1 ...editoval Otas (8. 7. 2018 11:54)

Téma: Vstupy hudebního signálu do noťasů

Řeším jeden technický problém; potřebuji nahrát akci (zvuk a mluvené slovo) na svatbě, aby se dalo později pouštět (prý v autě).
Kdyby na mne záleželo, tak bych vše natočil kamerou a je to i s obrazem. A budou tam věčně mladí a budou tam i blízcí lidé, kteří bohužel za nějaké roky umřou, mohou na ně vzpomínat smile. Leč na mém názoru zde nezáleží...
Tak řeším záznam stereo muziky. Asi tedy na nějaký noťas. Noťasy mívají zvukový vstup (3,5 jack) a to snad i stereo. Jaká bývá citlivost, resp. maximální přípustná úroveň signálu takových vstupů?
Chápu, že kdybych pohledal někde na netu, tak se něco dozvím, jenže: šedá je každá theorie, jen strom života se věčně zelená...
Zde je určitě spousta lidí, kteří takový problém řešili a úspěšně vyřešili, proč se nezeptat...
Popřípadě jiný rozumný způsob záznamu?

2

Re: Vstupy hudebního signálu do noťasů

Tohle neřeším už dávno, ale beze strachu bych použil mobilní telefon, celekm dobře funguje záznam zvuku i na foťáku lumix FZ38 (a asi i na všech podobnějch) a nejjednodušší je to zaznamenat včetně videostopy, ve full hd dnes už narává skoro všechno, co leží kolem mě na stole.

3

Re: Vstupy hudebního signálu do noťasů

To je zajimava otazka.
Ale neda se  na to odpovedet jednoznacne.
Nektere notebuchle, maji inteligentni zvukovku a po zastrceni konektoru se ptaji co je tam zastrcene. Zdali je to mic, Line In, Line in mono, Line in Stereo, dynamic mic, electret mic..
Kuprikladu stary dell latitude ma tyto schopnosti, podobne jako HP pavilion 9000 serie a celkem jiste dalsi, ktere neznam.
Na beznem kancelarskem kompu, bude pravdepodobne vstup tak nejak universalni, mnohe nepocitaji ze vstupem pro Line In, ani ze vstupem stereo, ale pouze maji vstup, ktery podporuje napajeni elektretu, nic vic.

Podle mne, ale externi, aspon trochu citlivy kondensatorovy mikrofon, ktery ma "vystup" USB, nebo je urcen pro pripojeni do PC, udela dobrou sluzbu, ale bude to pouze mono.
Pred casem, sem resil problem zaznamu zvuku, jako podruzneho zaznamu pro video jakesi sleziny a pujcil sem si "diktafon" tascam DR 100. Puvodne sem chtel pripojit externi mic, ale nakonec sem si pripojil sluchatka jako monitor a schledal sem to jako zbytecne. Umistnil sem to na stativ, pridal sem ku tomu vetsi powerbanku, aby to nechciplo a zaznam se povedl.

4 ...editoval Otas (8. 7. 2018 17:28)

Re: Vstupy hudebního signálu do noťasů

Díky chlapi za inspiraci, asi si připravím alternativní šňůru 2*cinch/3,5jack s útlumem cca 40x. Při napájení 3V by to pak nemuselo přetížit vstup. Doufám, že bude kolega (DJ) schopen prověřit možnosti - schopnosti svého noťase. Hraje z CD, tak by ho měl mít k dispozici.

Diktafon - ten Tascam DR 100 je bomba, na první pohled user frendly, výtečné parametry, krásná věc (ale ta cena pane Kohn, ta cena hmm ). Můj stařičký diktafonek (2007) zvládne sice v HQ kvalitě 16,5 h, leč i externě jen mono. Čili je na nic.

Má kamerka (Canon HF R806 - stereo) bohužel nemá vstup na vnější mikrofony (na mono se prodává přídavný). Jen si k ní pořídím slušnější SD kartu 256 GB, což by mohlo vystačit přes 5 hodin ve full HD. Na dovču se bude hodit. A nabídnu jim to na záběry parketu se zvukem, leč je nutno - více, než s pouhým zvukem - dát bacha na ochranu osobnosti... Ještě si to projdu z pohledu práva sad.