(upravil BV 30. 7. 2021 8:34)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

S LM3886 to môže fungovať aj takto. Ak stačí výkon, nemá to chybu. smile Ak je málo výkonu, potom napr. takto

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Zajímal by mě zvukový rozdíl oproti LM4780 (např. PA03). Mám tu nějaké originály, třeba by z nich šel udělat fajn koncák na surround.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Je to 2x 3886 v jednom pouzdře.

Web

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Předřazenýmu operáku se říká error corection ?

Re: LM 3886, jak to má hrát?

takže asi paralelní řazení LM3886 funguje, když se může prodávat modulek 1x6LM za 470,- USD (!)
...za ty peníze máš secondhand hotovej značkovej 2ch amp z ebay, ale neuspokojí potřebu DIY - jistá věc!  smile

(upravil BV 30. 7. 2021 10:41)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Ten LM3886 (so ziskom napr. 20 nastaveným lokálnou NFB len okolo LM3886, to v obrázku "pre istotu" nie je..) je v celkovej NFB toho predradeného OZ, celková NFB ide z výstupu LM3886  do toho OZ, nastavený celkový gain je rovnaký ako lokálne pre LM3886 . Takže ten OZ "koriguje" skreslenie, šum, blbé PSR.. toho LM. Výsledok je daný vlastnosťami OZ, výkon možnosťami LM3886.
Možno názov nie je kóšer, ale funguje to dobre..


https://cdn.shopify.com/s/files/1/0036/4960/1606/files/MOD86_R2p4_BlockDiagram_1024x1024.png?v=1569122576

kal
Pozri si merania, čo to dokáže , skreslenia, odstup. To budeš ťažko hľadať aj pri nových strojoch za 10x vyššiu cenu. Akurát to je relatívne pomalé, žiadna "raketa", SR je dané tým LM3886. Ale na audio pre daný výkon to stačí. A ten princíp s pridaným kvalitným OZ sa dá aplikovať aj na diskrétny koniec..

Re: LM 3886, jak to má hrát?

i u zesilovačů je to stejné some old blues jako u beden: měření vs. poslech...jeden LM na kanál - do dílny/kuchyně dobrý, ale do poslechovky seriózně néé, ale neříkám, že to paralelní řazení nemůže hrát "dobře", když se to pořád prodává, tak to asi tržní potenciál má, ale nikdy nebude mít "chip-amp" hodnocení jako etablované "diskrétní" stroje,
možná je ten předřazený OZ zrovna ten, o kterém J. Rowland mluvil, ten rozhovor s ním byl mnohem dřív než 2019, kdo ví, kdo od koho to obšlehnul, většinou se pak dozvíš, že to "news" někdo publikoval už před čtvrtstoletím,
jinak 0,0002% THD hrajou asi tak stejně, jako podsvícené stěrače na čelním panelu...tím neříkám, že by se kostruktér neměl snačit o malé zkreslení, ale tato kvantifikace (zvukově)kvalitativní metou určitě není, to je známo od 70.-tých let, kdy to tímhle 0,000nic% zavedli Japonci do slepé uličky a přišel NAD... smile

(upravil BV 30. 7. 2021 12:31)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

kal
Tak sa pozri sem, ako sú "zlatoušci" nadšení z katalógovo zapojeného LM3886 (bez toho korekčného OZ) . Stačí retro krabica, cenovka 85kKč a hrá to ako delo.. Ak sa pridá do zdroja ďaľších 50mF (len za +30kKč) tak je z toho "Reference" model, aj keď sa objektívne nič nezmenilo. A že to (podľa meraní v Stereophile) nemá udávaný výkon, skresľuje to, šumí a je tam vf nestabilta nevadí, hlavne že je to "lampovo analógové".. Za hlúposť sa platí.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

československé HighEndForum přece nemůže žádný soudný člen tohoto fóra brát vážně! většinou jsou to marťani postižení hifineurózou a kupující hadí olej po litrech... smile jak dlouho je LM3886 na trhu? 20 let?? to ho tedy ti ušáci objevili brzo! smile
možná je teď LM pro prvovýrobce za dobrou cenu, tak se může paralelně řadit do aleluja a může se nabízet velký výkon,
Švédi asi zavětřili příležitost, tak se jí chopili, vejvar na tom mít budou a dávná "švédské kvalita" se ještě i dnes marketuje, když je (čínská)Volvo-kvalita už jen vzpomínka...
za 85kkč můžu mít bazarový Accuphase - poctivé hifi - i s těmi stěrači smile

