Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Bazar » K: "Lepší" kondíky

Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 65]

41

Re: K: "Lepší" kondíky

check napsal:

Ja mam R civky 4% R repraku a civka zkresluje cca o dva rady mene nez reprak. Kdyz bych do toho chtel strkat vice penez, tak neni problem udelat 1%, ale uz to nepovazuji v tomto stavu za dulezite.

Pokud by to měla být 5mH cívka bez železa, tak je to poněkud nesmysl smile

42 ...editoval mechanik (12. 3. 2020 21:39)

reeb napsal:

Operovat na bastlirskem foru zesikem za 200k je trochu ulet.. big_smile

Ten zosilňovač bude tipujem SP audio. Ktorý vznikal tiež na DIY forach smile

43 ...editoval BV (12. 3. 2020 21:43)

Check hovorí o celom " železe" za 200k,  nielen o konci..Ale k tomuto

Ja mam R civky 4% R repraku a civka zkresluje cca o dva rady mene nez reprak

by bolo dobré pre objektivitu dodať, že tá cievka ( kondenzátory..) skresľuje pri vyšších výkonoch aj o dva rády viac, ako zosilňovač..

Web

44

check napsal:

Hraju na sestavu dac, preamp, koncak za 200k.

Asi mal dať za koncák čiarku big_smile Len som chcel povedať že medzi DIY a drahou komerciou nemusí byť rozdiel.

45

Kvalitní DSP procesor v FPGA v digitální cestě přijde asi na 2k, jde jen o to ho umět použít.
Pokud je "kvalita" zakotvena v algoritmu výpočtu a v délce dig. slova, tak musí být výsledky v datech  stejné u LowEnd i HighEnd verze smile

46

Panove, co jsem chtel rict, jsem jiz rekl. Evidentne me ted zkousite chytat nekde v detailech, ktere sami nemate overene nebo jste kontextem mimo nebo jste nepochopili, jak jsem to myslel.

Nema to smysl, jak se dalo na tema aktiv pasiv ocekavat, ale to nevadi, s tim jsem tak teochu pocital smile. Delejte vyhybky jak umite, ono ve finale rozhoduje nejvic jak je udelana vyhybka ve smyslu navrhu a implementovana vyhybka, nez jakou technologii je ta implementace provedena.

Howgh.

Web

47 ...editoval danhard (12. 3. 2020 22:08)

No, na mě se obracejí lidé, kterým jsem to před pár rokama radil (aktivní výhybku), jestli je to možné, že jim to hraje líp, než skalním HiFi-stům, co k němu chodí a proč ?

A to ty HiFi-sti používají kabely k reprobednám za 160 kolíků smile smile smile
https://www.avitsmart.cz/produkt/nordost-frey-2/

48 ...editoval reeb (12. 3. 2020 22:20)

..

Web

49

ještě je řešení, že každej reprák má svůj vlastní konec a za ním co nejjednodušší-nejnutnější pasivní "filtr" = vícepásmový separátní pasiv big_smile
dá se s tím pěkně vyhrát, zvlášť když jsem lama a neumím (a nechce se mi) navrhovat, měřit etc... a jediný měřák je moje starý ucho,
a kromě toho si myslím, že každej reprák si zaslouží svůj vlastní konec, raději méně výkonnej, ale vlastní,
a ač lama, tak jsem přesvědčenej, že ten aspekt "dívání" repráku zpátky má vliv - musí mít - vliv na jeho práci, takže aspoň nevidí svoje další kámoše v bedně a vzájemně se nes... smile
tak to má doma já : á 6 kanálů na stranu + 3 kanály SW...takže zesíků plná prd.. smile
kdo chce, může si tu zhovadilost poslechnou big_smile

50 ...editoval mechanik (13. 3. 2020 13:46)

Budeš prekvapený až zistíš že s jedným poriadnym stereo koncákom to hrá najlepšie big_smile No a jeden mono na sub...

