Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc s výběrem audio sestavy

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [13]

1

Téma: Pomoc s výběrem audio sestavy

Dobrý den.
Chtěl bych Vás požádat, zda byste mi pomohli s výběrem audio vybavení (zesilovače s menšími bednami). Rád bych si totiž trochu dopřál kvalitnější poslech. Mělo by se jednat pouze o domácí poslech , takže budu volit zesilovač s rozumným výkonem tak max. 2x30W, což mi připadá více než dost. Rád bych dosáhl co nejlepších zvukových parametrů, avšak uvědomuji si, že kvůli financím budu muset hledat kompromis. Jako přehrávač používám pc, takže budu potřebovat také zvukovou kartu. Nemám jinou než integrovanou. Můj rozpočet je do 12 000,- Z dohledaných informací a pročítání různých příspěvků a fór jsem došel k závěru, že mám celkem 3 možnosti, jak vše realizovat:

1. Koupit už hotové pasivní repro bedny s hotovým zesilovačem (např. tento zesilovač se mi parametry celkem zamlouvá: 
https://cd-prehravace.heureka.cz/denon-rcd-m41dab/  (kromě toho má také DAC převodník)

Jako největší nevýhodu tohoto řešení vidím fakt, že žijeme ve zvláštní době, kde výrobek pro koncové zákazníky je úmyslně "vylepšován" elektronickým obvodovým řešením,  či záměrným přidáváním součástek, mající zvláštní úkol a to aby výrobek vydržel funkční pouze do záruční doby, říká se jim, slušně řečeno, kazítka.
Jako výhodu vidím v ušetřeném času. Mám také obavy, zda bych dokázal vyrobit např. zesilovač ze stavebnice, či svůj návrh, který by se vyrovnal dnešním vyráběným zesilovačům i z té levnější kategorie. Přece jenom v tom mají  mnohaleté zkušenosti.

2. Koupit zesilovač z druhé ruky v bazaru

Vidím v tom možnost se dostat ke kvalitním kouskům audiotechniky, ale také možnost se pěkně spálit.

3. Jelikož studuji elektrotechniku, je zde možnost vyrobit si vše sám. Ve škole mám možnost se dostat k správnému měřícímu aparátu. Našel jsem spoustu zajímavých stránek ohledně konstrukce a návrhu integrovaného zesilovače ve třídě AB s lm3886:
http://www.circuitbasics.com/design-hi- … er-lm3886/
https://www.hobbyelektro.eu/hifi-zesilo … -s-lm3886/
http://www.opamp.wz.cz/lama2/lama.htm

Jako nevýhodu vidím fakt, že by mi to zabralo spoustu času, který již tak mám málo (studium, bakalářka atd.) a také nejistý výsledek.

Rád bych se dozvěděl, která cesta je z Vašeho pohledu lepší. Předem moc děkuji za Vaše cenné rady, kterých si vážím.

PS: Otázku jsem položil na více fórech.

2 ...editoval DJ_Rix (20. 10. 2019 11:52)

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Za mě:
Variantu 1 nebrat v úvahu, vyhozených 7 tisíc za krám co do pár let odejde a už novej nijak valně hrát nebude.


Varianta 3 přichází v úvahu pouze v situaci, kdy tě to fakt baví a chceš si ubastlit něco sám. Prostoru pro chybu je ale hodně a také peněz to o moc míň stát nebude.

Pokud máš 12 tisíc na vše, kup nějaké lepší aktivní monitory a externí usb zvukovku. Zřeba teď jsem tu prodal za pár babek X-Fi HD a hraje velice slušně.
Variantu pasivní bedny + zesilovač + DAC bych zvažoval až ve chvíli, kdy na vše dohromady budeš mít alespoň 30-50 tisíc, jinak budeš muset u každé položky dělat velké kompromisy a ve výsledku nebude celek stát za moc.

3

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

dá se rozumná sestava v bazarové kvalitě pořídit za celkem krátký peníze, třeba různáý zesilovače Yamaha AX... jeno základní info, čím je vyšší první číslo, je to vyšší řada zesilovače, ale já rozdíl mezi AX570 a AX1070 nepoznám, jedině snad u předzesilovače pro gramo, ale to tady neřešíme.
Slušní externí zvukovka nebo DAC ztaky nestojí majlant, tj ve výsledku se dá nejvíc ušetřit na bednách, na repromanii je spousta projektů, který fungujou fakt dobře, a pokud něcodokážeš udělat sám, tak je leccos i cenově velmi zajímavý...
Samodělnejch zesilovačů mám několik, ale stajně nakonec hraju nejčastěj X-fi + modul s TPA3116 z ali  (na poslechovém testu zesilovačů slovutných značek nebyl označen jako nejhorší) a minibedýnky Helium (nečekanej poměr velikost/zvuk) a nebo originální 6.5" sica +OX20 ve zvukovodu + Yamaha AX570+ gramec +actidamp MKII, ale to když si chci udělat radost, ne při práci...
Tohle vzniko vývojem, několikerou výměnou než jsem našel to, co mi sedí. Ale každej to má jinak. V každým případě nejdražší neznamená nejlepší.

