Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 30 z 76)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 ... 76 »»»

RSS

Příspěvky [581 až 600 z 1,503]

Re: Danwatt ...

Wili napsal:

jj jasne, v pohode...

Tak jsi všude slavnej, jen jsem tam zapomněl přidat poznámku, že je sinclair vocas smile

Re: Danwatt ...

big_smile

zmeram a poslem ti sem tu limitaci, skusim aj nanovo THD ci sa nieco zmenilo, ked bude cas tak to sem hodim. Mozno cez vikend ak stihnem.

(upravil danhard 11. 12. 2019 21:57)

Re: Danwatt ...

Vždy to bude živé schema, když se najde nějaký kosmetický nedostatek, tak se vyřeší smile

Dokud budu na živu, tak to budu upgradovat. Napsal jsem to správně ?

Jestli ne, tak je smlouva neplatná a seru na to smile

Re: Danwatt ...

No pro mě teda platí vykopnout BD a nacpat tam KSA/KSC,ohňostrujů už jsem si užil dost...Jsem zvědav jak to s těma 1943/5200 ukočíruju..

(upravil danhard 12. 12. 2019 0:43)

Re: Danwatt ...

Zkuste si to s čímkoliv, mě to zajímalo z principu.
ps. výkonově by to měl spočítat i hňup, ale dělal snad někdo zásah do zapojení, aby to vylepšil ?

Re: Danwatt ...

Mě by to taky zajímalo, protože tak rychlý budiče nemám a vychází to +- tak, že čím rychlejší konce, tím větší kapacita v lokální ZV...

(upravil kaed 17. 12. 2019 11:19)

Re: Danwatt ...

Dnes jsem složil další dva moduly, s trafem 130VA 32.5V to bez problémů dotáhne obdélník do 4R do 40Vp-p, ale v té chvíli zdroj dává 44V a 20W cihlák hoří...
Zrovna na to hraju, takovej jednoduchej "malej" zesilovač...
https://i.imgur.com/OBRHtQE.jpg
pěknej prasobastl, ale na Františka nemám smile
Co mě ještě překvapilo, že to díky zenerce a kondenzátoru ve zdroji proudu úplně ztratilo to tranzivattový "pumpování" při zapnutí, tohle prostě začne s nějakým zkreslením hned hrát, a během 1s je to v provozu.

Re: Danwatt ...

jj hra to super a je to pekna mala hracka, mne sa to najviac paci ako zosilnovac k PC, nic to netopi, mozem to zabudnut zapnute aj 3 dni a je studeny big_smile

ake tam mas koncaky? dal si toshiby alebo nakoniec si zvolil nieco pomalsie?

Re: Danwatt ...

Tohle je s toshibama, ještě mám na další pár, a pak mám jeden pár s TIP35/36. Nerozeznám to od sebe ani na osciloskopu ani podle zvuku, akorát toshiby potřebují víc zatlouct zpětnou vazbu, jinej rozdíl nepozoruju.
Já mám teda "hladový" bedýnky s ND91-4 - citlivost cca 84dB - takže s tímhle kouskem hliníku bych to dokázal i uhnat (na samotě u lesa smile Ale v komplet hliníkové bedně  to bude v pohodě. V tohle směru je TPA3116 nepřekonatelný, to netopí ani při plným výkonu a zesilovač se zdrojem má 20x15x4cm.

Re: Danwatt ...

nj TPA ale topi aj ked nehra, ma akoby velku stratu v klidovom rezime. Teda aspon ja co mam potuneny TPA3250 na vyssej frekvenci, tak to celkom topi ked to mam potichu, bezne u PC. Samozrejme pri plnom vykone je to cca rovnako horuce ako v klidu, v tom je Dcko neprekonatelne, ale proste topi to naprazdno viac ako danwatt big_smile teda aspon ten moj.

TPA ma rozhodne ovela vyssi sum. To pocujem jak sumi aj 0.5-1m od bedny.

U danwattu mozem ucho prilozit k vyskacu a sumi to neskutocne malo.

