(upravil Pietro1785 17. 10. 2019 6:04)

Téma: Great American Sound - GAS 124P - pozná niekto?

Ahoj.
Máte niekto skúsenosti s týmito repro? na nete som toho veľa nenašiel... Sú to dobré repráky?
Parametre tu:
https://www.hifiengine.com/gallery/imag … pecs.shtml

Dik za každé info.

Re: Great American Sound - GAS 124P - pozná niekto?

Nepoznám a z tohoto fóra zrejme nikto.
Každopádne, nie sú to dobré "repráky". Možno tak na chalupu/chatu, ak by boli za pár šušňov v dobrom stave, k zosilňovaču max. 2x100W.

Re: Great American Sound - GAS 124P - pozná niekto?

Podložit tvrzení, že určitě nejsou dobré tím, že je neznáš, je přinejmenším docela odvážné.

(upravil clarion 19. 10. 2019 7:03)

Re: Great American Sound - GAS 124P - pozná niekto?

Tie Repro nepoznám, ale dávno v praveku som od tej firmy mal autozosik, 16ky komponenty a ovaly. Všetky tri veci boli slušne vyhotovené a príjemné, nehovorím, že dobre, hrajúce. Zosik slušný, s meničom. Dnes by sa takto vyhotovenym veciam hovorilo stredná trieda.

Re: Great American Sound - GAS 124P - pozná niekto?

Tvrdenie, že nie sú určite dobré, som nepodložil tým, že ich nepoznám. Kde to vidíš napísané?
OK, tak inak:
Ak budú tieto sústavy správne navrhnuté z hľadiska smerových vlastností použitých meničov, tak deličky 2x12'' + 5'' + 1'' budú cca 300-400Hz a 2000Hz. T.z. vysoké nároky na zaťažiteľnosť stredového a výškového meniča. Výškový menič musí mať zároveň vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku už od pomerne nízkej frekvencie a nízku rezonančnú frekvenciu. Inak povedané, tieto meniče budú zaťažiteľnosť v takomto prípade limitovať na pár desiatok W.

Ak sú sústavy konštruované tak, ako bolo bežné v spotrebke v 80tych rokoch, tak deliace frekvencie budú cca 700-800Hz a 3000Hz a viac. Zaťažiteľnosť bude síce vyššia, ale daňou za to bude nevyrovnaná výkonová charakteristika, pretože basové a stredový menič budú pracovať aj v pásme, kde už značne smerujú, pričom menič nad nimi v tomto pásme nesmeruje. Problémová je teda oblasť delenia basy - stredy, stredy - výšky.

Ako je realizovaná výhybka neviem, ale ilúzie si nerobím. Bude skôr minimalistická/jednoduchá, ale to je naozaj už iba dohad. Každopádne kompromisná výhybka oba varianty len zhorší, hlavne ten prvý.