21

Re: Odpálené koncáky

Dobrý den,
konečně jsem se k tomu už dostal.
Vyměnil jsem emitoráky za 2W a dosadil jsem BD911/912. Prvně jsem zkoušel bez zátěže, zesilovač zesiluje - ale už i bez zátěže se lehce zahřívá. Tak jsem přešel na připojení zátěže, připojil jsem odpor 8 ohm/200W, na plnou hlasitost to vydrželo, což je pokrok od minule, ale topí to jak...

22 ...editoval Otas (11. 1. 2019 17:53)

Jak máš nastavený klidový proud? Uvědom si, že ho nemáš stabilizovaný, pokud se T6 nedotýká chladiče.

Ten nápad DJ Rixe s Bčkem nebyl špatný. Trandy v TO220 a na slídě (doufám, že dobré kvality a lehounce mázlé silikonovou vazelínou) toho moc nezvládnou. A ty na každém z nich topíš téměř 20 W (respektive polovinu cyklu dvojnásobek)! Představ si 20W odpor naplno zatížený! Proto jsem plašil s tím přítlakem z vrchu smile. A s trandy ve větším pouzdře...

Nastav to do blízkosti třídy B:
P1 dej tak, aby jezdec byl u R11, měř napětí na R20 a nastav P1 do pozice, kdy se právě začne na odporu tvořit napětí (desetiny mV). Raději přitom napájej zesilovač na primáru v sérii se 60W žárovkou. V Bčku by mělo ohřívání výkoňáků bez signálu a zátěže spadnout na nulu.

23

Mám to nastavovat bez zátěže?

24

Ano.