Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

elektroniku predelat na sps50 na sub + 5x lm1875 na zbytek a budes mit high end genius smile

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Pokud by to přítulce nevadilo tak bych udělal jen 2.1 smile

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

jojo, 2.1. Toho se držím, momentálně se peru ale se zesilovačem na tu Lab12 smile SPV250 už dostává svou barvu smile

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Mirulu, nechceš k tomu geniálnímu subu jeden modul s LM3886?

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Mám taky jeden komplet i s trafem a zdojem a chladičem big_smile Ale jak chceš ty.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

2 Opamp ... popravdě řečeno bych chtěl možná i tři, pokud to není zase škoda a na satelity něco jednoduššího, ale zatím to nechám trochu uležet a dodělám jiný věci.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

OK. Kdyby ses zajímal o zvuk, zeptej se Klona, ten Ti to barvitě vylíčí smile

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nechci ti do toho kecat, ale nejlepší to máš udělat s integrovanejma zesilovačema. Paradoxně na levných reprácích vyjdou nejdráž píčoviny okolo - výkonový kabely, konektory, skříně pro zesilovače, velký společný chladiče...
Když uděláš integrovaný zesilovač v bedně, vyjde tě levněji chlazení a všechno okolo. Trafata se často dají někde vyhrabat, symetrická někdy i z DC adaptérů big_smile.
Na LM3886 pro satelity bych se vykašlal a prdnul tam TDA2030/2040 v symetrickym napájení to hraje obstojně. U integrovaného řešení nebudeš muset řešit zemní smičky smile.

Web

(upravil Thales 26. 11. 2007 0:14)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

A já mu naopak jeho tunning s LM3886 doporučuju.
Checku trafa z DC adaptérů - nezbláznil ses? TDA2030 také oproti LM je někde trochu jinde ne? To už by to nemusel řešit také vůbec. Jen ať si hraje. Jinak zesilovač skoro zadarmo s obdobným výkonem se dá spáchat třeba podle AR PE 8/2006. Myslím že je to okopčený konec z Tesla Studiosolo 71 ale bez záruky - jen jsem to někde četl.

http://www.thales.adslink.cz/zes01.jpg
http://www.thales.adslink.cz/zes02.jpg
http://www.thales.adslink.cz/zes03.jpg

Tranzistorů do toho je všude plná řiť a vyloženě za pár korun (doprodeje, Aukro a pod.) ale dají se i nahradit modernějším materiálem. Už se to tu probíralo případně můžu doplnit můj výcuc co jsem si udělal. Plošňák stojí u Kohouta něco přes 70Kč jestli si dobře pamatuju a to včetně HAL a vrtání. Vhodná 24V trafata se dají rovněž sehnat docela snadno a levně.

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Malý dotaz, co si udělal s původním repro ?

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nedělám, v DC zdroji sem našel trafo se symetrickym vystupem. O jeho kvalitách nepochybuji, ale taky to hraje.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Mě ale nešlo o symetriku ale o to jak kvalitní a silné to trafo je.

(upravil mirulu 29. 11. 2007 0:23)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

2 Kronos. No jeden kousek má boramyr a druhý kousek mam ještě doma.
Surroundy jsem vyhodil, ty jsou fakt k pláči.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

mirulu neprodal by si mi ho kdyžtak ? big_smile Kámoš potřebuje něco hůůů do auta do malé budka big_smile

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Ty myslíš ten repráček ze subíčku? No prodal no smile Jak si ho ceníš smile Jestli nejseš pražák, tak to nemá cenu

Web

(upravil Kronos 28. 11. 2007 20:48)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Nejsem,máš pravdu kašli na to. Postav si sním subík sám, big_smile Pošli ho hubertoví změřit, bude mít radost big_smile

(upravil mirulu 29. 11. 2007 0:24)

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

hele, to není špatnej nápad smile mám teda teď za sebou asi 0,5 litru vína a 0,25 litru vodky, ale změřit ho nemusí bejt špatný, třeba se z toho dá udělat mini bedýnka na subíček. smile

Jinak Huberta neznám, ale je to prý pražák ne? Máš na něj kontakt?

Jinak jsem u těch geniusů zjistil blbou věc. resp. teda u těch ARN116. Kupoval jsem každej kus jinde a je to dost znát. Jeden hraje krásně na středech čistě a druhej jako bych přes něj dal deku. Dost mi to sere. Projel jsem všechny spoje, ale vše je v pohodě, i jsem přehodil bedýnky, jestli to nedělá jeden kanál, ale nic. Takže některá série arn116 se asi nepovedla.

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Třeba se to zlepší "rozehráním"  kontakt hubert(zavináč)prodance.cz

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Já jsem je docela dlouho rezehrával, teprve dneska jsem osadil cívky, vlastně veškeré součástky z výhybky, tamto byly testovací u boramyra. pochybuju, že by to dělala na basech nějaká součásta (civka nebo kondík) ... každopádně doporučují kupovat vždy tam, kdy mají oba kusy (pravděpodobně ze stejné série)

pro změření parametrů snad neni potřeba nějaká budka, ne?

Web

Re: Tuning 5.1 Genius Home theater

Oni už si poradí neboj.