Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Ahoj všichni,
jsem zde nový. Nedávno jsem si pořídil sloupky Mission 782 a jsem s nimi celkem spokoje v mé velice malé poslechovce. Jelikož mám již nějaké roky a citlivost na výšky mi ubývá, měl bych dotaz na Vás na odborníky. Je možné přidat ještě jeden tweter zapojený přes patřičnou vyhýbku. Představoval bych si  to tak, že bych si nechal vysoustružit nějakou kopulku z hliníku (něco jako mají B a W) a umístil ji nahoru na bednu. Co třeba Visaton TL 16 H 8 OHM, nebo co jiného. Mission mají 8 ohm. Vždyť se také dělají 4 pásmové reprobedny, ale to asi již zapracovává od začátku při jejich vývoji.
Jestli jsem mimo tak se na mě nezlobte.

Díky předem za názory.

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

A nestačilo by se trochu povrtat ve výhybce? Dva vejškáče je pěkná blbost, už kvůli interferencím, který mezi něma vzniknou.
Další věc je, že je potřeba si na nastupující hluchotu a slepotu postupně zvykat a používat normálně laděný bedny, dost často u toho poslechu ten nahluchlej není sám, a co potom zažívají ti s normálním sluchem?  -z  vlastní zkušenosti toho nahluchlýho a slepnoucího...

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Žiadny pridaný výškáč. Pridať výšky ak je kde smile

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Děkuji za velice rychlou odezvu.
Asi máte pravdu, stačí asi opravdu přidat výšky. Již nyní je mám +2 z celkových 5.
Ten horní případně přidaný výškáč, by pomohl ještě v jedné věci. Boxy Mission 782 jsou max vysoké asi 85 cm, moje uši, když sedím na pohovce jsou postatně výš. Kdybych tu kopulku natočil trochu výš pomohlo by to i v této věci...

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Přece nejsou výškové reproduktory tak směrové, aby to mělo takový útlum. Jednodušší je bedny podložit, nebo dát na stojany, aby byl výškáč v rovině tvé hlavy. Přidávat další reproduktor je nevhodné řešení. Když máš kde, tak si ještě přidej na korekcích úroveň "Treble".

(upravil tatko Tom 4. 3. 2019 20:11)

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

https://i.postimg.cc/XGz0nFkd/Podstavce-od-Nagytatu.jpg

Priateľ mi narezal hranolky, zošróbovať som to zvládol sám smile

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Taky záleží, jak daleko od těch beden sedíš. Myslím si, že úhlovou odchylku výškáče +/- 5 st. nemůže nikdo poznat. Reálně to znamená, že 2m vzdálená bedna může být o 17,5cm níž, než tvoje ucho. Na 3m to máš 26cm. Pokud je rozdíl větší, tak bych bedny podložil.

Jedna možnost je kouknout na výhybku, jestli jsou tam u výšky odpory a ty případně upravit, ale pokud se ti do výhybky nechce vrtat a máš možnost výšky přidat na EQ, tak bych přidal na EQ a dál neřešil.

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Bedny Mission 782 jsou velice štíhlé, zvednutím asi 15 cm by se staly velice nestabilní. Mám je na Souncarech. Taky jsem vymýšlel, že bych si nechal vypálit tlustou železnou desku přesně podle jejich půdorysu, tu přišrouboval bod bedny a zas dal na Soundcary. Kdybych měl prostor, tak bych je naklonil trochu dozadu. Ty těžké desky, klidně 4 - 6 cm, prý bednám pomohou na basech.?
Na ty vyhýbky jsem se koukal jen spěšně, jsou přišroubované na terminálech, musím nastudovat to zapojení tišťáku, případně zmenšit odpor.
Mám je umístěny cca 2 m od sebe, vzdálenost cca 3 m.

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

P.S. Ještě jsem se chtěl zeptat, jak je sem možno vkládat fotky.
Dík

(upravil kaed 5. 3. 2019 18:14)

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

dívám se na netu, to je ta divnost s vejškáčema pod střeďákem? Proč!?
Výhybka pro 3p přímo na misce... to budou bipolární elektrolyty a cívky s feritem, ostatně tady jsou ty bipoláry i vidět: https://www.sbazar.cz/www.HifiKlubBrno. … ez-eisa...

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

novak: o kolik máš výškový repro níž, než ucho při poslechu?

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Na fotky někteří používají pravděpodobně http://postimg.cz/ apod...
Např: https://postimg.cc/ykZJXf8m (odkaz z Audiowebu č.9 https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20238 )

Já mám cca 20 let svoje úložiště a dávám na něj odkazy...
To dosud nebyl problém (zdarma, ale kdo ví jak to bude dál...) a aspoň se po čase neztrácí data,
jako když nad tím není vůbec žádná kontrola...

