Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Nic nového jsi s tím rámem nevymyslel.

http://media.audiojunkies.com/pechner/g … ound-9.jpg

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Kov s plastem takto spojit lze ale určitě bych to nepoužil na tohle.

Myslím si že to dřevo by se zas až tak moc neomačkalo za předpokladu že by styčná pliocha byla dostatečně velká a bylo to upevněné v mnoha bodech. Tedy nějaký T profil přišroubovaný po obou stranách. Podmínka by ovšem byla že nebude vadit když budou vidět hlavy šroubů (mohlo by to být součástí designu). Pod matky samozřejmě perové podložky proti povolení a nejlépe ještě něčím zakápnout. Jednou nebo dvakrát než si dřevo sedne to bude chtít asi dotáhnout ale pak už by to mohlo být v pohodě.

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Všechno už bylo vymyšleno... Za každou cenu originální být nemusím, ale myslím si, že to jde udělat líp než klasická tlustá stěna.
Nestačily by k tomu profilu vruty? Epoxidový lepidlo by asi drželo dobře, ale bůh ví kolik stojí. Taky je otázka, jestli to potom bude potřebovat nějaké větší množství výztuh.

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Vruty bych do toho vůbec netahal. To je stejná hovadina jako to lepení. Když už takovýto spoj tak tak jak jsem napsal - pořádný festovní šroub skrz a vějířovýá podložka proti protočení, pořádně utáhnout a nejlépe ještě zakápnout. + 1x až 2x kontrola po čase jestli dřevon nezapracovalo a dotáhnout.

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

No tak to asi skončim u trapnýho dřeva no :x.
Dá se překližka nalakovat do barvy dubu. Dýhovaný materiály jsou bohužel drahý a dělaj se jenom v 19mm tloušťce.

Web

(upravil MethMan 12. 12. 2007 14:38)

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Sláva! Už jsem se bál, že si necháš poradit. smile Na dřevu není nic trapnýho a na lepší stejně nedáš. Ona i dobrá překližka tě bude stát ránu. Jestli chceš bejt jo pečlivej použiješ výztuhy z masivního tvrdýho dřeva - ale to asi nechceš, když si myslíš, že namořená trojková kvalita nějaký měkoty bude vypadat jako dub lol Přeháním.

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Ocelové výztuhy jsem na bednách používal. Byla to snaha zpevnit starou Vrábelskou dřevotřísku (15"- pak AC 400 + 6 ARV, nahrazených S 210). vzpěra předozadní. Metoda "žaves": Vratové šrouby, vingle, samodržné matice bez podložek utažené, až hlava šroubu začla zajíždět do materiálu, kontakt dřevo-ocel tence máznutý pružným lepidlem.
Výsledek po 8 letech zčásti mobilní, zčásti stabilní profidisko se zesiky 230 W RMS (teď jsou připravené na táborák): Žádný šroub nejevil známky povolení, natož uvolnění a drnčení. Dunění zadní stěny se instalací významně snížilo.
Můj závěr: Je to možná cesta. Samozřejmě může hrát svou roli rozdílná tepelná roztažnost, pokud chci hrát v Arktidě a pak na rovníku, mohu mít starosti.

(upravil MethMan 13. 12. 2007 11:32)

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Teplotní roztažnost je proti té vlhkostní nevýznamná. Není problém vyprasit kisnu vinglama a předimenzovat vše tak aby nebyl žádný problém, ale pokud jsem to pochopil, tak to chce na doma. Proč řešit problémy dvou materiálů a jejich detaily, když jeden je zcela dostatečný?

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Jo, porovnání zkroucených kolejnic v létě a zvednutých podlah po povodních, já nesdílím tu jistotu vítězství podlah, povodně nejsou všude a pořád. Na bednách jsem si toho nikdy nevšiml ani po polití pivem, možná jsem ale jen nevšímavý, nebo je to tím, že jsem neměl bedny v prádelně..

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Když chceš. Našim je to prej jedno. roll

(upravil check 16. 12. 2007 0:20)

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Methmane ty si ze mě děláš srandu, ale já bych 40ku dubovou sesazenku klidně použil, kdybych věděl, kde ji kolem Prahy koupit za slušný peníze. Na satelitech to byly zbytky ze stavby schodů a to se jelo na Moravu.
19ka je celkem běžná, ale to by asi nevypadalo dobře vedle ty 40ky na satelitech.

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

slep dve 19

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Check: ?

(upravil check 20. 12. 2007 13:46)

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Myslel sem si, že je laťovka něco jiného, za masiv na bedny bych se v Praze a v malém množství asi nedoplatil. Udělám to z překližky, přední stěna s velkým zaoblením. Sterbinovej BR hodne zaoblenej, jeste premejslim, jestli ho dat ze predu a velkym obloukem hodit do strany, nebo rovnou na bocni stenu. SPD400 bude, ale ještě si na ni asi budu muset přivydělat, nebo dá se řešit softstart levněji než Aldaxí switch? Měl bych ho jenom kuli tomu, zpožděné vypínání nepotřebuju.

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Mluvil jsem o výztuhách! Tam je jednoznačně lepší vláknitá struktura dřeva než "lisovaný piliny".

(upravil check 25. 12. 2007 15:09)

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Na to mám zbytky dubovýho masivu, akorát některý nejsou řezaný podle vláken ale třeba trochu nakřivo.

edit: A co výztuhy z bambusu?

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

bambus big_smile!

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

a jak bys ho asi chtel prichytit? vzdyt je to trubka... skoro urcite ti praskne...

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

Konec vyfrézovat do kulata, zalepit nějakou deskou, prišroubovat a přilepit ke stěně. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě smile.

Web

Re: BC 18PS76 BR20 (dříve Selenium 15SWS800)

a v cem konkretne ze ten bambus tak vynika nad ostatnima materialama?