51

měl jsem třeba origo DPA 380...šel do světa, nebo Sony 770ES-lepší spotřebka, ...taky šla, něco od Adcomu a hafo jinech ampů
a věřím, že dobrý (a drahý) pasivní 3p bez SW a dobrej (a drahej) 2ch-amp by tu mou hromadu přehrály, proč ne,
ale je to o tom co tu moudře zaznělo : poměr cena/výkon a co si můžeš reálně jako kusovka dovolit zainvestovat a pak vrážet do toho furt pryč...
já jsem chudá socka, tak mám než chudý řešení a moje "Audio/Racionálně" hraje k mé spokojenosti

52

Mno jo, otec Rudolf už musí rotovat v hrobě rychlostí motóru z luxu...

53

Nejlepší je DanWatt + kvalitní širokopásmo bez výhybek, doplněné solidním subíkem --- a všechny ty "sračky" za desítky , či stovky tisíc, jsou jen hanbou slintající po našich peněženkách. smile

54

Hordek napsal:

kvalitní širokopásmo bez výhybek, doplněné solidním subíkem

máš nějaký tip ?

55

Ale no tak, to je pokus nehodný Vašeho intelektu --- nemáte snad doma internet? smile

56 ...editoval check (15. 3. 2020 13:54)

Vždycky když někdo napíše slovní spojení "kvalitní širokopásmo" tak mě to hrozně rozesměje, ale napsat "kvalitní širokopásmo bez výhybek, doplněné solidním subíkem" to už je majstrštyk, co by ani Čtvrtníček nevymyslel.
Kdysi mi známý pyšně ukazoval, jak hraje Fostex v kartonové krabici a pochvaloval si basy a vůbec celý zvuk, jak je ta kartonová krabice pevná a kvalitní. big_smile
Myslím, že pro lidi s touhle diagnózou jedině gramofonovou troubu. To je ta nejkratší signálová cesta, takže největší highend.
Ale to už je lepší si s tou plackou jít ven házet frisbee.

Dlužno dodat, že o kvalitní humor je v těchto dobách nouze, takže děkuju.

Web

57

check napsal:

A už je to tu zase, v čem mají být jako lepší aktivní výhybky? Podle mě jsou daleko horší.

Jo, tenhle blud mne taktéž rozesmál --- proto to širokopásmo, haha. smile

Jsem potěšen, že se mi povedlo vás rozesmát (byl to záměr vzhledem k vašim příspěvkům), ale jediné s čím jsem ochoten v tomto vlákně souhlasit je to, co zde postnul nick danhard, neb to má logiku.

58 ...editoval check (15. 3. 2020 14:10)

Ano danhard používá logiku a správně, také si jeho příspěvků vážím i v jiných vláknech. Bohužel v audiu a zejména kolem reprobeden se chovají mechanismy a souvistlosti daleko daleko složitěji než to, co se učí v knížkách. Ona logika i nadále platí, jenom to nejsou někdy úplně přímočaře inženýrské vztahy. Já jsem se z toho důvodu vyjadřoval dost obecně. Takže danhard píše logicky správně, jenom něco, co považuje důležité, není vůbec důležité a jiné věci naopak opomíjí. V rámci těch informací, které má, je to správně, jenom nemá všechny info. Neví, že něco neví.
Stavte se u mě na poslech, můžeme pokecat, ono se někdy blbě vysvětluje, když nevidím člověku do tváře a nevím jestli mě chápe. Tady ta komunikace nemá dostatečnou úroveň. Nechci se tu v tom dále ráchat. Zváni jsou všichni včetně danharda.

Web

59

VMAudio, je fajn a již jsem měl tu čest --- jen víc takových, to zcela upřímě. smile

60

Bohužel jsem nebyl s "lepšíma" kondíkama úspěšný, zvolil jsem tedy opačnou variantu.
I to je cesta jak si udělat názor big_smile
Třeba časem zkusím i něco od renomovaných značek - rád bych...

Příspěvky [41 až 60 z 65]

Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Bazar » K: "Lepší" kondíky

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£