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Výškáč mám proti uším cca o 0,5 m níž na vzdálenosti 3 m.

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Ten problém s nedostatkem výšek bude nejspíš problém směrovosti výškáče. Neudrží široký svazek dostatečně vysoko a tím pádem je na výškách oproti středům málo vyzářeného výkonu. Mnoho i poměrně malých 1" kalot začíná mimo osu padat už od 7kHz. Člověk si sice může myslet, že to vyřeší natočením výškáče na uši, protože v ose je to rovný...ale člověk neslyší jen přímý osový zvuk...a pokud je celkový vyzářený výkon na výškách malý, je výšek málo. smile

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Netvrdím, že je to zrovna prípad tento, ale ono niekedy je problém aj v tom, že pokiaľ prejde človek z horšej (piezo, zlá výhybka, zdvih konca pásma) sústavy na lepšiu (rovnejšiu), či predtým počúval na "lavór", teda basy a výsky naplno, tak po zapojení nových, rovnejších sústav má pocit, že to zrazu "nehrá" výšky. Hrá (dokonca tie missiony mám pocit, že aj trochu viac, ako treba), len doteraz ich vždy počul viac z rôznych dôvodov. V aute si roky rokúce robím slušnú muziku a takmer vždy, keď si tam niekto sadol, že si to chce vypočuť, tak skonštatoval, že to má málo výšok (merané a ladené). Ono ani v skutočnosti až tak moc výšok v tých nahrávkach nie je, len mnoho ľudí ich vyťahuje korekciami/výhybkami... nad normálnu úroveň.
Možno pre začiatok by som ich presunul do inej miestnosti a na iný zosík a skúsil počúvať tam, či prizvať niekoho, čo má niečo za sebou, potom skúsiť pozrieť reťazec (niekedy sa aj tam chybička vloudí) a až potom sa vrhol na ladenie výhybka (meranie). Pridávanie výškaču nie je cesta, to už radšej iné búdy....

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

100% súhlas. Sám som desaťročia počúval "lavór", prvý posluch kvalitných, vyrovaných bední bol sklamaním. Než som si neuvedomil, že zrazu počujem omnohoi viac tónov, nástrojov, detailov. smile

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

To já mám trochu opačnou zkušenost. Na PC chrastítkách jsem měl taky nastavený lavor, to samé na TVM bednách. Po přechodu na repra Seas, které jsem hrál bez EQ, jsem byl překvapený, kolik výšek přibylo, respektive jak byly ostré a kolik v nich najednou bylo detailů, to na shitovém výškáči člověk nenahoní ani lavorem. Podobná zkušenost když jsem poprvé slyšel bowers bedny. Spíš jsem vždy pocítil úbytek basů. Nebo spíše "basů".

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Aj tom to je - ako kto počujeme a vnímame.
Mne "nechýbajú výšky" z prostého dôvodu - strata sluchu na výškách. Niekedy počujem akotak do 12500, niekedy len do 11 kHz. Vychádzajúc z predpokladu, že by som mal počuť "rovnako" ľudský hlas naživo a reprodukovaný - po pridaní výšok vyliezajú sykavky, ktoré napriamo nepočuť smile
Iná vec sú najspodnejšie basy - tie počujem, na terajších bedniach v rozsahu, na ktorý moje staré proste nemali.
Vtedy som si "vychutnal" hudbu so značným pridaním korekcií a hlasitosti. Teraz sa mi to vôbec nežiada. Kopák kopne a basy basujú aj pri celkom tichom posluchu. Najlepší pocit z hudby mám teraz pri hlasitosti porovnateľnej so silou hlasnejšieho hovoru, aj nižšej.

Re: Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Děkuji za Vaše názory a podněty.
Ještě jsem neměl čas vyndat vaničku s vyhýbkou a nakreslit zapojení s hodnotama kondů a hlavně jejich kvalitou. Někdo výše psal, že tam budou bipolární (elektrolitické ?) Taky mají něco najeto- ani nevím rok výroby. Cenu EISA měly za rok 2000-2001, tak mají možná již ke dvaceti rokům. To určitě těm elitům nepřidá
Jak jsem různě brouzdal po Webu, tak ty elity by chtěli nahradit svitkovýma. Třeba by se to horní pásmo zlepšilo.
Bohužel jsem nikde na Webu nesehnal zapojení té 3 cest. vyhýbky. Snad to brzy rozeberu a budu chytřejší.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Rozšíření 3p soustavy Mission 782 o další výškové pásmo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£