Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 41]

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Hele a deje se to az v koncaku? Jak to vypada na vstupu jednotlivych koncu?

(upravil therion 2. 12. 2018 11:30)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

jj na R34 jsou prubehy stejne. No pokud na to neprijdu zkusim to zatlouc pres tu C40.

(upravil danhard 2. 12. 2018 12:12)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

C34 je dost blbě, zkus ho vyhodit a dát proti zemi, paralelně k R35.

Jinak průběhy jsou oba blbě, obdélník by měl být zase obdélník, jenom s pomalejší hranou.

Fiziologii máš doufám vypnutou smile

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Jasne loudness vyply smile  Taky mi prijde, ze druhy kanal je zbytecne pretlumeny , ale dela to hodne tlumajzna , před ni je prubeh lepsi.
Nakoupim keramiky a prubnu. Moc diky za názory.

(upravil Otas 3. 12. 2018 1:59)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Srovnání obou průběhů vadného kanálu mne svádí k úvaze, zda jsme nepřímo nekápli na podstatu problému: pomalý diferenčák zůstal a na pozici TR6 se dostal větší fofrník, než s kterým tehdá konstruktéři počítali hmm2 .
RC člen na vstupu tomu může jen prospět (navíc krásně vychází smile), to má Danhard určitě pravdu. A spolehlivě vychytá i to zvyšování ke 300kHz.
Trochu se obávám, aby to přes C37 + reprokabely nechytalo vysílače a vysílačky, asi proto tam ten C34 je. Na to stonávaly Texany...

(upravil therion 3. 12. 2018 10:31)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Tr6 je puvodni. V obou kanalech jsem menil jen koncove a budici trandy za shodny typ. Všechny jsem vymeroval na betu a nebyl problém sestavit dvojce +-10%. Zbytek soucastek je puvodni. Plosnak nenesl stopy po novem pajeni. Elyty jsou od Nipponu a většinou mají kapacitu o něco vyssi jak udávanou , zadny nebyl vylozene spatny. Stejne tak keramiky C34, 37 a 40 mají deklarovanou kapacitu.


Mozna uvazuju blbe , ale ten narust zesileni  mezi 30kHz az 110kHz s maximem na 100kHz bude nejspis zavineny hlavne zpětnou vazbou. Zes je zavazbeny přes R38-39 a tak, když odpojim C36 , mel bych se zbavit vlivu tonovych  korekci na. signal.  Otazka je co to udela se stabilitou jestli se to cele nerozkmita nebo pricny proud neposle do haje konce. Je to uplne zcestna úvaha?

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Odpoj C36 a C37 přemosti odporem 100k, to Ti udělá stejnou zv jako ta korekční větev.

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Korekce ze ZV vyrazeny a c37 premosteny 100k. 1V/d , 10kHz. Prekmity vyrazne horsi.

https://i.postimg.cc/8cMg5xTD/DSCN6920.jpg

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

No a ten rozdil mezi kanaly je tam stale ?

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Ano je. Asi nebude jiné cesty nez to přes ty C37 a 40 najak zatlouct a bude smile

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

A jak se chová druhý kanál ?
Zkoušel jsi přepojit C34 ?

(upravil Otas 5. 12. 2018 17:56)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Při zvětšení C34 se to zhoršilo. Co tedy při jeho odstranění (viz Danhard), popřípadě při problémech mírné zmenšení?
A co udělá mírné zvětšení C40?
Pořád to na mne dělá dojem, že se to hádá díky pomalejšímu diferáku.
T6 jsi asi vzájemně na rychlost nesrovnával.. Mohlo se to tak narodit, ono to na ucho nemuselo být příliš slyšet.

Při mé povaze už bych měl všechny alternativy vyzkoušené smile. Vím, jak jsem dělal úpravu NZC431 (viz projekty) a vychytával velmi podobnou vrozenou vadu, kterou mé úpravy zvýraznily. To to lítalo big_smile. Nevydržela zlobit déle, než dva dny...

