1 ...editoval Nevlad (20. 2. 2019 11:49)

Téma: K: převodník, transport USB - SPDIF (koax)

Hledám slušný převodník USB DAC. A když bude OPA v soklu budu ještě raději. Může být i kit, stavebnice a chci se vejít do 5000,- Kč. Prostě potřebuji dostat audio z usb v notebooku do zesilovače v co nejvyšší kvalitě.
Edit 20.2.2019

2

Re: K: převodník, transport USB - SPDIF (koax)

Niečo také?
https://www.alza.cz/m-audio-micro-dac-2 … 039701.htm

3

Prečo by nejaka malá krabička mala byť lepšia než integrovaná zvukovka v doske? Teoreticky sa môže jedna aj o zhodný čip.

4 ...editoval tatko Tom (16. 2. 2019 16:43)

Prakticky:
https://www.audiosciencereview.com/foru … tter.1943/
Ono zrejme SPDIF nie je až taká výhra - hoci tie rozdiely sú pod hranicou počuteľnosti.
Sám mám 3-ročný PC a FIIO USB DAC - je rozdiel minimálne v najnižších basoch aj ich prejave v prospech DAC. Najvyššie výšky neposúdim vzhľadom k veku - počujem iba do 12500 Hz smile
Samozrejme s odstupom minúty respektíve v reálnej hudbe rozdiel slepým testom zrejme nedokážem určiť.

5

tatko Tom: No, to asi nebude to pravé, něco tu podobného mám, nestálo to sice 2500,- ale 250,- Kč, ale mám trochu pochybnosti, že tohle bude desetkrát lepší. Jak píšu, spíš transport, usb - spdif, protože v zesilovači mám optiku i koax vstupy.

6 ...editoval tatko Tom (17. 2. 2019 21:55)

Osobne si myslím, že do zosiľňovača je lepší "analógový" výstup zo solídneho USB DAC.
Síce tomu moc nerozumiem no z iných...mám skúsenosť, že každý prevod-konverzia niečo ochudobní smile
Ak to má ísť z kompu prevodíkom cez USB do SPDIF a potom v nejakom silci zas na analóg...

7

Mrkni po bazarech po M2Tech HiFace, onehdá jsem ji viděl někde za litra.

8

smile

9

Tak už se mi to začíná rýsovat. Mám nabídku na pár věcí. Bude to primárně https://www.customworks.cz/usb-audio-interface
Zkusím ho napřed samostatně, v zesilovači mám na to volné vstupy. K tomu budu mít HS-DAC (TomasT), takže bude možnost použít i DAC externí, pokud se mi ten co je v NAD zesiku nebude líbit.

10 ...editoval reeb (18. 2. 2019 20:02)

Kdyby nahodou ..mam Luta DAC  - USB s izolatorem, asynchronni

http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=17267

http://www.luta.7u.cz/index.php?str=26

Web

11

Nevlad: Jestli chceš dát 7 jen za USB interface tak ty prachy raději dej za ten LutaDAC, budeš mít kompletní dac, kterej si oba zbylé (interní v zesilovači i HS-DAC) dá ke svačině smile

12

Zase takovej rozdíl,oproti LutaDAC,to nebude,možná nebude žádnej rozdíl Rixi..ten HSDAC s LM 49990 je uplně jinde,než co ty si slýchával wink

13

DJ_Rix napsal:

Nevlad: Jestli chceš dát 7 jen za USB interface tak ty prachy raději dej za ten LutaDAC, budeš mít kompletní dac, kterej si oba zbylé (interní v zesilovači i HS-DAC) dá ke svačině smile

Uvidím zítra, pozítří, některé věci jsou už na cestě smile
Napřed zkusím jen ten samotný transport, jsem zvědav, jaký bude rozdíl mezi DAC v zesilovači a tím externím. No a teprve pak se budu rozhodovat, co dál, jestli to tak zůstane, nebo mě čeká další hledání.

14

1watt napsal:

Zase takovej rozdíl,oproti LutaDAC,to nebude,možná nebude žádnej rozdíl Rixi..ten HSDAC s LM 49990 je uplně jinde,než co ty si slýchával wink

O tom bych dost pochyboval smile

Web

15

Osadit lutaDAC AD8066 + AD8065 a silně bych pochyboval, že  HSDAC s LME49990 se mu přiblíží. LME49990 spousta lidí preferuje, protože má fázovou rezervu sotva tak 45°, zakmitává to jak hajzl a zvukově to pak působí jako hodně detailů IMHO. SPDIFu se v dnešní době fakt vyhnout. Chápu to z CD transportu, ale z počítače s USB? Co máš za NAD?

16

HSDAC jsem měl, do výstupu leze normálně bordel z převodu, je úplně jedno co je tam za operáky. Nehraje špatně, ale dneska jsme už úplně jide, před 10ti lety OK, to to bylo gut, ale dneska hraje líp ta deska od číňana s AK.

17

Dohnalik:
Mám reciever NAD T 760, z toho to leze do B&W DM 602S2 a sub taky B&W ASW610

18

NAD T760 - ten převodník USB SPDIF od CW jsou vyhozený peníze. Stačí ta nejlacinější USB zvukovka za 200 s SPDIF výstupem, pokud nemá PC integrovanou co by měla SPDIF.

19

HS-DAC je hrozny bastl..

Web

20 ...editoval luta (20. 2. 2019 11:10)

Dohnalik napsal:

Osadit lutaDAC AD8066 + AD8065 a silně bych pochyboval, že  HSDAC s LME49990 se mu přiblíží. LME49990 spousta lidí preferuje, protože má fázovou rezervu sotva tak 45°, zakmitává to jak hajzl a zvukově to pak působí jako hodně detailů IMHO. SPDIFu se v dnešní době fakt vyhnout. Chápu to z CD transportu, ale z počítače s USB? Co máš za NAD?

AD8066 v I/V mam ve svem DACu. AD8065 v LPF mi neprisel nic moc zvukove oproti treba OPA827, kterej se mi zdal gud. Ale jsem hluchej smile

Jinak vse je poplatne sve dobe. Dnes i ten muj DAC se jevi jako bastl wink Je to uz snad 5-6 let. Mimochodem taky z toho neco proleze ven. Holt delta-sigma DAC.

Web