Re: xmax

Michal: Ale zapominas ze to servo ma pri prekmitu k dispozici plnou silu a pripadny stale stejny protitlak. Membrane se protitlak s vychylkou stale zvetsuje, zvysuje se direktivni sila zavesu a jeste sila pohonu klesa k nule. Do svyho sprostyho vlakna jsem napsal taky neco.

Iridescent: Pro Tebe plati totez. Neber me za slovo. Nemluvil jsem o cistym trapezoidu.

Vubec tady resite desny hovadiny. Pokud se s reprakem zacnete dostavat pobliz xmax je to obecne zle. Budto zvetsete plochu membrany nebo uzpusobte pohon k velkym vychylkam. Prvni moznost je samozrejme mnohem lepsi. Magneticke pole mezi nastavci samozrejme neni idealne homogenni. Proto jsou tyto uvahy nad parametrem xmax tak vedle. Nehlede na to ze pokud chcete vyuzivat takove vychylky systemu musite zvetsit pocet pasem abyste to neutopili v dopleru. A pokud uz zvetsujete pocet pasem uz se samo nabizi pouzit patricne vetsi repraky na spodku. Takze se to cely samo srovnava. Uz mi sem k tomu nepiste. Ted sem zas nebudu moct nakou dobu lezt.