Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 49 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 47 48 49 50 51 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [961 až 980 z 1,502]

Re: Danwatt ...

To se pak nedává

Re: Danwatt ...

Milos66 napsal:

Tak vyskusaj kvalitnu stanicu - mikropajku a potom mi napis ako to vidis.
Ako vlastnim Wellerku, nic ine som do paprcky nezobral.

Jo, kromě trafopájky mám ještě "starou" ale stále funkční ERS-50 --- ta je snad nesmrtelná. smile

Re: Danwatt ...

Budete si někdo nechávat dělat tu Laciho desku třeba u Číňana? Že bych se připojil k objednávce?

(upravil danhard 17. 1. 2020 9:26)

Re: Danwatt ...

Nejdřív to zredukujte do 10x10cm, 8A můstek nemusí být na chladiči, maximálně se mu dá kus plechu.

Ale je to skutečně retro se všemi nectnostmi, moderní součástky tam nepatří smile

Re: Danwatt ...

Správně!

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/blok2.jpg

Re: Danwatt ...

A nějaký plošťák s TO3 a TO66 by někdo neměl?

Web

Re: Danwatt ...

V sprinte sa to da velmi lahko prerobit. Zajtra to skusim.

(upravil microlan 17. 1. 2020 14:38)

Re: Danwatt ...

A nějaký plošťák s TO3 a TO66 by někdo neměl?

No já mám ty T75ky, i s plechama (neohnutýma) nebo mám k tomu i úhelníček viz zde, ale jen ta původní verze s proudovým zdrojem

http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/thumbs/t_manie_126.jpg

Re: Danwatt ...

Variantu s konci TO3 (MJ15003/4) mám též v plánu zkusit, chtěl bych je ale dát na samostatnej chladič tohoto typu
http://www.surplussales.com/Images/Heat … 2-2_lg.jpg
přišoubovanej ke dnu krabice.
Krátký přívodní kabely dostatečného průřezu by hádám neměly ničemu vadit

Re: Danwatt ...

skusali ste uz niekto na pozicii prveho tranzistoru mosfet/jfet? (2n7000 alebo BF256)

Re: Danwatt ...

To se dá, ale je to pak už něco jiného.
Stejně můžu dát na vstup PNP diferenciální pár a vázat to dc.
Odstraní se tím dvě nectnosti.
Ale v době vzniku byl jediný dostupný PNP tranzistor KF517 a ten stál 2x tolik, co KC509.
V době vzniku AuRa Z1 a dalších bylo toto zapojení už hodně přežité, ale stejně se od něj Janda neodpoutal.

Re: Danwatt ...

nj to uz by bol iny zosilnovac, co mi to ale pripomina tak pnp diferak ma tusim technics su7700k, tam sa to naramne podoba aj na konci na transiwatt, len je to symetricky napajane a nemaju tam kybel na vystupe smile

(upravil danhard 17. 1. 2020 21:01)

Re: Danwatt ...

Když tam dám differák, tak to umí držet lépe střed a je to odolnější proti přebuzení.
Ale je to jeden tranzistor navíc.

Mě tu zajímal čistě koncový stupeň, jeho přechodové zkreslení a využití napájení.

(upravil rvx73 17. 1. 2020 21:53)

Re: Danwatt ...

"jeden tranzistor navíc" - a pak další tranzistor do zdroje proudu pro ten diferák, další dva pro proudové zrcadlo ať to má hezky symetrickou zátěž, .... jak se s tím jednou začne, tak je těžké přestat smile



apropos - nezkoušeli jste někdo, jak moc velké rozdíly v betě konců (npn-pnp) si to nechá líbit?
(protože ne každej má doma od všeho 100 ks, aby si mohl vybírat)

(upravil danhard 17. 1. 2020 22:05)

Re: Danwatt ...

Takové niance tam být nemusí, differák stačí odporově smile

Podstatný je NPN konec, PNP to nějak zkousne, trochu vyšší zkreslení 2h. při vyšším vybuzení.

Na to si nikdo nestěžoval, ani když to bylo s NPN darlingtonem u TW120 a s původníma odporama.

ps. naopak, snažím se z těch starých schemat tahat jen to podstatné, ne stereotypy.
11 let jsem dělal ve VÚMS s Jirkou Dostálem - Operační zesilovače.

Re: Danwatt ...

Mě by se myšlenka schematu vypiplaného na tomto webu líbila.Pár trandů navíc nevadí,kór při dnešních cenách.Ale chápu zadání a že jsou lepší koncepce...

(upravil rvx73 17. 1. 2020 22:05)

Re: Danwatt ...

danhard: takže klidovej proud budiče navrhnout (s mírnou rezervou) podle NPN, aby ho to umělo otevřít skoro až do saturace?

nebo do jaké míry tam necháváš vliv na to "bootstrapové" přibuzení? Tím jenom kompenzuješ pokles napájení při max odběru, nebo to je jinak?

(upravil danhard 17. 1. 2020 22:23)

Re: Danwatt ...

Přibuzení je jen na to, aby se to vybudilo k napájení, tj. max. výkon z daného napájení.

Ale skutečně to je jen oprášenej Transiwatt, správné řešení je Dexan, B konec buzenej proudově symetricky s omezením proudu, tak se z toho B dá vymámit nejvíc.

Můžu to upravit i na asymetrické napájení, ale jen z důvodu koncepce jedné pojistky v napájení a ochrany zátěže výstupním kondem.

Re: Danwatt ...

Tak jsem tu "svou" desku lehounce upravil.
https://hordek.rajce.idnes.cz/Danwatt/# … ge-001.jpg

Re: Danwatt ...

to už vypadá líp

Příspěvky [961 až 980 z 1,502]

  Stránky: ««« 1 ... 47 48 49 50 51 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£