Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TEXAN kmitání konce CFP

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 50]

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Na teplotě budičů podstatně záleží klidový proud.
Je úplná kravina dávat snímací tranzistor na chladič konců a nemít teplotní kontakt s poddimenzovanými budiči.
Rozdíl teplot budičů a snímacího tranzistoru vyvolá velkou změnu klidového proudu a zapojení je velmi teplotně nestabilní.

(upravil Otas 3. 12. 2019 13:36)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Pokud je zem OK, bez zapojených kondíků C1 a C2 (v bezprostřední blízkosti trandů) sem s dotazy raději nechoď, nebo si vysloužíš nejednu nelichotivou větu smile.
Před 35 lety (sakra, to mi nebylo ani 30 sad) jsem řešil Texan do obýváku a dopadlo to takto - viz příloha - vyštrachal jsem to i s vývojem plošáku. Trandy KD jsou na drátech. OZ jsou zvlášť. 8 ohmová zátěž. A zmoudřel jsem a umím podělit 30/8, přeci jen pokrok, ne jen demence (nebo jsem byl tenkrát roztěkaný z bab a zapomněl jsem sedmičku big_smile). Na starých dokladech neškrtám. Platí asi modré hodnoty, ne červené.
https://i.postimg.cc/GmPyvXYt/Texan-u-DJky.jpg
S pár drobnými změnami (OZ je namísto MAC157 OPA134, napájení zvýšeno +- 32 V, jinak jsem byl líný do toho sáhnout) to bez poruch běhá dodnes a to to testuje dcerka DJky (16), když machruje před nápadníky smile, což ten hajzlík dělá rád.
Dnes bych to řešil jinak, nicméně je to teplotně stabilnější než originál a na ucho to hraje hodně dobře.

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Otas, kde pořád všichni berete, že tam nejsou ty elektrolity blízko trandů? big_smile To neznamená, když nejsou na DPSce, že tam zdruhé strany nejsou naletovaný big_smile

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Tak proč sem dáváš magore tišťák, když je to v reálu jinak.
O fotku Tě žádali už na začátku, když to neumíš pořádně vydokumentovat, tak jdi do prdele !

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Protože tišták je tak jak sem ho postoval a dej se laskavě do klidu ty senilní idiote já jsem s tebou husy nepásl pokud nedokažeš poradit, tak stáhni ocas a odjeť do oněch míst zatím sem od tebe neviděl žádný relevantní příspěvěk na moji otázku. Je reješ...

Re: TEXAN kmitání konce CFP

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51OEe0Ghg8L._SX331_BO1,204,203,200_.jpg

(upravil Otas 3. 12. 2019 15:53)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Roxio:
Předveď jak to máš zapojeno se vším všudy. I celé schéma. Ne že z dobré vůle budeme schéma odečítat z plošáku, jehož otisk ??? je pokažený.
Jak se to chová, když je vše, kde má?
Za odpovědi ani rady zde nejsme placeni, je to naše dobrá vůle a snaha pomoci, buď vstřícný, upřímný a přesný v odpovědích.
Pokud máme pocit, že tomu tak není, reakce je jaká je.
A i když nepatřím do Danhardova fanclubu, respektuji, že je výtečný obvodář a že minimálně v příspěvcích  6, 12, 14 a 21 Ti věcně radil a i já s těmito radami bez výhrad souhlasím. Čili mu křivdíš.

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Schéma nemáš? Jasně jsem zde řekl co mě zajímá pouze koncový zesilovač ze zapojení TEXAN řekl jsem že čas s OZ mě nezaímá jen konec. Oscilogram si nikdo nevyžádal ani jiné měřené hodnoty. Zde je vidět opět kvalita českých technických fór jen si poměřovat přirození a že by se zde oběvily nějaké výpočty odkazy na literaturu atd. jak je to zvykem na fórech zahraničních to ne. Přijde mě že si každý zde myslí jaké nemá zlaté vejce v rukách a aby náhodou se nenašel někdo kdo by mohl být lepší. Je mě jedno, jak zdatný je obvodář za mě je to hulvát, který se nedokáže bavit slušně a jen si honí své ego na jedincích, kteří teprve začínají a nemají tolik zkušeností. Já sem zde nikomu nenadával...

