Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Bazar » K: "Lepší" kondíky

Stránky: 1 2 3 4 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 65]

1

Téma: K: "Lepší" kondíky

Pánové nemáte někdo na prodej nebo v lepším případě na zapůjčení nějaký ty "lepší" kondy?
Rád bych si ověřil zda to ve výhybkách na svých bednách budu schopen slyšet - oproti Bennicům, které tam mám teď.
Konkrétně hodnoty 2u7 a 3u3 (oboje po dvou kusech).

2

Re: K: "Lepší" kondíky

Tak já má jen "horší" kondíky, děj je tam, musíš slyšet rozdíl smile

Mám Siemens MKL, ale ty bych do repráků nedával.

3

K jakým je to reprákům?

Web

4

Já jsem čekal kdo si rýpne, ale to je v pořádku...klidně do mě wink
Alespoň se odreagujete od současného dění kolem nás.
Mám 3p Vifa. Nehodlám tam cpát jeden kondík za tisíce, ale rád bych testnul jinou variantu k tomu co tam je teď.

5

Ne, nedá mi to nereagovat na podobné otázky. Není to tak dávno, co se skupina skalních hifistů dostala do fáze, kdy jedině ty nejlepší, postříbřené nepo pozlacené kondenzátory do pasívních výhybek jsou to pravé ořechové. V té době kolega zrovna dodělával 4 kusy třípásmových reprobeden. Po domluvě s ním jsme osadili do každé bedny naprosto stejnou (odladěnou) výhybku, ale právě s různými kondy.
Podotýkám, že jedna byla osazena dokonce pseudo-bipolárními kondíky (dva kondy a dvě diody! proti sobě). A pak nastalo slepé poslouchání velmi různých žánrů hudby. Bedny byly postaveny vedle sebe, označeny čísly a každý posluchač dostal možnost se k reprodukci "vyjádřit" známkou od jedné do pěti, jako ve škole. Jednička nejlepší, pětka nejhorší. A světe div se. I když skupina posluchačů byla velmi různorodá, od 16-ti let (s netopýřím sluchem) až po nahluchlé starce (jako jsem já), hodnocení bylo tak nějak... no jednoznačně nejednoznačné.
Nedalo se určit, která bedna je nejhorší (snad jen ta s těmi pseudo-bipoláry). Výsledek bádání...dejte tam to, co máte zrovna po ruce a nevěřte výrobcům zázračných kondenzátorů za nehorázné ceny. Oni to prostě, když to již vzrobili, musí nějak prodat. A tak do vás BUŠÍ jeden nesmysl za druhým, jen a jen prodat.
Ostatně tak dopadl i test s přívodními kabely k reproduktorům. Kyslíkaté, bezkyslíkaté, tlusté jako ke svářečce...jednoznačně a poslechově nejlépe hodnocené... bílý siťový kabel 4 žíly asi tak průřezu 2,5 mm2 kroucen jako Bi-Wiring. Najdete na netu.

6

A jak zajistíš dvojitě zaslepený porovnávací test? Protože budeš jinak zkoušet jenom autosugesci, placebo a sebereflexi.

Web

7

A jaký by byl teprv rozdíl s aktivní výhybkou smile

8

No nejlepší kabel je, žádný kabel. Ideál. Aktívní výhybky, samostatné zesilovače pro každé pásmo zvlášť.

9 ...editoval mechanik (12. 3. 2020 15:58)

Aktívna by pekne šumela big_smile Ak potrebuješ iba 12uF tak si môžeš kúpiť nejake drahšie typy rovno. To nebude drahé...

10

A už je to tu zase, v čem mají být jako lepší aktivní výhybky? Podle mě jsou daleko horší.

