Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla NZC420 Zvuk

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [4]

1 ...editoval Martinel (16. 2. 2019 18:37)

Téma: Tesla NZC420 Zvuk

Ahojte,
Aj vdaka tomuto foru sa mi podarilo zrepsovat sympaticky kus audio historie - nzc420.
Vymenil som velky 5000uF elyt a vsetky “hovnaky” a aktualne:
- vsetko funguje ako ma pri pouziti zabudovaneho zosilovaca (vratane korekcii)
- pri prepojeni cez nizkourovnovy magnetofonovy vystup na novy receiver (s phono modulom) ma tato kombinacia velmi nekvalitny zvuk (prehnane basy, ziadne vysky)
Hladanim priciny a experimentovanim som prisiel na nasledovne:

Stlacene tlacitko MAGN + interny zosilovac = spravny zvuk v celkom spektre
Stlacene MAGN + externy zosilovac = vela basov ziadne vysky, hlasitost OK
Stlacene CRYST + externy zosilovac = zvuk OK v celom spektre ale extremne nizka uroven (potichu)
Stlacene CRYST + interny zosilovac = zvuk OK v celom spektre ale extremne nizka uroven (potichu)

Bol by som vdacny za akykolvek podnet ako dostat kombinaciu s ext zosilovacom aspon k takej kvalite zvuku ako ma interny... dakujem!

2

Re: Tesla NZC420 Zvuk

Nějakou obdobu této teslácké řady jsem kdysi upravoval - viz http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22399
Nejen dle mého názoru se kvalita zvuku zvedla, je pravda, že nejslabším článkem je výkonový zesilovač. Ale i předzesilovač pro gramo má nízkou kvalitu (zkresluje na basech) a vyžaduje zásah.
Nejsem si jist, zda jsem popisu problému správně porozuměl. Předpokládám z výkladu, že je použit výstup NZC420 pro magnetofon, přiveden do vstupu do nějakého recieveru do vstupu pro gramofon.
Problémem toho popsaného propojení je nedostatečná úroveň signálu pro externí zesilovač. Ten musí mít nastaven vstup pro LINE, ne magnetodynamiku-gramofon. Samozřejmě, že magnetodynamika je citlivější, ale má v sobě korekci, která sebere výšky v úrovni cca - 20 dB, tak nejsou slyšet smile.
Já bych to zkusil řešit změnou odporu R12 (R12´) třeba až na 2k2. Snad jsem porozuměl správně. Ale, protože bude předzesilovač použit nejspíš s kvalitním zesilovačem a bednami, doporučuji jeho úpravu dle odkazu.

3

Podobne vlakna i se schematem

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p … ;t=1155371

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … p;start=30

Web

4

Otas: Diky moc za nasmerovanie.
Zapojenie je presne take - z NZC cez vystup pre magnetofón je pripojeny externý zosilovac a repro. Zosilovac má vstupy ako pre MM tak pre MC prenosky.  Samozrejme aj iné linkový vstupy. Bohužiaľ uspokojivý zvuk neponúka pripojenie k žiadnemu z nich. Pri prepojení cez LINE vstup je hlasitosť taká nízka že charakter zvuku neviem dobre posúdiť....
Na prestavbu podľa odporúčaného návodu si zatiaľ netrúfam, ale skúsim aspoň vymeniť spomínané R12.

Příspěvky [4]

Stránky: 1

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla NZC420 Zvuk

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£