Téma: Parametry pro začátečníka

Ahoj,
chtěl bych si sestavit hi-fi soustavu. Mohl by mi někdo poradit čím začít, jaké sledovat parametry, na co si dát pozor?

Předem děkuji za odpovědi

Petr

Re: Parametry pro začátečníka

Jak:
- velkou místnost chceš ozvučovat
- jakou poslouchaš hudbu
-jaký máš rozpočet ?

Web

(upravil Petrklic 20. 11. 2019 19:33)

Re: Parametry pro začátečníka

Moc velkou ne, prostě je obývák. Hodně poslouchám klasiku, lidové, folklorní písně, vokály. Rozpočet cca kolem 20 000,- (něco co mi bude přehrávat CD + reproduktory). Předpokládám doplnění postupem času

Re: Parametry pro začátečníka

Chceš hotové komerčné produkty alebo reprosústavy si chceš vyrobiť?
Ešte si zabudol na zosilovač v prípade, že nechceš aktívne sústavy.
Bazárové? Nové? DIY?

Ale aj tak si nám dal málo informácii, nato čo sa pýtaš. Obývák môže byť 5x4m, ale aj 8x6m a to už je fest rozdiel. Ďalej, či chceš počúvať hodne nahlas, alebo len niečo na "zabitie ticha" v miestnosti, aby sa dalo rozprávať.

Re: Parametry pro začátečníka

Petrklic napsal:

Moc velkou ne, prostě je obývák.

Plocha nebo objem místnosti?

Web

(upravil rvx73 23. 11. 2019 10:28)

Re: Parametry pro začátečníka

já bych začal tím, co rozumí tazatel termínem "hi-fi soustava" - protože co člověk, to názor a už jsem se setkal s experty, u kterých to znamenalo "víc než 100W na kanál" smile

a ano, velmi důležité je, jestli si to chceš Petrklíči postavit sám, nebo koupit "hotové řešení"

(upravil reeb 23. 11. 2019 12:18)

Re: Parametry pro začátečníka

Jelikoz to chce na klasiku da se cekat nizkozkreslujici sestava..nesetril bych na bednach (2-3p), k tomu nejaky zesilovac Yamaha AX... a USB DAC..neni moc co resit.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 71#p351971

Web

(upravil Benazi 23. 11. 2019 13:45)

Re: Parametry pro začátečníka

https://www.hifiengine.com/manual_libra … 1062.shtml
K tomu od AE dvojpasmo, slušně sladěné. Dá se sehnat za dobrý peníz. Yamaha té řady bída vůči Rotli.Samozřejmě pokud je z bytu výkonově postačuje. Na chalupu jistě parní stroj a řádné 3 pásmo.