Web

11

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10313

12 ...editoval mechanik (12. 3. 2020 16:30)

Znovu riešiť šum, THD, IMD, PSR. Donekonečna merať spektrum a skúmať sietové zložky. Riešiť zemnenia. Hlavne že za to potom dáte celotranzistorový predzosilňovač, pretože operáky nehrajú. S nízkošumovým zdrojom... Ale tých 10 operákov v aktívnej výhybe hrá super big_smile Pritom bežne sú to 5532 a stabilizátory 7815 big_smile

Taký aktiv má prínos hlavne na basoch. Kde to šetrí takmer kilogramy cievok s kondenzátormi. Znižuje odpor medzi zosilňovačom a basákom. Veci ako kompenzácia bafflestep ide riešiť za centy a kludne to odkrokovať s prepínačom po 1-2db. Od 0db až po plných cca 7db. Tiež nemusíte nič robiť s impedančnou charakteristikou basáku... Potenciál je velký. Či ho niekto využil, to myslím že nie big_smile Skôr sa každý snaží urobiť univerzálnu aktívnu výhybku kde je potom hromada zbytočných obvodov a hromada vecí stále chýba...

Tiež konštruktéri čo bežne navrhujú reprobedne nenavrhujú elektroniku a opačne big_smile No a neviem kto odmeria reproduktory a potom bude uvažovať akú presne k tomu postaviť aktívnu výhybku a potom ešte rozmýšlať ako "rozchodiť celok"...

To by bolo na článok a nie bazarové vlákno. Išlo by to všetko do podrobna zhrnúť a vysvetliť.

13 ...editoval danhard (12. 3. 2020 17:00)

check napsal:

A už je to tu zase, v čem mají být jako lepší aktivní výhybky? Podle mě jsou daleko horší.

Jenže s aktivní výhybkou reprák "vidí" zesilovač, s pasivní impedanci výhybky.
A nevím co to má společného se šumem, výhybku můžete udělat nejlíp v digitální doméně.
Když bude zesilovač v aktivní bedně, tak odpadne další vúdú, pozlacený reprokabely.
A do bedny je to nejlepší přenášet digitálně vzduchem, odpadnou pozlacené signálové kabely smile

Prostě některé zažité vúdú tam vůbec nejsou, takže se nedá porovnat jejich přínos pro sound smile

14

No vidíte...nemáte někdo lepší kondy....a diskuze o výhybkých jak hrom.

15 ...editoval reeb (12. 3. 2020 19:39)

Pro středy a výšky dát nějaké MKP na vyšší napětí a neřešit smile Je ptákovina dávat tam kondíky v ceně repráku..rozdily jsou, ale spis takove esotericke big_smile

Kynolog07: zalezi jaka kategorie repro, jak kvalitni retezec, jaky styl poslouchane hudby..navic nerozehrane repro..

Web

16

Dyť mu taky radím, ať to zkusí nejdřív s kondama za pár korun.
Mám tu 330n/400V MKP může si z nich ty hodnoty sestavit.
Ať nežeru, po 5Kč smile

17

Pakliže to tu admin nesmázne, tak mě jako zakladatele tohoto vlákna tahle OT diskuze vůbec nevadí.
Klidně to nechme plynout, smazat se to dá vždycky ne?
Jen pokud možno věcně a bez urážek...to bych nechal jinam.
Já jsem před nějakou dobou právě učinil pokus se vstupníma kondíkama.
Ze začátku nebyl slepý, ale později ano. Tolik tedy částečně k tomu co psal Danhard.
Teď bych rád zkusil ještě jak to budu vnímat ve výhybce.
Nikomu nebudu vnucovat svůj názor - chci si ho udělat jen pro sebe a žádám jen jestli by mi to někdo usnadnil.

18

To reeb: no on ten projekt byl dosti drahý. http://www.troelsgravesen.dk/The-Loudspeaker.htm
Pochopitelně výhybka byla "přepočítána" a odladěna Artou (ach ty ceny za kvalitní kondenzátoty). Kabinet a repra jako v návrhu.
A všechny bedny byly krmeny stavěným flaškovým zesilovačem cca 25W na kanál a rozehráté jen asi po 10 hodinách (to je však žalostně málo).

19

paf, keď tak mi napíš do SZ. Experimentoval som s rôznymi značkami či už v signálovej ceste alebo vo výhybkách big_smile

kynolog07, on tam má aktívne len basy. Takže to čo popisujem hore.

20

Jestli chcete vúdú kondy do signálové cesty, tak jich mám dostatek.
Siemens MKL 0,1u-4u7 63Vdc
http://www.koschuh.com/Siemens-MKL-capa … index.html
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R … ;_odkw=MKL

Příspěvky [1 až 20 z 65]

Stránky: 1 2 3 4 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Bazar » K: "Lepší" kondíky

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£