21

Re: K: převodník, transport USB - SPDIF (koax)

I když nečekám nějaké nadšené komentáře, přesto se zeptám, jaký máte názor na tohle, v pořadí, jak by se mi to líbilo:
1. https://ebay.to/2V9hjje
1. https://ebay.to/2Nf81iN
3. https://ebay.to/2SPx8yC
4. https://ebay.to/2SMBQgF

22

Za mě snad vyzkoušet jedině číslo 3, zbytek je děs sad Obzvlášt ten poslední, ty jejich pseudosračky s umělým středem vytvořeným odporama aby to nemuselo mít symetrickej zdroj sad

23

Ale tady mají napájení oddělené:
https://i.ebayimg.com/images/g/6YMAAOSw … -l1600.jpg

24

Příšerná topologie DPS, odfláklé napájení a obyčejný Tenor 7022 na USB.

25

Tak v tom se fakt moc nevyznám, jestli je Tenor špatný vůbec nedokážu posoudit. Ale proto se ptám smile .
Sranda je, že převážná většina nabídek, co jsem dostal, je právě na podobné čínské desky, sice v krabičce se zdrojem, ale...
Ale zdroj si umím udělat, krabičku taky, a troufnu si říct, že lepší než je mi nabízeno. Navíc mnozí jako by se snažili držet se horní hranice ceny big_smile
Zeptám se tedy jinak, opravdu nikdo nemá odzkoušený nějaký USB DAC, raději jen desku, který by za něco stál? Já se v tom množství fakt nedokážu zorientovat.
Díky!!

26 ...editoval Hippo007 (21. 2. 2019 10:01)

Já mám mimo Luta DACu i S.M.S.L Sanskrit Pro-B a nestěžuji si. Ale nejsem žádný netopýr.

Edit: oprava odkazu na DAC

27

Ti čínani vypadaji mnohdy lákavě, je tam vzdycky ale nějaké ale..navrh pcb atd. Pár jsem jich doma měl..

Web

28 ...editoval Nevlad (21. 2. 2019 10:39)

A co soudíte o něčem takovém?
AK4495 + XMOS U8 + MUSES8820 + ADUM High Speed Digital isolation Asynchronous USB DAC decoder / 32bit 192K
To trafo je tam sice dost na těsno, ale nebyl by problém, že bych si udělal novou skříňku s jiným rozložením.

29 ...editoval Hippo007 (21. 2. 2019 11:39)

Neslyšel jsem to, ale myslím, že v této cenové relaci bude SMSL Sanskrit 10th lepší. Ale platí, co napsal Reeb výše. Nelze si myslet, že zařízení různých cenových relací budou hrát stejně.
btw, při počítání ceny nezapomeň při ceně nad 22€ na platbu poště, celníkovi (když si necháš proclení udělat poštou, tak je to celkem asi 500 Kč) a doplacení 21% DPH z ceny (když máš poštovné zdarma tak někdy připočítají pro výpočet DPH i fiktivní cenu poštovného, kolik bys platil za poslání balíčku odsud do výchozího místa).

30 ...editoval Nevlad (22. 2. 2019 14:39)

Dostal jsem nabídku na tenhle NAD DAC
V popisu je „USB Audio Class 2 XMOS USB receiver, Cirrus Logic CS4398 DAC chip, Texas Instruments LME49860 op-amp“.
Ten by nemusel zklamat, co si o tom myslíte?

