Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Bazar / inzerce » P: Aktivní výhybka / Bi-amp

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [4]

1 ...editoval tubamusic (24. 9. 2019 13:38)

Téma: P: Aktivní výhybka / Bi-amp

Prodám aktivní výhybku co jsem kdysi stavěl. Používal jsem jí v době, kdy jsem měl dva zesilovače. Teď dlouhou dobu nevyužita proto prodávám.
- vstupy 2x symetrické XLR / cinch - volba přepínačem (na každé desce signálové relé) - vstupní sym. zesilovače
- výstupy 4x  pseoudosymetrické XLR / cinch
- nastavení bafflestepu do + 5dB po 1dB pomocí jumperů
- výhybka 24dB/oct. s možností změnit dělící kmitočty a průběhy výhybky díky rezistorům v paticích (pro stálou instalaci to považuji za spolehlivější řešení, než pomocí vícenásobných potenciometrů )
-  4x výstupní buffer s relé pro opožděné připojení výstupu
- volba zemění pomocí nejrůznějších kombinací jumperů pro eliminaci zemních smyček
- možnost překlenutí výhybky, čímž vzniknou pro každý kanál dva výstupy s buffery, tedy možnost použít dva zesilovače bi-amp s využitím pasivních výhybek v bednách. Nebo jsem druhé výstupy používal jako výstupy pro nahrávání u předzesilovače, který tuto možnost neměl.
- regulace výstupu každého kanálu trimrem.
- vstup/výstup pro drátové ovládaní zapnutí/vypnutí

Momentálně ve stavu, kdy nemám osazen jeden IO ve zdroji a jack zdířky ovládání, které jsem potřeboval jinde, ale po domluvě zkompletuji a můžu uvést do provozuschopného stavu. Zvukově to nehrálo vůbec špatně. Byl slyšet velký posun k lepšímu díky oddělení pásem a použití dvou zesilovačů. Při nastavení jako buffer ( bez výhybky) jsem nezaznamenal změnu zvuku k horšímu, spíš naopak. Zvuk je dán typem OZ, jsou tam teď LME49720, dá se vyměnit za lepší Chtělo by to lehce dovychytat drobné mouchy: Trafa ve zdroji mírně bzučí. Je to slyšet jen s uchem přímo u  skříňky výhybky. Koncové buffery mají dost velký klidový proud, jeho snížení by ničemu nevadilo a snížil by se tak odběr a trafa by nebzučela. Jsou to polské Indely, dalo by se to vyřešit i osazením lepších traf, nebo předěláním zdroje s toroidem. Plánoval jsem udělat i jiné desky a celé to ještě vychytat ( třeba i změnit to ohyzdné tlačítko za černé), ale už to nevyužiju a není na to čas. Nabízím někomu, kdo si s tím vyhraje. Dám k tomu samozřejmě všechna schémata a případně i soubory Eagle.

Levně - cenu nabídněte.

https://img20.rajce.idnes.cz/d2003/11/11285/11285446_955dbb59fc38eb64ef2c39c4a90efaf0/images/DSC_1569.jpg?ver=0
více foto zde

Web

2

Re: P: Aktivní výhybka / Bi-amp

Zdravím Vás, mám zájem, pošlete mi číslo, nebo zavolejte na 739061121 Děkuji V. K.

3

Stále aktuální

Web

4

Nahoď cenu. Takhle je to o ničem.

Příspěvky [4]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Bazar / inzerce » P: Aktivní výhybka / Bi-amp

Podobná témata