(upravil therion 5. 12. 2018 19:15)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Tak po par hodinách laborovani jsem diky Vam dostal zes k rozumnému chovani v obou kanalech. C34 musel zustat v puvodni hodnote neboť jeho premisteni nebo zmenseni vedlo k razantnimu poklesu strmosti nabezne hrany, kdy se z obdelniku staval trouhelnik. C37 jsem zmensil na 5,6pF a C40 zvetsil na 100pF. Jiné hodnoty uz vedly bud k prekmitum nebo k snizeni strmosti nabezne hrany. Ještě jednou moc diky za nakopnuti spravnym smerem. : ) 

10kHz 1V/dilek  https://i.postimg.cc/PrGR5zy4/DSCN6928.jpg

(upravil Otas 5. 12. 2018 21:05)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Jo, to naoko vypadá, že musí oproti původnímu hrát o ligu lépe, určitě se vyčistily výšky.
C34 jako RC na vstupu omezí rychlost dříve, než to se zkreslením začnou dělat ty zpětnovazební kondy. Ale k prověření obdélníkem je to neslučitelné, dává se to tam na závěr.

Ono není švanda něco teoreticky předvídat:
Šedá je každá teorie, jen strom života se věčně zelená. (J. W. Goethe)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Já bych rád věděl, čím byl tedy ten rozdíl mezi kanály způsoben.

(upravil Otas 5. 12. 2018 21:17)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

DJ Rix: Má teorie zatím zůstává (než mi jí někdo rozbije smile): jinak rychlý T6.
Ale kdo ví, i menší rozdíly v hodnotách součástek (zpětnovazebních kondenzátorů) dovedou udělat své.
A třeba i plošný spoj.

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Otas, ako súvisí čistota výšok s kompenzáciami, keď bolo spomínané že ten prekmit bude niekde nad 100kHz? Ja som počúval rôzne kompenzácie a aj meral THD... a neodvážil by som sa robiť žiaden záver... Na "ucho" sa to mení ale že by to s idealnym obdlžníkom malo akosi ten správny zvuk som si nikdy nevšimol.

(upravil therion 6. 12. 2018 8:38)

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Kanal „s prekmitem“:  V pripade potlaceni narustu zesileni na 100kHz pomohlo zvyseni kapacity C40 na 47p. Prekmity vyresila změna C37 na 15p.   U druheho stacilo zmensit C37 na 5,6p aby se nabezna stala strma stejne jako u prvniho. Oba kanaly mají i na 100kHz stejne zasileni a od 130kHz pozvolna padaji.
T6 je puvodni otazka je jestli to ve fabrice vymerovali. Je klidne mozne, ze ty kanaly tak blbe chodily od vyroby, protože vyjma koncu a budicu nebylo na desce nic viditelne pajene. V manualu není o parametrech T6 zminka: https://i.postimg.cc/Z5C4Kr2w/beta.jpg
Všechny snimky z oscilu jsou 10kHz. Takze ty prekmity pravdepodobne budou do zvuku „kecat“

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Mám dojem, že jsi ten rozdíl zamaskoval, ale co to způsobuje nenašel.
Co třeba C41 zkoušel jsi měřit, nebo prohodit ?
C37 na vstupu proti zemi by musel být samozřejmě menší, mají to na zbytečně velkých odporech.
Slyšet překmity rozhodně není, jelikož nepoznáš ani rozdíl mezi sinem a obdélníkem 10kHz, stejné hlasitosti smile

Re: AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Elyty jsem meril všechny (vypajene) . I vnitrini odpor nebyl mimo obvykle meze (cca 500mOhm). Mereno timto: https://www.amazon.in/Transistor-Capaci … B01L6JDUX2

No ona je spis otázka jaky reproduktor je schopen obdelnik při 10kHz  "zahrat" , stejne ztoho bude aproximovany sinus. : )). Ale vezmu-li v potaz, ze prekmity jsou do jiste miry známkou vnitrni nestability , tak se na vyssich kmitočtech klidne tohle muze zvukove projevit. Notabene, když bude zes pracovat do zateze s kapacitni slozkou.  Kde by se jinak u nekterych zesilovacu braly ony "jiskrne" vysky : ))

Příspěvky [21 až 40 z 41]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » AKAI 1115 - rozdílný průběh náběžné hrany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£