Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Boramyr: Pokud to repro není z vrchu řezaný, bylo by supr, kdyby jsi to měření natáhl až k zhruba 3kHz. Zajímá mě, kde je první rezonance. K tomu bych potřeboval znát ještě objem té ozvučnice, průměr a délku nátrubku. Pokud by tě to neobtěžovalo... ? smile

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nic signifikantního tam není, v oblasti kilohertzů jsem už v podstatě na podlaze odstupu SNR pro toto měření.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

2 Antonio ... closed část - 8 litrů, BR část - 11 litrů, BR - D=7,5cm, L=12cm

Web

(upravil Thales 21. 1. 2008 18:07)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Neboli šlo by to snadno a téměř zadarmo modifikovat na ten Halenův sub s ARN5604. Ten má charku takovouhle http://www.thales.adslink.cz/5604sub.jpg a velikost komor je téměř identická (7 a 10 litrů) jen nátrubek má průměr (vnitřní) 59mm  a délku 150mm. Citlivost udává 84dB/1W/1m, příkon 15W(5604), 60W(5614), frekvenční rozsah 38-145Hz (-3dB), 34-160Hz (-6dB).
To že to řekněme není veledílo samozřejmě vím ale mám tady zrovna jednu přebytečnou 5604 a pojebaný ten Genitální sub tak to prubnu. Nemá někdo přebytečný takový vyhovující nátrubek?

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

2 Thales, to ti asi nevyjde, protože u toho Halenovo subu jsou ty objemy prohozený, 7 BR a 10 closed.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Mohl by někdo z vás zkusit připojit místo předních satelitů nějaké regálovky jak to bude hrát?
Zajímá mě jestli zesilovač pouší do satelitů celé pásmo nebo je ořízlé od nejnižších basů aby zbytečně nezatěžovali satelity.
Pokud ne tak tak bych postavil nejaké 2pásma  a sub. při poslechu hudby ůplně zeslabil.
Při sledování filmů je jeho hučení žádaný efekt smile Přemýšlel jsem že bych taky vyměnil repra v předních satelitech jako mirulu, ale s většíma 2pásmovkama by to mohlo i zabasovat uui

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Ořízlé to určitě bude, ani ne tak kvůli satelitům, jako spíš kvůli zesilovačům... vždyť to pohání sedmiwattový integráče děsivých parametrů.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Tak to by chtělo hardcore úpravu smile a vyměnit zesilovače za nějakou stavebnici 2* 20 + 50w sub. to spod hodit ARN-6614 a zaslepit bassreflex.
Otázka je jak by to hrálo  mad

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Že sem místo štítkové ARN6618 naměřil 6614, bych pochopil, ale na 8cm středička drží silou vůle. Využil sem příležitosti a juknul na cívku, má zhruba těch 13mm, takže Xmax=4mm. Co je zarážející ještě víc, je drát cívky, který se vrací vrchní vrstvou zpět k přívodům, nedovinutý do konce. Asi 2mm jsou vynechány a drát je už veden k přívodům.
To má být nějaká kompenzace nebo se prostě šetří? U jiných repro sem to neviděl.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

vyfoť to.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Už je to dávno zalepený. Popsal sem to snad dost jasně.

Web

(upravil check 8. 4. 2008 19:37)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Zase sem měl ten subík doma, tak sem to trochu vylepšil.
ARN6614 posílené 18ks neodymů 10^3mm
Repro v uzavřence
Repro v BR 33Hz
Chtěl bych k tomu dodat, že přidávat magnety z vnějšku je neefektivní a piplačka, i když to lze. Vrchní pólový nástavec původního repra je na to vždycky příliš slabý. Ačkoliv má bedna vnitřní objem 33l. Změřením impedančky bedny a následným porovnáním se simulací jsem zjistil že bedna se akusticky tváří jako zhruba 48litrová. Po odsimulování nátrubku na 33Hz ve 48l, jeho aplikaci a opětovném změření jsem zjistil, že to sedí jako prdel na hrnec. Takhle přesný nátrubek jsem na první pokus udělal prvně - takžě měřit a měřit...
Tlumená ta bedna není, což je krásně vidět na impedanční charakteristice jako stojaté vlnění odpovídající třem rozměrům (tři malé peaky). Ty by se negativně projevili i na frekvenční charakteristice, u subu to ale opravdu nevadí.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

nice work for me smile

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Možna to je od věci ale procházel jsem internet a našel jsem už zmiňovaný repráček z basu z těch geniusovek v akci. kdyby měl někdo zajem :
http://www.odklepnuto.cz/aukce1129896-6 … ?actpage=1

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Já zájem mam, ale za 200,- ať si to strčí do prdele. Za 100,- bych ho vzal

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Čau kluci,
plánujeme s kámošem, že předěláme moje repro Genius podle miruly, všechno je dobře popsáno, takže s předníma satelitama žádný problém. Ale ještě bych rád trochu přetunil i center, popř. zadní satelity. Nemáte nějaký návrh? Např. jestli by šlo ty samé TVM co do předních satelitů, dát také do centeru (tam jsou 2), jestli tam nebude nějaký problém s impedancí, nebo s něčim jiným. Mysleli jsme je zapojit paralelně. A tedy nemáte někdo návrh na výhybku? Vím, že toho možná chci moc smile to ohledně i těch zadních satelitů, který jsou opravdu k pláči, jak tady někdo psal v jednom z příspěvků. Budu rád za každou radu, či poznatek.
Čus a dík.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

do předních stereo použij 4 ohmový 116 a do centru 2 8ohmový 116 a ty paralelně. jinak s těma efektama nevím. s tima moc nepotuníš. zahodit a udělat něco jinýho

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

2 chyna.cz: Hmm.. to zahodit a udělat jiný navrhoval i kámoš, co mi to bude dělat. Jinak výhybku bys u centru nechal teda stejnou jako u předních stereo?

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

ne.ale to bys  musel znát parametry k výškáči abys moch navrhnout vlastní.pokud se s tím ale nechceš moc pitlat, tak jí tam nech, snad to vadit nebude
//teĎ nějak nevím kolik má ipedanci jedna bedna, pokud 4 ohmy tak jak sem psal, pokud 8ohmů tak to bude složitější. ale myslím že4 ohmy

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

GHT mají osmiohmové satelity. Problém centru je spíš v tom, že dvě ARN116 budou mít větší citlivost, než ten výškáček co tam je. A takových problémů má ta sestava víc. Zadní krabičky jsou neupgradovatelné, to to raději vyhodit a postavit nové. V takovém případě by ale možná bylo lepší postavit předky a origo předky po tuningu vrazit dozadu. No a to ani nemluvím o té elektronice, co to pohání a o subu, který se dá maximálně tak ztlumit, má-li se to dát poslouchat. Upřímě řečeno, tuning těchto soustav mi připadá jako mrhání prostředky.