EDIT: Našel jsem k němu i servisní manuál, tak se na to můžete mrknout, pokud to bude pro někoho zajímavé. A pokud to nějak okomentujete, budu moc rád.
Díky

31 ...editoval Nevlad (22. 2. 2019 14:59)

Ještě přidám odkazy na fotky desek
https://www.dropbox.com/s/qree85buqpi8r … 1.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/7uaokxlx1opn4 … 3.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/8xtbzh1ydr3l6 … 0.jpg?dl=0

32 ...editoval Dohnalik (22. 2. 2019 16:10)

Ten návrh NADu nic moc. Takový poslepovaný všechno možný někým kdo o tom ví prd (každopádně to je 99,98% hifi co se prodá ročně, takže nic divnýho). Jestli ho máš možnost koupit do 3k, tak se asi dá. Víc bych za něj osobně nutně nedal. A ty operáky bych možná časem vyměnil, nejsou nic moc, ale furt daleko snesitelnější jako svinstvo typu LME49720.

33 ...editoval Nevlad (22. 2. 2019 18:05)

Když ho vezmu, tak sice nebude do tří tisíc, spíš kolem pěti, ale osazení je IMHO kvalitní, i podle Tvých vyjádření, viz post http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=345430#p345430 (...a všechno to bylo rozšlapáno CS4398 čipem...)
Má i XMOS a slušný analog výstup. Já jsem ty LME49860 už několikrát použil jako náhradu, třeba v cd playeru, a z těch levnějších např. NJM4580, OPA2132, OPA2134 aj. mým uším znějí nejlíp.
Vím, že layout dps má taky velký vliv na funkčnost i zvuk, ale taky vím, že je to v těchhle věcech, i při dodržení všech možných zásad, trochu čarování.
Tak nějak si myslím, že je to zatím to nejlepší, co za ty prachy můžu dostat. Je k tomu komplet dokumentace, drivery i nový firmware se dají stáhnout.
Taky je zde taková podstatná drobnost, zatím mi každý říká, že co JE SRAČKA, ale já bych se chtěl raději dozvědět, co sračka NENÍ. Vím, že v ceně relativně nízké nemůžu čekat audiofilský zázrak. Ani ho nechci, chci slušné zařízení, které, jak jsem psal nahoře, mi pošle hudbu z noťasu do zesilovače bez brumu, šumu tak, aby se dala poslouchat.
Ale musím říct, že jsem vděčný i za ty negativní reference, i podle nich si postupně dělám jakýs takýs obrázek "vo co gou" cool

34

Největší problém toho NADu je to nízké napájecí napětí analogových větví operáků. Ale z toho, co jsi tu dal je to jednoznačně nejlepší volba, klidně bych do něj šel, hrát to bude parádně. Rozhodně bych dal raději 5 za nada, než 3 za ty čínský hajzly z ebay.

35 ...editoval Dohnalik (22. 2. 2019 19:44)

Ten čip je jedinej důvod proč jsem to hned neudsoudil big_smile DAC design je o čipu do určité míry. Tady se kouknu na layout a berou mě všichni čerti. Návratový země nikde, výběr kritických součástek šílenej, naprosto debilní vyřešení balanced výstupu (udělat z toho SE a pak zpátky na BAL? to je dobrej fekál). Taky ty naprosto zbytečný elyty za DACem jako DC coupling...to zase odněkud soudruh v číně okoukal. Co ocenuju je pokus (byt špatnej) o shunt regulátor na analog DACu.

Jestli chceš, tak to zkus. Je to hotový komerční řešení a abys ocenil highend DAC, tak to pak stejně bude asi chtít jinej amp a možná bedny big_smile Hrát to bude a snad i relativně slušně. Souhlasím s RIXem, až na to nízký napětí na operáky...není důvod tam dávat víc. Spíš ty brutální nesynchronizovaný a nevyfiltrovaný spínáky...

36 ...editoval mechanik (22. 2. 2019 20:12)

DJ_Rix napsal:

NAD T760 - ten převodník USB SPDIF od CW jsou vyhozený peníze. Stačí ta nejlacinější USB zvukovka za 200 s SPDIF výstupem, pokud nemá PC integrovanou co by měla SPDIF.

