1

Téma: Hall senzor

Chlapci,zavítal jsem po delší době,a samozřejmě jdu s prosíkem... smile
Řeším jeden problém.Tachometr na motorce dostává info o rychlosti z řídící jednotky přes CAN sběrnici.Potud je to v pohodě,nicméně jednotka používá Hall snímač na zadním kole,podle všeho snímá šrouby na brzdovém kotouči.A tady je problém.Nemám k dispozici originál snímač a chtěl bych jej nahradit nějakým univerzálem,jenže nevím jaké provedení mám použít.Zatím jsem jen zjistil,že vstup do jednotky reaguje na spojení se zemí.Díval jsem se po něčem,ale většina má napsáno napájení až od šesti a jednotka má napájení čidel 5V.
Poradí někdo?

2

Re: Hall senzor

To je nejaka haluz ne ? Hallu na 5V je hromada...prikladem:
https://www.tme.eu/cz/details/ss411a/ha … /?brutto=1

3

Re: Hall senzor

Bych potřeboval ideálně už rovnou v pouzdru:
https://www.ebay.com/itm/M8-PNP-NC-Hall … SwfHVbN5pM

4

Re: Hall senzor

Jo takhle, to jsem hned nepochopil smile Tak to máš potom pravdu, většina magnetických čidel v tomhle M8 pouzdře je od 10V, pro C drážku to dělá třeba SMC i ve verzi pro 4-8V napájení, ale moc jsem nepátral jinde jestli to někdo v M8 provedení dělá taky.
Nejmíň jsem našel 7V u IFM.
https://www.ifm.com/cz/cs/product/MX5015

5 ...editoval Anti (21. 4. 2019 19:43)

Re: Hall senzor

Mám tu tacho budík od čínského bratra,výstup mají taky 5V a mají k tomu senzor v tom provedení(jen závit M12).Ale bohužel bez popisu,a já blbec jsem si chtěl nastavit kabel,a chlapec to pájení nepřežil.
Když bude nejhůř,koupím to co tam dává pan Ducati...
https://www.ebay.com/itm/DUCATI-ST3-ST4 … ctupt=true

6

Re: Hall senzor

Tak už jsem našel co ten čínský bratr používá:
https://www.aliexpress.com/item/Digital … st=ae803_3

7

Re: Hall senzor

Na tachometr, odometr, nepotrebujes hallsensor. Staci kontakt jazyckoveho rele, magnet do sroubu.Funguje to do rychloisti pres 220km-h
Pokud predci jenom chces hallsensor, da se oddelit spinaci kontakt pres jazyckove rele, ktere ti zvlada davat impulzy, do rychlosti otaceni kola, kam se nedostanes ani na supersportu.
Napajeni sensoru privedes z pozice ACC  (12V po zapnuti klicku) a vystupni trandak, muze primo spinat civku maleho jazyckoveho rele.
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=111 … icle=59591
Galvanicky tak bezpecne oddelis obvod sensoru od snimaci elektroniky ciziho tachometru.
Funkcni i pro cyklotachometry, jako je sigma sport, /BC700 a pod/ ktery funguje do 199km-h

8

Re: Hall senzor

Jazýčkové relé s cykloměřáku jsem měl v prackách taky,ale vzhledem k tomu že výstup jde do řídící jednotky,měl jsem bobky že by tam mohl něco odpálit.Navíc bych to stejně musel vestavět do nějaké trubičky a řešit magnety.Nakonec to stejně dopadne tak,že tam vrazím originál abych předešel nějaké nekompatibilitě...