Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Zdroj pro Leach amp

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

(upravil DJ_Rix 12. 5. 2019 20:47)

Re: Zdroj pro Leach amp

Leach pracuje s napájecím napětím poněkud neefentivně, takže 5V pod šíny rozhodně chodit nebude.
To že je potřeba větší napájení pro tebou zamýšlené použití jsem ti napsal hned v druhém příspěvku vlákna.
MPSA trandy rozhodně nebudou mít problém s těmi 70V napájení, elyty 100u se dají vyměnit.

reeb: přesně tak, 800W+ klasika kostka graetz. Nicméně ten toroid by měl být audio, tak padá trochu víc než by měla 800 s normálním sycením padat smile

(upravil reeb 12. 5. 2019 21:02)

Re: Zdroj pro Leach amp

joe911 napsal:

bohužel, v originálním zapojení zesilovače jsou součátky (kondenzátory 100uF a vstupní tranzistory) na napětí max 63 V !

Tak zapojení vyladíš pro vyšší výkon..např. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23232 ale jde najít spousty modifikací.

Jinak téma patří spíš do zesilovačů.

Web

(upravil Jawis 12. 5. 2019 21:16)

Re: Zdroj pro Leach amp

Ahoj,

Leachů jsem postavil a provozoval několik, nicméně na některé tvoje otázky opravdu nejde odpovědět (pokud to nedoplníš nebo nerozvedeš). Tak nevím proč se čertíš, když se tě kluci doptávají na další věci. Chtějí ti jen poradit.
Tahání "maximálního"výkonu z jakéhokoliv zařízení se příliš nedopoporučuje. Snadno se z něj stane nejslabší článek, který pak přeba po roce rád odejde. Ze zkušenosti ti radím že je lepší oželet třeba 30W na 200W zesíku(tohle na dosažitelném SPL skoro nepoznáš), než při vyšším síťovém napětí (připojíš to jinam, nekomu to prodáš,...) konec odejde.
Taky jsem vždy volil odlišný přístup v návrhu zdroje pro konce na fullrange, nebo pro subbasové.

Ještě prosím o info k té 200W reprosoustavě

Re: Zdroj pro Leach amp

Eminence DELTA-12 8/Ohm + D210TI 8/ohm


jen jsem chtěl o kolik při zátěži spadne napětí ostatním, abych si udělal obrázek o tom jaký toroid a na jaké napětí součástky použít.

Re: Zdroj pro Leach amp

Ta delta by snesla o dost výkonější zesilovač a paradoxně, jestli to budeš tahat po akcích tak by jí i dost prodloužil životnost.  Vsadím se že po půlnoci už pojede ten leach v limitaci smile.

Re: Zdroj pro Leach amp

Ja diky Jawisovi stavim jeho 2xA650 (s C5200/A1943 na koncich) v mostu na +/-65V (bude to do subu s 18NW100-8, kde je max. asi 520W@Xmax), dle simulaci by to skoro 900W melo dat. Zdroj bude cinskej spinak. Pak dam vedet (zatim mam oziveny jeden modul, zdroj je na ceste)

(upravil Bobeš1 13. 5. 2019 10:12)

Re: Zdroj pro Leach amp

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=14250
Jde o to, jestli chceš vědět na kolik to napětí spadne při odporové zátěži a sinus vybuzení, nebo při hudbě a zatížení reproduktory. Je v tom podstatný rozdíl.

Re: Zdroj pro Leach amp

Při sinus vybuzení do odporové zátěže, měl bys to i na více kmitočtech?

Re: Zdroj pro Leach amp

Myslím, že na kmitočtu to nějak závislé nebude. Ale pro představu bude důležitější napájení při vybuzení hudbou do reálných reproduktorů. Kdysi jsem to i měřil, ale už si to nepamatuju. V případě měření sinus do R zátěže se kapacita kondenzátorů téměř neprojevila, při hudbě do reproduktorů už byl vliv vyšší kapacity kladný.

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Zdroj pro Leach amp

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£