Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Bazar / inzerce » P: Zapujčení siloměru 60 nebo 30 kN

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [9]

1

Téma: P: Zapujčení siloměru 60 nebo 30 kN

Není tady někdo z Brna, kdo by byl ochotný za rozumnou úplatu půjčit na pár hodin siloměr na 60 nebo 30kN se záznamem maximální hodnoty na způsob:
https://www.tenzometricke-snimace.cz/Si … kIAZj-Tl60

Dělám snímač lisovacího tlaku v tabletovacím lisu a potřeboval bych ho zkalibrovat reálným tlakem. Vím že je to dost OT, ale člověk nikdy neví big_smile

2

Re: P: Zapujčení siloměru 60 nebo 30 kN

A náhradní metoda, jako třeba položení dvou různých závaží a výpočet nejde použít ? Nebo ty vyrábíš přímo ten tenzometr ?

3

Tlak se měří na horním razníku přes tenzometrický můstek - teoreticky by na něj šlo zavěsit závaží a spočítat to, ale není tam moc prostoru, takže bych tam žádnou velkou hmotnost nenacpal (lis zvládne právě 30 kN)
Zatím je to zkalibrovaný podle citlivosti můstku, ale je to už stará mašinka (Korsch EK0) a kdovíjak se to mohlo za ty léta pohnout.

4

Rozumím, jen jsem přemýšlel nahlas smile Tu citlivost je stejně vždycky lepší spočítat, dělám to většinou jen ze 2 bodů a spoléhám na to že lineartia se nepodělá smile Ještě pokud není požadavek úplně na super přesnou kalibraci tak můžeš zatlačit pneu pístem s přesně známým tlakem, přecijen přesný manometr a nějaká 100vka píst  se shání snáz smile

5

Heh to by mě nenapadlo, ale asi to bude schůdnější smile

6

a co do lisu zavřít normální přejezdovou váhu, policajti ti ji rádi půjčí smile

7

Ta mě taky napadla, ale na přejezdovku je tam málo místa big_smile pokud bych ho neměl celej rozdělávat (jakože nechci a nejsem si jistej, jestli to vůbec jde) tak mám manipuilační prostor max 20 na 20 cm plus tak 15 maximální výška

8

Tak potom pístek z brzd od auta, ten má tak 5cm na výšku, a když si sbastlíš hydraulickej okruh, tak můžeš měřit sílu na brzdovej válec a snadno poměrem ploch + případné páky u pedálu přepočteš sílu na druhé straně. Obejít vrakoviště a máš za chvilku hotovo. Ale jestli je to jenom na jeden pokus, tak by se snad dalo něco půjčit...

9

Mrkni na web http://www.lukas-tenzo.cz  Vyrábí siloměry na zakázku. Zeptej se pana Lukase na model s30 v kombinaci s převodnikem Atlas f-11. Je to do 30kN, možná má i model na vyšší rozsahy. U nás ve fy máme max do 5kN. Kdysi jsem si potřeboval půjčit snímač krouticiho momentu a nebyl problém. Normálně vše přes poštu.

Příspěvky [9]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Bazar / inzerce » P: Zapujčení siloměru 60 nebo 30 kN

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£