To je nezmysel, pri S/PDIF je počuť jitter ako kdekolvek inde. Integrovaná zvukovka s S/PDIF? To bude des. To chce aspoň ESI juliu. S/PDIF z Lynx L22 bolo zase lepšie. Asynchronne USB je prínos ale oproti tej Lynx nie zas tak drastický. Ten modul Od CW je pre S/PDIF najlepšia volba.

1watt napsal:

Zase takovej rozdíl,oproti LutaDAC,to nebude,možná nebude žádnej rozdíl Rixi..ten HSDAC s LM 49990 je uplně jinde,než co ty si slýchával wink

Tie LM49990 sú sračky v tom HSDACe to hralo divne a urevane. Ako píše Dohnalik. Majtelovi, môj otec, som tam vrátil LM4562/LM49720... HSDAC je z dnešného pohladu urobený velmi zle. Má len 3 stabilizátory na všetko, 7805 na digitál a LM317/337 na analog. Ziadna predstabilizácia. Tie 7805 majú mizerné PSRR keď sa zaplo svetlo vo vedlajšej miestnosti vedelo to urobiť slušný lupanec. Inak OZ ani nemajú blokovanie. Ale bola iná doba. Vtedy tu bola len CASEA... Tomáš bol asi prvý čo ponúkol DAC pre DIY.

37

Chlapci děkuji moc za názory, ve každém je kus pravdy. A navíc, já už taky musím brát v úvahu „opotřebení materiálu“, sjíždím už sedmé gumy a uši v soklu nemám, že bych je vyměnil za lepší big_smile . Definitivně se rozhodnu po neděli, ještě využiju Reebovy nabídky a zkusím ten LutaDAC. Ale v současnosti se opravdu kloním víc k tomu NADu. Ale jak říkám, chce to slyšet, konstrukce je jen část toho všeho. Mám tu pár kousků, co dělalo Onkyo na přelomu sedmdesátých a osmdesátých roků. Na pohled hrozná slátanina drátů a součástek. A ono to světe div se, hrálo, a dobře. A pořád hraje.
No a nabídka pro Brno a okolí, ať vezmu cokoliv, bude to k dispozici na poslechnutí, kdyby měl někdo zájem. Ale to nechám, až podle toho, co vyberu.

38

mechanik napsal:
DJ_Rix napsal:

NAD T760 - ten převodník USB SPDIF od CW jsou vyhozený peníze. Stačí ta nejlacinější USB zvukovka za 200 s SPDIF výstupem, pokud nemá PC integrovanou co by měla SPDIF.

To je nezmysel, pri S/PDIF je počuť jitter ako kdekolvek inde. Integrovaná zvukovka s S/PDIF? To bude des. To chce aspoň ESI juliu. S/PDIF z Lynx L22 bolo zase lepšie. Asynchronne USB je prínos ale oproti tej Lynx nie zas tak drastický. Ten modul Od CW je pre S/PDIF najlepšia volba.

Mechaniku, když víš hovno o konstrukci T760 a nikdy v životě jsi ji neměl ani neslyšel, tak to raději nekomentuj. Ten receiver je naprosto příšernej a nemá smysl k němu cokoliv lepšího srát. Jediná trochu slušněji udělaná věc v něm jsou koncové zesilovače, sráží to prehistorická digitální regulace hlasitosti, DAC udělanej za odpoledne jako nouzovka narychlo a katastrofální řešení zemí v celém AVR.

39

Aha, mna nejaky NAD nezaujíma. Myslel som si že to píšeš všeobecne. Čo by bola blbosť. Celé som to tu nečítal, myslel som si že ide o jitter v spojení s HSDACom.

40

Doprčic tak snad jsi ocitoval můj post, který začíná NAD T760-
Tak jakýpak myslel jsem že mluvíš obecně roll

mechanik napsal:

Aha, mna nejaky NAD nezaujíma. Myslel som si že to píšeš všeobecne. Čo by bola blbosť. Celé som to tu nečítal, myslel som si že ide o jitter v spojení s HSDACom.