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Však ja ich neberem vážne, len ukazujem, kam to vedie ak sa kvalita reprodukcie hodnotí hluchými ušami , ktoré "počúvajú" cenu a značku.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

BV napsal:

Ten LM3886 (so ziskom napr. 20 nastaveným lokálnou NFB len okolo LM3886, to v obrázku "pre istotu" nie je..) je v celkovej NFB toho predradeného OZ, celková NFB ide z výstupu LM3886  do toho OZ, nastavený celkový gain je rovnaký ako lokálne pre LM3886 . Takže ten OZ "koriguje" skreslenie, šum, blbé PSR.. toho LM. Výsledok je daný vlastnosťami OZ, výkon možnosťami LM3886.
Možno názov nie je kóšer, ale funguje to dobre..


https://cdn.shopify.com/s/files/1/0036/4960/1606/files/MOD86_R2p4_BlockDiagram_1024x1024.png?v=1569122576

kal
Pozri si merania, čo to dokáže , skreslenia, odstup. To budeš ťažko hľadať aj pri nových strojoch za 10x vyššiu cenu. Akurát to je relatívne pomalé, žiadna "raketa", SR je dané tým LM3886. Ale na audio pre daný výkon to stačí. A ten princíp s pridaným kvalitným OZ sa dá aplikovať aj na diskrétny koniec..

A není to nic jiného, než zesilovač se dvěma významnými póly a takto namalované je to dobré tak na výmývání toho zbytku mozku dutých hlav HiFi-stů, co si myslí že mají ty nějvětší uši na světě smile

(upravil BV 30. 7. 2021 14:42)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Podstatné je, že ten fígeľ s nested feedback funguje tak, že to výrazne zlepší skreslenie, šum, odstup rušení zo zdroja, za cenu jedného " slušného" OZ . Však si pozri prvý odkaz hore na tejto stránke..

(upravil danhard 30. 7. 2021 14:53)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Vícepólové zesilovače jsem rozebíral na slovanetu už před lety, to je ale tupé publikum  smile
I odrbánek je zesilovač se dvěma významnými póly, zrovnatak dexan.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Niekto bol o 35rokov rýchlejší..
https://www.google.com/url?sa=t&rct … AdBHK5zAnJ

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Před 40-ti lety jsem to rozebíral s Jirkou Dostálem, když jsem s ním dělal ve VÚMS smile
Taky různé možnosti zrychlení AD a DA převodníků a dopisoval jsem si o tom s vývojovým oddělením AD.
Ty mi slušně poděkovali a pravili, že to nepotřebují a za pár let se to v jejich převodnících objevilo smile
Dynamickou kompenzaci linearity 16 bit DA převodníku jsem použil až nedávno a snížilo to INL i DNL chybu až o 2 bity, na zkreslení až o 10dB na 500kHz, LTC1668.
Nejsou to nijak nové věci, jen tomu nikdo nedal tu správnou reklamu.
Když máš nějakou novou myšlenku, tak to musíš udat a když to neřeší něčí nutnou potřebu, tak se o dotažení musíš postatrat sám a taky patent stojí nějaké peníze a ty jsem nikdy neměl smile

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Však urob 200W odrbánka, daj to do peknej retro krabice s drevenými bočnicami a ponúkni za 200kKč . Možno sa to uchytí. Len treba okolo toho vymyslieť peknú story, to je najdôležitejšie.

(upravil danhard 30. 7. 2021 16:39)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Mám tu nějakej takovej, s tím trafem co tam je, to 2x200W dá a prkýnka z boku snad taky zvládnu  smile
https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/60d/60d8521d8095ca2912cd54cd6dde7c9e--mmf400x400.jpg

Re: LM 3886, jak to má hrát?

A co TDA7293? wink
https://www.aliexpress.com/item/32796858505.html

(upravil danhard 31. 7. 2021 8:56)

Re: LM 3886, jak to má hrát?

Chování zesilovače s více významnými póly jsem probíral zde
Na obrázky musíte být na slovanetu přihlášeni.

Re: LM 3886, jak to má hrát?

zlatej Punčochář smile