(upravil mirulu 15. 4. 2008 0:09)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Přesně, jak říká Boramyr. I ten jeden středobas, co jsem tam dával, má trochu vyšší citlivost než ten výškáč, co teprve dva.

Ona je pravda, že i když se potuní ty přední satelity a hraje to tak nějak, tak bez předělání subu to nemá moc velký efekt. Sice se to může dělit níž, čímž hučení lehce mizí, ale stejně.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Ahoj,
právě tyto repro opravuju, odešel TDA7269 na zadní satelity, což by bylo ještě dobré.
Horší ale je, že z trafa, větví na napájení satelitů nejde žádné napětí. Trafo je oplechované a zalité lakem,
takže na první pohled se nepozná, jestli tam není nějaká pojistka.
Ví o tom trafu někdo něco? Není tam nějaká pojistka? Nebo fakt shořely dvě vinutí(symetrických 2x14V jestli se nemýlím. Případně nemá někdo na prodej? Znovu ho motat je dnes nesmysl...

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

To trafo musis rozobrat a vymenit v nom poistky ja to riesim tak, ze doplnim poistkove puzdra mimo trafaku a hotovo. Zaroven budes mat asi v prdeli usmernovacky.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Hop377: Tak to jsi me potesil, ze tam jsou pojistky. Urcite ji dam mimo.. A usmernovacky jsou kupodivu v pohode...
Diky. Jde se na rozebirani. Akorat nevim jestli to pak nebude drncet, kdyz to uz nebude zality lakem. A zalevat to radsi nebudu....

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Huraaaa, front speakers TDA žije smile Zatim jsem dal to napájení natvrdo a kupodivu nic nevyhořelo... Samozřejmě ten vadny Surround TDA jsem vyhodil.. Doufam, ze zitra prinesu novy TDA a pojistky a vse bude jako nove, respektive jeste lepsi big_smile

(upravil Jurawood 14. 10. 2009 17:28)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

čau kdyby se někomu hodilo, doplním TS parametry repra ze suba 5.1 HF 5000
Parameter, Value, Dim
Fs, 63.40, Hz
Re, 7.40, ohms[dc]
Le, 620.88, uH
L2, 2032.05, uH
R2, 38.81, ohms
Qt, 0.75, -
Qes, 0.85, -
Qms, 6.69, -
Mms, 15.77, grams
Rms, 0.938086, kg/s
Cms, 0.000400, m/N
Vas, 8.19, liters
Sd, 120.76, cm^2
Bl, 7.395678, Tm
ETA,  0.24, %
Lp(2.83V/1m), 86.17, dB

http://img504.imageshack.us/img504/1306/freg.gif

(upravil Crashpc 14. 10. 2009 19:44)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Juro, kterej sub to konkrétně je? já naměřil tohle: 
https://i.postimg.cc/06TLGSPW/1587567.jpg

A je to na tom prapůvodním originále ze světlého dřeva.

Tu satelit:
https://i.postimg.cc/NK5sp1vB/1587575.jpg

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Crash pc ... se ti nějak klepala ruka ne, když jsi kreslil ty průběhy tongue

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

No měřil jsem HF 5000 i 5005 a oba jsou stejný. Docela jsem si ale divil jakej má ten závěs tuhost, nic moc teda.

Pak jsem měřil fronty a ty mají 5005ky oproti 5000 závěsy měkčí, i rezonance se u nich posunula o 30Hz níž.

Můj rok a půl starej kluk včera došel do toho rozměřenýho harampádí a hnedka mě promáčkl na výškáčí kaloty tak jsem měnil za ty 5005ky ale vypadá to že jsou úplně jiný a bude se to muset doladit

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

AHOJ  KLUCÍ,
KDYBY SE NĚKDO CHTĚL ŠŤOURAT V ELEKTRONICE TAK ZAJIMAVÝ ODKAZ JE:
http://trodas.wz.cz/index.php?act=ST&am … 56360d9967

http://skoda-virt.cz/cz/forum/kde-co-a- … enciometr/

ZDAR

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Zajímavé to je, mnohdy z úplně jiných důvodů než autor zamýšlel. Mnohé úpravy jsou zbytečné, některé docela hloupé. Pán je zřejmě nadšený "měnič za papírově lepší" ale elektronik asi moc ne.

Představte si tunera co ve své Škodě 120 vymění klínovej řemen, nádrž a pedály za variantu "mercedes", přilepí spoilery a vyhodí bezpečnostní pásy s rezervou kvůli odlehčení. Tak nějak mi ten tuning geniusů připadá.

Ovšem se svým časem a penězi si můžeme dělat co chcem, že?

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Boramyr: přesně tak , vyměnit ellyt za MKT , místo navržení jednoduché vyhybky..

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nemá někdo nějakej návod na verzi 5000 ?? brouzdám po netu a nic jsem nenašel všechno na ty starší verze... chtěl bych si hlavně vylepšit zvuk subwoferu jestli máte nějaký rady sem snima smile

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Tuning jsem vyzkoušel na Geniusu HF5000 a uchometricky se to zlepšilo. Kazdopadně ten subáč je na prd budu ho dávát pryč kdyby měl někdo zájem, ale už sem z něj vykuchal tu zadní desku s elektronikou takže je k dispozici bedna a ten repraček. Předělal sem satelity a stejným způsobem i centr. Byt ty středobasy mají určitě vyšší citrivost tak uchometricky mi to vyhobuje.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Taky jsem do HF5000 dodělával vyhybku, někde jsem ji tady i dával, ale nevím kam... Je to tak na srovnání frekvenčky, asi to bez výměny basáku za jiný nemá smysl, to je šílenost. Do tý malinký bedýnky jsem dal SP-60 a na to že mají dost stísněný prostor ty vetší strčí do kapsy

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Mirulu tomu kdysi měřil TSparametry, není to zase tak špatný měnič, ale je to prostě 6,5" s nijak závratnou Xmax. Původně je to v tom nějakém bandpassu laděné na cca hrb jak kráva, aby to získalo citlivost a zatížitelnost - dunělo nahlas alespoň na jedné frekvenci. Reprák je to vhodný i do BR - 10litrů 42Hz, ale dá maximálně 95dB, což je malinko.
Kdyby sis postavil subík s Dexon IRB20 v 37litrech s BR na 37Hz, tak si hooodně pomůžeš, i když to budeš mít prozatimně na původním zesilovači.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nebo ještě lépe Fane Sovereign 8-225. Škoda jen, že je běžně nevedou v Prodance.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Byl by někdo ochotný napsat pár tipů, jak vylepšit HF5000? Co za co vyměnit? Přestaly hrát, tak je stejně budu muset někomu dat na opravu, tak abych mu i řekl co tam vyměnit. Díky