdo něco podobnýho zkusit udělat.
maya má  "virtuální mixer"  kde si ten loopback propojíš na jednom kanálu virtuálně. Než jsem to pochopil, trochu sem se natrápil. Pro Megaton M-1 používám na 48V fantom jenom  odpor 33k a paralelně 10M/63V kondenzátor schovaný přímo v konektoru propojovacího kabelu Xlr/cinch,  to bylo ke stažení v dokumentaci k tomu mikrofonu.

(upravil kratz 20. 1. 2021 19:32)

Re: Zvuková karta

kaed napsal:

Když já už jsem stará škola, a i počítač se 4MB RAM jsem měl, a bylo to v době, kdy bylo obvyklý mít 1MB RAM nebo míň... Holt sem se upsal.
Když už to plevelíme: první HDD v PC jsem měl 40MB, fakt jsem se neupsal, a nedávno jsem kupoval 4TB, produkce digitálního bordelu roste exponenciálně...

Zas tak stara skola nejsi. smile Ja pamatuju i 8086 vychodonemecky produkce (Robotron). Melo to 640M RAM, 20MB HDD MFM a CGA grafiku. Pak prisly Slusovicky TNS, v tom 80286 a EGA grafarna. smile Na tehle kramech jsme jako studenti parili Eye of Beholder 1 a 2.

Co se tyce zvukovky, ja mam vsude v kompech Creative SB: https://www.czc.cz/creative-sound-blast … 36/produkt smile Funguje i s OS-X.

Re: Zvuková karta

kaed napsal:

Když já už jsem stará škola

To je v pohode. Išlo len o "džouk" smile

Inak ku tým kartám. V garáži v bordely mám hodenú ESI Juli@. Kupoval som ju hodne dávno za dosť veľký peniaz. No už ju nemám kde zapojiť. Jedine že by som rozbehal starý comp pod stolom. Má to zmysel?

Re: Zvuková karta

Tak zatím, co jsem zjistil, tak u Creative Sound Blaster X-Fi HD někdo mívá problémy s ovladači a FOCUSRITE Scarlett 2i2 má hodně nerovnoměrný, až nepoužitelný průběh na potenciometru. Patrně to ale byla starší generace. U ESI Maya se mi nelíbí, že chybí jakákoliv indikace přebuzení a současně regulace úrovně ať na vstupu či výstupu.

Re: Zvuková karta

kaed napsal:

Oprava, není to UMIC, ale MEGATON M-1 z prodance. Už pár let nedostupný zboží, měl by zas někdo něco podobnýho zkusit udělat....

M-1 není nic jinýho, než electret kapsle, kus trubičky a konektor. To si může vyrobit kdokoliv. Problém je takový mikrofon proměřit, bez kalibrační křivky je to na draka. Pravda je, že tam byly ještě kvalitní kapsle Panasonic WM61-A. Výroba patrně skončila tím, že došly kapsle (už se nevyrábí).

Re: Zvuková karta

To je mi jasný. Zadat do výroby kousek eloxované trubičky, do které bude pasovat kapsle a na druhé straně cinch, je to nejmenší. Myslím si, že i ta vložka by se dala vybrat, namátkou třeba tohle: https://www.tme.eu/Document/f1181ba3729 … 65-DTE.pdf , ale musel by to někdo zkalibrovat. A to já nedám. Kdysi jsem použil první elektret, co mi padl do ruky a pozděj po kontrole oproti M-1 s kalibrací jsem zjistil strašnou věc, že ten šuplíkovej  od 8kHz šel dolů cca 6dB/okt, ne li o víc, takže podle toho naladěný bedny byly strašně převejškovaný...

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Zvuková karta

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£