Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

Ahoj,

máte typ která reprosoustava bude hrát lepé ve spojení s rockem.? Jiný žánr jen příležitostně

AQ - Labrador 26 nebo KEF - iQ7 ? (Ještě by přicházelo v úvahu    
MAGNAT - Quantum 507)

Chtěl bych je využívat i pro domácí kino, ale v případě filmu můžu připojit sub.

Zesilovač Yamaha 4071

Díky za rady a připomínky :)

Re: Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

Ahoj,

moc tě nepotěším, ale pokud nemáš možnost zapůjčení jednotlivých párů reprobeden, abys měl možnost slyšet,
jak budou "hrát" v tvých podmínkách doma, tedy ve Tvém poslechovu prostoru,  na tom konkrétním zesilovači,
jsou to takové výukřiky do tmy, nehledě na to, že to, co tvým uším bude znít perfektně, naopak druhému přijde
jako tragédie, navíc je to dost závislé na kvalitě jednotlivých nahrávek ...

Doma poslouchám přes Norah Jones, Moloko, Depeche Mode až po Dimmu Borgir smile a uvedu ti příklad :

Doslova po letech jsem vytáhl CD Within Temptation - Mother Earth a ten  zvuk byl natolik tragický, že jsem to po
10 minutách prostě musel vypnout, agresivní zvuk bez dynamiky, naopak taková poslední deska Nightwish
a Avantasia byla radost poslouchat,
takže bych neviděl až tak problém v tom, že moje Full-Range reproduktory, vintage receiver a externí DAC nebudou
až tak vhodnou sestavou pro tento žánr ... Už nevím, na čem jsem tehdy poprvé to CD
od Within Temptation slyšel, ale zvuk se mi tehdy zdál naprosto v pořádku ...

(upravil Benazi 8. 12. 2018 17:23)

Re: Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

http://hifibazar.cz/
AQ-Labrador 26 ,jedou skvěle, výborný basový základ,umírněné středy a výšky.
Jeřábek na hifi bazaru, za dobrou cenu.

(upravil Jory 8. 12. 2018 18:17)

Re: Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

Musím souhlasit s wishmasterX, že některé nahrávky se skoro nedají poslouchat. Rock a metal strašně trpí na dokurvenou dynamiku (a taky na akustiku místnosti), v posledních letech se to zlepšuje (asi to umí posprocesem ve studiu trochu zamaskovat), ale starší nahrávky zní na lepších bednách paradoxně hůř.

Co mi pocitově dost pomohlo byl subwoofer. Ten trochu vytáhne spodní tóny a částečně zamaskuje zprzněnou dynamiku. Taky se ale nehodí všude, protože pokud někdo řeže do basy jak smyslu zbavený, tak se subem to může být přehučené.

Asi jsem ti s výběrem moc nepomohl co big_smile

Re: Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

výborná volba na rock a metal jsou bedny od Monitor Audio
jestli chceš regály tak https://www.ebay.com/itm/Monitor-Audio- … %7Ciid%3A1

z těch co píšeš ti neumím poradit smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Kterou sestavu vybrat? 2.0 3p

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£