Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Muzika ♬ » Jak je to s tím jazzem, poslech?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Poslouchám jazz jako kulisu, nerozumím mu, dělá mi všeobecnou pohodu. Ale zas ho nesmí být moc, když to není se zpěvem. Jde o to, že mi na jazzu nevadí, když se poslouchá na levných nebo vintage komponentech, i když alespon větších bednách. Dokáže jazz na lepších komponentech nějak ohromit? Dík za názory.

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Nejake tie veci ako bicie, saxofon, klavír. Ak hrajú hudobníci trochu temperamentne tak na velkom a kvalitnom HiFi je to zážitok. Jazz mi pripadá byť najlepšie zosnímaný. Človek môže mať skutočne dojem ako keby pred ním hrala skupina. Na rozdiel do elektroniky a dalších žánrov kde človek netuší ako to vlastne má hrať.

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Poslouchám jazz, blues,soul, jazzrock atd. více než z 50% a ano, na velmi kvalitním řetězci dokáže velmi ohromit.

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Je fakt, že jsem si nakonec zkusil jazz na svých starých reprosoustavách a nemělo smysl to poslouchat. Placaté, neprocítěné. Takže už chápu.

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Jazz môže mať extrémnu dynamiku a dokáže ísť poriadne hlboko. Chce to niečo aspoň od 30Hz. Nie je problém dostať do limitacie 400W koncák pri citlivosti pod 90db/2,8V. Klavír, činely, dychové nástroje. Môžu kludne mať špičky 15db nad zyšné nástroje. No a 10db je rozdiel medzi 40W a 400W. Nahlas to na systémoch s nízkym SPL nejde počúvať.

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

mechanik
Děkuji mechaniku. Nejsem tak daleko, řešit koncák 400W. Ale jsem blízko řešit subwoofer. U mne určitě DYI výroba. Válí se mi doma Monacor SP 302, šel by použít tento návrh? Na vyzkoušení, dřeva je dost. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22407 nebo raději https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15717 ? Díky, posuneš mne dál..

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Tú teslu ARN312 hádam nie... sad   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 81#p355581

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Dík. Psal jsem Monacor, ne Teslu. Tohle je zlatá pravda:

....To si na tom dobre. Ja som takto musel predať so stratou takmer 50% 8 kusov 10" basákov v cene cez 800e a zostali mi nevyužité CNC predné steny za 160e. Nič sa nedá robiť keď stáli za prd...

Ovšem pokud stojí některé repro za prd, prodejem ztrácíš, ale nový majitel nabývá pořád ty stejné repro stojící za prd. K čemu to pak má,,, ale to je jedno, to neřešme. Mně se daří prodat se 'ztrátou' 70% a třeba se dozvím, jak to kupci pak pěkně hraje.

Re: Jak je to s tím jazzem, poslech?

Ještě něco k tématu. Jak se vymanit z pocitu, že ten jazz "je pořád dokola to podobné"? V podstatě mi to nevadí, ale rád bych se to naučil rozlišovat, co v tom mám hledat za rozlišující prvky?....Pokud to tedy není doprovázeno zpěvem, tam je to definované.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Jak je to s tím jazzem, poslech?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£