Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

František napsal:

Vychádzal som len z takého selského rozumu a porovnania, ohladom spájania repro.
2x4(86dB) 17cm bude silnejšie ako 2x2 12cm (85dB) ktoré mám teraz a je to už slušný záhul pri 2x 100W (DPA440 na +-36V do 3 ohm).
Samozrejme ohladom ceny asi 130€ za 4ks som sa už nebadane dostal na úroveň lepších kusov, takže z tohto pohladu je to neperspektívne riešenie.

http://www.repromania.net/projekty-hifi … -de250.php

S těma citlivostma to není tak jednoduché. Františku, ten údaj jmenovité citlivosti je dost zavádějcí. Budeš repra používat jako basáky. Budeš chtít aby hrály odspoda. Koukni na SPL třeba 8" a 12" jak to vypadá s citlivosí pod 100Hz např., kde to jak padá. Já bych se přikláněl k Wilimu, posilka, bazén, gardenpárty, k tomu mi ty HiFi sloupky moc nejdou. Dneska i v PA najdeš slušný 12" který půjde v rozumném objemu docela nízko. Ale je to věc názoru.

Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

Veď som súhlasil s vami, že hifi nieje vhodné na vonkajšie priestory, vzdal som sa prenášania, na vonok urobím malé PA keď bude čas, keš a chuť.
Chcel som len zabiť dve muchy jednou ranou, ale nie vždy sa to dá smile
Zostalo len posilka, poslucháreň, časom tam skúsim možno aj kino.
Takže pre posilku, ako prioritu, urobím výkonne hifi bedne, ktoré mi moje "muscle amps" ustoja smile
Videl som aj riešenie s dvomi W250s, len tam bol dosť k..otský streďák, respektíve to bol nejaký 100V amplión big_smile a aj výškáč už dali z PA.
Ono pri tých výkonoch už asi nieje moc možností z bežného HiFi.

https://boxsim-db.de/fiesta-25/

Keď nič tak asi urobím tú experience V20.

Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

Už keď tu bol spomenutý projekt LSM zo susedného fóra, tak dávam odkaz aj na veľmi podobný a vydarený projekt stĺpoviek s 10": http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=6513
Možno len ako inšpirácia.

Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

Dôležitý je poznatok, že ak chceme nejakú citlivosť aj dole (pod 60Hz), chce to proste objem a plochu. Bez objemu to nejde...alebo to bude na úkor citlivosti.
Kľudne by som to riešil aj ako 2x8" (s výslednou imp. 4 ohm) + 2-4" + 0,75-1", ale s celkovým objemom aspoň 60L.

(upravil František 26. 6. 2021 18:20)

Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

Čo sa mňa týka, asi budú musieť repro počkať...vlastne asi všetko čo mám v pláne okolo audio hmm
S priateľkou pôjdeme na viac dovoleniek a výletov, ako som pôvodne plánoval...toto ma zrejme dosť vycucá z peňazí.
Minulý rok sme prešli Rumunsko autom až po Constantu. 7 dní, 6 nocí, každá v inom hotely. Je to tam lacné ale človek aj tak niečo minie ale 700€ na dve osoby je super výdavok.
Videli sme tie naj čo sa podarilo nájsť na nete naj zámok, naj hrad, naj jaskyňa, naj pláž, naj výhlady na horách, moderné aj zaostalé Rumusnko atď, Bukurešť je v noci krásna, ale cez deň už tak nie smile a naj kamoš to celé super naplánoval. Ku podivu sme ani zďaleka nesedeli toľko v aute, ako som sa na začiatku bál.
Tento rok niečo podobné, zrejme severné Taliansko, Slovinko možno Chorvátsko zrejme už teraz siedmeho vyrážame, ak sa niečo nepokazí smile
Vlastne len dnes sa toto rozhodlo. Ešte sa trasa plánuje.
Na koniec júla je už zajednaná chata tu na Slovensku, niekedy v auguste last minutes po Europe.
Nikdy som toľko necestoval, ale stojí to za tie peniaze smile

Edit: Jooo vyšlo to big_smile

Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

Práve preto už nerozmýšľam nad cudzími projektami. smile Často som tomu venoval niekoľko hodín času, aby som sa dozvedel, že dotyčný dal nakoniec prednosť napr. mákupu stieracích losov. wink

(upravil František 26. 6. 2021 17:34)

Re: Stĺpovky k DPA440 s 4x W170s

Po lete repro určite urobím smile

Edit: Fuuuu neurobil som big_smile