Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

No já si taky myslim smile už jsme na 0,5 litru vodky smile a už došla sad božé já budu total ... (tenhle příspěvek je fakt k tématu lol)

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Já sem dal 1,5l horké čokolády big_smile

(upravil mirulu 28. 11. 2007 23:55)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

a já načal zelenou lol do mě to dneska padá nějak, čoveče 0,2 litru zelený a zbytek doředit vodou a nasypat do toho banánovej tang (0,5l) lol není špatný
smile


Ale abych psal k tématu, tak se mi ten genius výškáč lehce zhnusil. I když je to rovná charka, tak to nějak moc syčí a ekvalizérem to stahuju. Někde na 15kHz je tam paseka, do ucha je to nepříjemné, jakoby byl strašně moc nahlas a přesto neni. Po korekcích tak -4dB na 15kHz je to opravdu nádhera. Bordel mi tam dělá ta cívka ale asi. je 0,8mm drát 1mH a naměřil jsem jí 1Ohm, teda jetě na ten displej vidim nějak.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

jeeezisi fuuuj,vy ste dobytci!:o)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Zkoušel si ten výškáč zatlumit? Hold není to nic moc no smile

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

No tlumil jsem ho tim ekvaliérem, ale opravdu je zvláštní, že velkou citlivost nemá, celková charka bedýnky je rovná a vejškáč tlumim, aby byl poslouchatelnej tak těch 4 - 5dB no.  Ale každopádně, je to pořád lepší než původní osazení, to bylo fakt neposlouchatelný

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Mirulu, to bude zesem.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Jo, to bude zesem. A navíc, ten Tang způsobuje ve sluchovém aparátu dočasné zvýšení citlivosti v pásmu kolem 15kHz, abys líp slyšel jak se rozpouští.
Až se probudíš, bude všechno v pořádku.

Chceš na pár dní půjčit tři moduly s LMkem?

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

2 Opamp ... já na to nemam trafo. A nějak se mi teď nechce v tom hrabat. Měls pravdu s těmi výškami smile neni to tak hrozný, ale pořád zůstává rozdíl v těch 116kách. Jedno je pod dekou

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Buď ještě rád, že Ti jedno nedrnčí tak jako mně. Přišel jsem na to až po připájení přívodů sad

Když budeš hodnej, půjčím Ti to i s 200VA toroidem.

Web

(upravil check 29. 11. 2007 17:37)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Když vydržíš, tak se třeba naučim měřit impedančky, pracuje se na tom.

edit: Dopracováno, až se někdy budem scházet, tak to vem s sebou, změřím to.

Web

(upravil mirulu 19. 1. 2008 11:01)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Tak jestli se chceck naučil měřit impedančky dobře, tak reproduktor umístěný v původím subíčku by mohl mít tyto parametry.

Thiele-Small parameters:

Fs  = 47.17 Hz
Re  = 8.00 ohms[dc]
Le  = 3537.74 uH
L2  = 1698.58 uH
R2  = 34.52 ohms
Qt  = 0.53
Qes = 0.60
Qms = 4.27
Mms = 18.59 grams
Rms = 1.291239 kg/s
Cms = 0.000613 m/N
Vas = 5.31 liters
Sd= 78.54 cm^2
Bl  = 8.542696 Tm
ETA = 0.09 %
Lp(2.83V/1m) = 81.58 dB

Added Mass Method:
Added mass = 44.00 grams
Diameter= 10.00 cm

Z toho plyne bezkonkurenční subwoofer ... viz obr.  (Objemy i ladění nátrubku jsou reálné, odměřené v bedně)

http://img175.imageshack.us/img175/302/subikvo6.th.png

Vzhledem k jeho citlivosti je docela žádoucí posun o 10dB výš lol

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

90hz. No to potom uz chapu vse.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

ty kokso pekne....

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

V tom případě jsou to vylízaný paka, jestli to udělali záměrně. Reprák na sub sice žádná sláva, ale pokud by tomu udělali klasickou BR ozvučnici (vzhledem ke Qčkům je to dost na hraně) nebo ještě lépe uzavřenou, tak by to dokonce i basovalo, jenže lid chce aby  tohučelojaksviň... roll

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nejsou to vylízaný paka... Věděj co dělaj.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

No v BR by to hrálo slušně, ale jak nahlas, s citlivostí 82dB se moc vysoko nedostane, proto ten bandpass. Proto mam v sekci bazar inzerát, že koupim tyhle repra, řekněme 40litrů bedýnka se čtyřmi kousky by nemusela být nejhorší smile

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Co, tvrdý basy vám nevoněj? lol

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

napsal bych to jinak:D
labina nestíhá oproti těm genitroskám?

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Strčil jsem mikrák do BR :

http://img111.imageshack.us/img111/2008/geniusmx3.th.png