Jake si dal nakoniec kompenzacie do spatnej vazby s toshibami? tiez si musel davat az 220-300p alebo stacilo ti aj menej? ake mas to126 "budice" ?

(upravil kaed 17. 12. 2019 17:38)

Re: Danwatt ...

u všech stačilo 470p, při 330p byl pořád na náběžnejch hranách překmit. To už jsem psal u té první fotky před cca 14-ti dny. Budiče obyč. BD139-16,140-16 onsemi/fairchild celoplast. odpor ve zdroji proudu 8R2, tj cca 80mA proudu.
ohledně tpa raděj zde: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 15#p353415

Re: Danwatt ...

Dexan baští v klidu 20mA smile

Re: Danwatt ...

Jak teď vlastně vypadá "nejaktuálnější" schema Danwattu? Abych věděl jak předělat prototyp návrh desky na něj, co doma mám. Dík.

Re: Danwatt ...

v podstatě pořád tohle: https://postimg.cc/vxhdxLsM
akorát přes D1-D2 kondík 1G/6.3V, R15 cca 2k2-1k5 a paralelně k C7 zenerka na 25-30V. Někteří to ještě rozdělují na dva odpory, ale tohle jde i na původní desce, zespodu se připájí SMD zenerka.
Krom dobastlení kondíku 1G to mám na svejch deskách, a ještě mi tady dvě vyzbyly. Klidně pošlu i eagle data včetně knihoven, pokud chce někdo tvořit dál. "Kulturním" doplnění 1G kondíku už je deska jedním rozměrem těsně pod 10cm, pak už u číňana násobně roste cena...

Re: Danwatt ...

Když se dá zenerka na 24V, tak tam nemusí být ani C7 220uF, ani 1G kond.

(upravil kaed 17. 12. 2019 19:34)

Re: Danwatt ...

Ale nějakej kondenzátor přes tu zenerku by být měl, ne? - Když já tam tu zenerku dával jako poslední, a 100M ani 47M nemám zrovna žádnej kondenzátor s roztečí 7.5mm...
Se zenerkou a kondenzátorm 1G to ale fakt startuje pěkně, chvilička zkreslenýho zvuku a hraje to, bez pumpování a nějakejch pazvuků. Možná to zkusím i bez něj, pak není na desce co zlepšovat... (dycky je)

(upravil rvx73 17. 12. 2019 19:42)

Re: Danwatt ...

kaed: vyzkoušej a dej vědět wink

apropos - v té verzi s TIP35/36 tam máš jaké hodnoty součástek?

Re: Danwatt ...

s TIP35/36 pořád stejně, akorát kondenzátor ve ZV vyšel na 330p. Věřím tomu, že s ještě pomalejšíma KD607/617 bude stačit těch 100p co jsou v úvodním schématu. Tam to teda je ještě bez zenerky, k tomu jsem se ještě nedostal, a mám dojem, že těch SMD zenerek 24V ani tolik nemám...
Ještě jsem zapoměl, zdroj proudu 8r2, tj 80mA buzení, což by pro zesílení NPN okolo 60 mělo stačit na vybuzení konců i bez modulace proudu...

Re: Danwatt ...

ma niekto merania s obdlznikom ? (graf kde su udaje citatelne)

(upravil kaed 18. 12. 2019 17:08)

Re: Danwatt ...

já to jenom vyfotil na skopu, protože to neumím z paměti dostat na flash, prostě musel bych vytáhnout manuál... teď se dívám, že je to tak trochu selfie línýho hňupa:  https://i.imgur.com/VlFxfLb.jpg
signál na vstupu je 5V 1kHz kalibrační ze skopu přes dělič 10k/10k,  10V na dílek,  tj 40V p-p při napájení nějakejch 44V a je to 1kHz, rychlost přepběhu ani nejde odečíst, musel bych to roztáhnout a pak teprveby to šlo, ale ten kondík navstupu už nebudu oddělávat...
Pak jsem osadil 470p na vstup a je konec:
https://i.imgur.com/bRW5JvA.jpg

Příspěvky [581 až 600 z 1,503]

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 ... 76 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Danwatt ...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£