Téma: SW do auta Focal 13K8711

Zdravim,

rozmyslam o doplnenie mojej aparatury v aute:
2 sety Focal Polyglass 165v30 30th anniversary pohanane Gragster DA1404.

Chcel by som doplnit danu zostavu o SW: mam doma uzatvorenu ozvucnicu 28-30l pre 12".
Pohanane to bude
Phoenix Gold Xenon X600.1

vidim to na 3 moznosti:

-1- Focal JM-Lab 13K8711 - zadarmo, mam to doma smile
Podla WInISD (reprak maju priamo v databaze), 28l box ma Qtc 0.834 , ale F-3 = 66Hz. Viem ze to nie je subwoofer,ale skorej basak do Home Hifi stlpov.
Cez EQ na zosilnovaci mozem ziskat gain na 45Hz a pri 9dB F-3 je pri 39Hz. frekvencka nevyzera priliz zle... ale predsa 9dB je uz dost.

-2- Alpine SWR-1242D - mam moznost vymenit Focal za tento


-3- nieco ine: predat Focal a kupit nieco co podla vas bude lepsie volba do 30l uzavrenky, alebo BR (?) do auta v podobnej cenovej relacii.


Dakujem za rady postrehy!

Re: SW do auta Focal 13K8711

v skrate:
30 litrov je pre 12" tohto typu nenormálne veľa v prípade uzavrenky.
Ten Focal je určite lepšia voľba ako tá dvojcievka Alpine
Neviem, prečo sa všetci v aute ženú za čo najnižším Fbúda
Ak máš doma oba komponenty (búda + repro), vyskúšaj
Ja by ten Focal strčil do uzavrenky 17-18 litrov, našlapal do nej nohou tlmiaci materiál, čo by šlo, hore to rezal na 85Hz a tešil sa z presného, úderného a hlavne zrozumiteľného basu....

(upravil element 25. 7. 2019 22:47)

Re: SW do auta Focal 13K8711

V prvom rade, ďakujem za radu. smile

Doma mám len ten Focal a 30l jednu na 12". Focal je 13" takže zväčšiť otvor a ešte aj zahlbenie repraku. Preto som sa otalal nahodiť to hneď, lebo bedna bude v praxy nevyuzitelna na nič iné.

Ak dám hoci aj do toho 30l, zopár výstuh, a tak napchali militantom a vatelinom , tak sa priblížime k tomu čo si opísal.

Takýto setup nebude na úkor nižších frekvencii? Kde asi bude f-3 a f-10?

Edit: bedu jednu čo strašne vychvalovali ako super SQ autohifi mi dnes ponúkli za polovičnú cenu: Gladen SQX 10 VB, kde hrá tento 10" palec
Môžeme ho brať ako reálnu konkurenciu pre toho Focala?

Dik