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Za mě: konstrukce je špatná od samýho začátku, od dycky jsem jenom slyšel: "Texan problém s...."
Že někdo startuje rychlej a nejde pro slovo daleko, ho sice neomlouvá, někdy je lepší nereagovat vůbec , na druhou stranu je to veřejně přístupný, můžeš zkusit napsat adminovi, ať mu dá třeba ban...
A stížnosti na kvalitu fóra - tak se přihlas do nějakýho cizojazyčnýho, doporučuju třeba tohle: http://audioforum.hu/
ale těm zas nerozumím já, ani když jsou sprostí smile

(upravil Otas 3. 12. 2019 17:12)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Komu není rady, tomu není pomoci.
Zapojení OZ a zpětné vazby je to hlavní a krom teplotní vazby nejproblémovější na Texanu a Ty si ještě dovolíš o tom polemizovat? Já to vím a proto jsem chtěl celkové schéma vidět. Další kolegové rovněž. Spáchal jsem cca 5 Texanů a vím dobře, proč si o to píši. Jinak Texan je výtečný zesilovač, ale musí se dobře zmutovat smile.
Odkazy na literaturu, když to kmitá, jsou málo efektivní. Správně jsme předpokládali, že tam máš chybu. Do odstranění chyb je každý oscilogram nanic.
Dokud se nepoučíš, odborně neporosteš. Bohužel.

(upravil danhard 3. 12. 2019 17:17)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Poučení z krizového vývoje zesilovačů Transiwatt, Tiger a Texan - zesilovač Dexan smile
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/dexan1_207.jpg
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/dexan2_184.jpg
Dexan nasimulovaný z hnoje a 100kHz obdélník do 4R, ani památka po příčném proudu, šířka pásma 300kHz i výkonová, pod 2V ztráty k napájení, klidový odběr pod 30mA, zkreslení 0,01% při 100W/4R, 10mW až 10W pod 0,001%, dokonalá teplotní stabilita.
Přestože jsou konce v B-čku, tak přechodové zkreslení je téměř neměřitelné.

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Ale já problém našel je koncovém stupni, zesilovač jako komplet po kompenzaci na zpětné vazbě CFP pomocí kondů 3n3 běží bez problémů. Ale jak jsem psal již na začátku je toto správná cesta nebo ne? Samozřejmě že si dovolím polemizovat. Nemužu do smyčky ZV přidávat nežádoucí zakmity z koncového stupně.

(upravil mechanik 3. 12. 2019 17:46)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Roxio, danhard má pravdu. Dáš sem dosku bez blokovania a potom sa rozčuluješ že si to naspájkoval z druhej strany... Ako to máme vedieť?  K čomu obrázky osciloskopu keď má doska domrvené blokovanie? Ako si tie spoje vyriešil a do akého bodu to zemnil... Chce to fotku.

Roxio napsal:

Protože tišták je tak jak sem ho postoval a dej se laskavě do klidu ty senilní idiote já jsem s tebou husy nepásl pokud nedokažeš poradit, tak stáhni ocas a odjeť do oněch míst zatím sem od tebe neviděl žádný relevantní příspěvěk na moji otázku. Je reješ...

To si danhard nezaslúžil.

(upravil danhard 3. 12. 2019 17:49)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Já něco vydržím, když jde o věc.

Nakonec jsem senilní a do zitřka to zapomenu smile

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Tak k čemu sem postoval schéma? Když tam jsou kondezátory jasně nakreslené tak jsou i v obvodu... Foto reálného zapojení dodám jak budu v dílně...

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Schéma nestačí, správanie aj záleží od návrhu dosky.

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Nebo jiná kompilace CFP Tiger, kde je vše pořešeno.
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/tiger9_557.png

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Ja se vam divim ze s nim ztracite cas..

Web

Re: TEXAN kmitání konce CFP

Taky se divím, že sem leze, když nechce poslouhat odpovědi, které nejsou přesně ty, které chce slyšet smile

A na maďarským fóru ? tam jsou strašně sprostý, to je samý fekete .... smile

(upravil jmd 3. 12. 2019 19:02)

Re: TEXAN kmitání konce CFP

danhard napsal:

Nebo jiná kompilace CFP Tiger, kde je vše pořešeno.

Danhard, prosím ťa, ako vyzerajú simulované krivky, trebárs tých 100kHz a priečnych prúdov pre takto upravené CFP Tiger? Prípadne aj rezerva zosilnenia resp. fázová v AC analýze stability.

Příspěvky [21 až 40 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » TEXAN kmitání konce CFP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£