4

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Moc Vám děkuji za odpověď. Jsem teď velmi přikloněný k té variantě, zesilovač i repro z bazaru. Mohli byste mi dát rady a tipy čeho se např. vyvarovat a co se oplatí, lépe řečeno, hledat? Jinak zesilovače Yamaha AX570 a AX1070 se mi líbí. Za jakou cenu je většinou prodávají?

5

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

To je tak od 2,5 do 5 tisíc jen za zes. V tom případě, pokud odečtu tisíc na zvukovku, zbyde ti na bedny tak 8-9000 a za to ani bazarový nebudou úplně výbuch.

6

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

za 8kKč postavím luxusní bedny, třeba LSM http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=6851
nebo URS3100 http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=6513 teda pokud dokážu něco se dřevem..
Otázka je, do jak velkýho prostoru to je určený, jestli místnost 4x4m tak by stačilo nějaký dvoupásmo 6.5"+1", takovejch projektů je plnej internet, a leckterý hrají fakt dobře.

7 ...editoval reeb (20. 10. 2019 19:44)

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Nepíšeš nic o tom kde to bude hrát (byt, dům) a co posloucháš za hudbu..s trochou štestí se dá postupně pořídit slušná sestavička.

Sleduj bazoš, sbazar a hifionline..u věcí z druhé ruky to chce být obezřetný a vše nejlíp vykoušet. jsou i různí nesolidní překupníci. Zvlášt u vintage reprosoustav.

https://elektro.bazos.cz/inzerat/110883 … ax-550.php

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … 71-ax-592/

https://www.sbazar.cz/hledej/yamaha%20ax/50-audio-video

Web

8 ...editoval DJ_Rix (20. 10. 2019 20:09)

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

5 litrů za tu 550 je úplně ujetá cena sad

9

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Odobne mám za 60 eur bazárový slúchadlový zosilňovač s USB DAC, AKAI AM-69 za 220 eur, bazárové gramo Thorens, bazárový CD player AKAI, bazárovú vežičku Philips s doubledeckom na kazety za 16 (!!!) eur, jedným veľmi skúseným pánom robené bedne - v konkrétnej miestnosti to hraje lepšie, než zariadenie za rádovo vyššie ceny smile

10

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Na americkém fóru mě byl doporučen tento kit: https://www.parts-express.com/tritrix-m … -300-7128. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti? Našel jsem hodně pozitivních ohlasů. Kit nemůžu nikde jinde sehnat než v USA...

11 ...editoval kaed (26. 10. 2019 18:29)

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Ten odkaz něajk nefunguje, je to něco z tohohle? https://www.parts-express.com/Search.as … earch=true
to d-apolito nedoporučuju kvůli horizontální směrovosti, a to malý dvoupásmo -  proč z usa, když daytony se dají koupit i v eu, a dobrejch odladěnejch projektů je na té repromanii dost, i s daytonama, naposled jsem tuším zahlídl RS150-4 +ND25FW-6
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … 7#p104887.
A je tam i hromada jinejch. Ale pořád jsi nepopsal, jak velkej prostor chceš ozvučit a co od toho očekáváš, jestli je to 6x8m s 3m vysoký a chceš tam víc než 100dB, tak to malý dvoupásmo nedá ani omylem, naopak do místnůstky 4x4m je třípásmo s 12" basákem trochu owerkill.
jinak ty yamahy se prodávají cca od 2kKč ty nižší řady. Ale chce to postupovat nějak normálně, ne od prvního překupníka předraženej krám. Samozřejmě vzhledem k věku se na tom občas vyskytne závada typu nefunkční přepínač, a to je asi nejčastější, jinak jsem se u mejch dvou kusů s ničím nesetkal. Samozřejmě takovouhle bazarovku otevřít, vyčistit a prohlídnout, jestli není něco špatně na první pohled...
Za ty dva roky ceny jaksi povylezly, začíná to na 3kKč, i na ebay... Čímpak to asi bude, že by ta inflace, co vlastně není?

12

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

Stačí oddělat tečku na konci a je to:
https://www.parts-express.com/tritrix-m … --300-7128

Za mě bych se tomu vyhnul obloukem.

13 ...editoval danhard (26. 10. 2019 22:28)

Re: Pomoc s výběrem audio sestavy

To nechápu, že jsou lidi tak počítačově nevzdělaní, že dají za www odkaz jinej znak než oddělovač - mezeru.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pomoc s výběrem audio sestavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£